Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Маю право на відповідь
Маю право на відповідь
Вісті Роменщини
Середа, 26 жовтня 2011, 21:25      Ромни, Сумська область

Нещодавно медіа-простір міста сколихнула гучна і для деяких політичних супротивників радісна новина: Жарий - корупціонер! Роменці ж, безумовно, мають право знати всі сторони правди, а не тільки думку підконтрольної "жовтої" преси. Тому я вирішив звернутись до громадян нашого міста й висвітлити ті аспекти справи, що залишились "за лаштунками".

До паплюження мого імені, зокрема, долучили давнього "борця за справедливість", котрий колись своєчасно ухопив і не віддає печатку об'єднання споживачів "Довіра", І.С. Хоменка. Це ж треба було ще віднайти його на задвірках історії! Та чого не зробиш у такій "потрібній" (кому тільки?) справі, як вилив ненависті на давнього політичного опонента. Хоменко не залишився у боргу, зробивши свою справу виливанням добрячої порції брехні та голослівних звинувачень, заснованих на "хтось на базарі казав". Хоча позиція ця мені дещо зрозуміла: саме мені волею долі довелось у жовтні 2010 року докласти певних зусиль для заміни на посаді колишнього мера, на якого покладали стільки зусиль і споді­вань.

Але перейду до суті справи, що носить гучну назву "корупційної", і спробую докладно розповісти про деталі цієї "корупції". Для читача це слово, звичайно, асоціюється з нечистими на руку чиновниками, котрі темними ночами отримують в автомобілях із тонованим склом валізи з грошима за вирішення якихось питань. Або перекачують кошти з бю­дже­ту на тіньові рахунки в офшорних зонах. Ні, мушу розчарувати декого: нічого щодо цього я вам не розповім.

Отже, у далекому 1995 році, крім раніше заснованого мною МП "Астарта", я вирішив відкрити ще одне - "Фаворит". Підприємство мало здійснювати суто торговельну діяльність, адже основним профілем "Астарти" було будівництво. Така необхідність диктувалася особливостями законодавства тих часів та моїми комерційними розрахунками. Деталізувати не буду, оскільки ніякої цікавинки у цьому немає. Надалі обставини змінились. Дане підпри­єм­ство залишилось лише на папері й у вигляді печатки, підтвер­джуючи його номінальне існування. Мені ж довелось раз на квартал здавати звіти з нульовими показниками до контролюючих органів. З часу заснування і до грудня 2010 року ніякої користі чи прибутків "Фаворит" мені не приносив.

Після перемоги нашої команди на виборах 2010 року і подальшого обрання мене на посаду заступника міського голови я отримав потребу перевести влас­ність на іншу особу. З "Астартою", що здійснювала діяльність до останнього часу, питань бути не могло. Тобто вирішив весь необхідний процес передачі права власності на це підприємство, фіналом якого стала зміна засновника в єдиному державному реєстрі з Жарого А.Г. на Жару Л.В., мою матір. Вона стала директором і засновником в одній особі.

З "Фаворитом" виникла невеличка дилема: закрити це не­потрібне "підприємство-пустушку" чи також перевести його на іншу особу? Процедура закриття мала тривати мінімум два місяці, яких у мене не було, тому було вирішено здійснити передачу права власності (процедура аналогічна справі з "Астартою"). Документи щодо цього розроблялись також паралельно: були складені рішення двох засновників, договір купівлі-продажу част­ки, як і в першому випадку, спочатку мною (1 грудня), потім Жарою Л.В. самостійно як засновником, призначено її директором цього підприємства. Відмінністю стала лише відсут­ність цього підприємства в єдиному державному реєстрі, який просто не існував у 1995 році. Вне­сення даних до реєстру є правом, а не обов'язком, як пояснював на суді державний реєстратор М.М. Гусєв.  Я ж тоді вирішив, якщо його в ре­є­стрі немає, то і змінювати нічого.

Отже, пройшовши всю процедуру переводу права власності, я зняв ці проблеми, а всі звіти до контролюючих органів почала здавати Жара Л.В., підписуючи їх як засновник і директор. Там також не виникало питань протягом восьми місяців - а це три квартальних звіти. Прокуратурі навіть довелося взяти паузу між двома судовими засіданнями в Ромнах, щоб довести факт того, що після грудня 2010 року я здійснював хоча б якісь дії як засновник чи директор "Фаворита". Але марно: таких документів не зна­йшлося, і в судовій справі їх теж немає. Єдиною ж "зачіпкою" став статут підприємства, який мирно відпочивав у міськвиконкомі до серпня 2011 року. Період знайдення його якось дивно співпав із вступом у дію нового антикорупційного закону в липні цього року.

Далі відбулись два навдивовижу швидких судових засідання у Ромнах. Ті, хто мав справу з вітчизняним судочинством, зрозуміють, коли я скажу, що 20 серпня, у суботу, було складено протокол у прокуратурі, 23 серпня відбулось перше засідання суду, а 26 серпня - друге і останнє. Такій швидкості посприяла і відсутність звукозапису процесу. Як пояснив суддя, для таких адмінсправ вона не є обов'язковою.

Всі мої докази передачі права власності - накази, рішення, договори та інше взагалі були відкинуті, оскільки суддя назвав підробкою журнал реєстрації вихідних даних під­приємства. У зв'язку з тим, що журнал, заведений у 2009 році, прийшов, так би мовити, у непридатний стан і містив плями та каракулі (цей журнал був прошитий і підписаний Жарим А.Г., тоді засновником). Новий журнал, що містить на обкладинці підпис "дублікат", був виготовлений у 2011 році, що й стало приводом для судді визнати його "підробкою" (але цей журнал був прошитий і підписаний Жарою Л.В. - засновницею, яка приступила до обов'язків у 2010 році!). Не з'ясувавши у судовій справі цього неод­нозначного факту, суддя зробив перерву для оголошення рішення і безапеляційно визнав журнал підробленим. А якщо він під­роблений, то і все у ньому під­роб­лене - така логіка справи.

Пізніше, отримуючи друкований текст рішення, я мав розмову із суддею. Запитав його, чому він не поцікавився у мене, у Жарої Л.В. цим фактом на засіданні, чому так просто звинуватив мене у подібних речах? Адже на одній і тій же сторінці, на тій самій копії у справі малесенькими цифрами надруковано "2011", а зверху стоїть відносно велика печатка і підпис Жарої Л.В. Я навіть поцікавився, чи буде вважатись підробкою ксерокопія двогривневої купюри, якщо замість портрета Ярослава Мудрого вона міститиме фото, наприклад, Вєрки Сердючки? Відповідь була така: я маю право на апеляцію. Цим правом я і скористався. Апеляційний роз­гляд був настільки ж швидким і безапеляційним. Подану 5 вересня скаргу було розглянуто вже 23 вересня, так само швидко і з тим же результатом. Згідно з останніми змінами у законодавстві я з подивом довідався: рішення Апеляційного суду оскарженню не підлягає, тобто ні Вищий адмінсуд, ні Верховний суд такі справи не розглядають.

Далі справа так само навдивовижу швидко, за три робочих дні, дісталася із Сум до Ромен. І вже у середу, 28 вересня, за два дні до сесії міської ради потрапила до міськвиконкому. А 30 вересня у ході засідання сесії було внесено проект рішення про звіль­нення мене з посади заступника міського голови. Необхідно зауважити, що ні саме рішення суду, ні ст. 22 Закону "Про коруп­цію" не містять зобов'язання звіль­няти з посади держслужбов­ців, які працюють на виборних посадах. Нема також обмежень займати посаду держслужбовця - такі обмеження також встановлюються виключно судом. У постанові Роменського та Сумського судів таких формулювань немає. Не маючи права коментувати постанову суду, довіряю висновки зробити самим читачам.

Хочу подякувати депутатам міської ради, які підтримали мене і не проголосували на засіданні сесії за моє звільнення з посади на підставі цього рішення суду (до речі, сам текст проекту рішення цього формулювання не має!). Приємно знати, що чесна, справедлива позиція не є пустими словами для більшості народних обранців, котрі змогли побачити фактичну відсутність корупції як складової у цій корупційній справі. Дякую за підтримку і обіцяю ви­правдати довіру, у тому числі довівши правоту своєї позиції у судових інстанціях, чим зараз і займаюсь. Я доведу свою невинність, навіть якщо мені доведеться дійти до Європейського суду із захисту прав людини.

Також із розумінням ставлюся до позиції тих, хто голосував за моє звільнення чи то після обговорення ситуації на засіданнях депутатської фракції, чи з огляду на обставини самої справи і такого гучного обвинувачення. Це їх вибір. Однак хочу зауважити, що жоден із виступаючих не висловив претензій мені з профе­сій­ної точки зору, підставою було лише рішення суду. Головне, що демократія і справедливість є, і за них варто боротися.

Не хочу, щоб у читачів склалося враження, що у зв'язку з цими сумними для мене подіями хоча б частина мого робочого часу йде на судове оскарження. Це справа адвокатів. А для мене пріоритетом було і залишається докладання всіх можливих зусиль для виведення міського господарства з тієї прірви, куди його завели наші попередники. Повернення довіри громадян до міської влади, підняття комунального господарства на новий якісний рівень - наше спільне завдання. Багато вдалося зробити. Проведені ремонти туалетів у школах №№ 2, 3, 11. Профінансовано монтаж станцій доочистки води по п'яти соціальних закладах, ведеться ремонт міської бібліотеки. Здій­снено співфінансування щодо добудови СЗОШ №1 та станції знезалізнення води. Найближчим часом буде проведено переобладнання самоскиду КамАЗ на піскорозкидач. Планомірно проводиться реконструкція міського парку, системи вуличного освітлення Ромен. Почала працювати техніка, отримана за програмою TАСІS, тобто зникла загроза того, що її можуть у нас забрати і передати іншому місту. Ще біль­ше необхідно зробити.

Проводиться досить серйозна робота щодо повернення міського водоканалізаційного господарства у комунальну власність. Прокуратурою Сумської області заявлено судовий позов щодо розі­рвання договорів оренди з ДП "Аква-Сервіс" і "Сток-Сервіс" ПП "Еліпс". Переведення майна водоканалізаційного комплексу до комунальної власності відкриває нову сторінку в розвитку цієї галузі, дасть можливість залучення інвестицій для постійної модернізації застарілих інженерних мереж. 7 вересня Господарським судом Сумської області було винесено рішення про розірвання договірних відносин з цими під­приємствами.

Прошу зрозуміти мене правильно. Я не вчепився за крісло заступника міського голови, незважаючи на всі судові рішення, як це намагаються піднести роменцям. На мою думку, цей тиск спрямований на розвал команди! При цьому використовуються зов­сім брудні засоби, натяки на те, що це є продовженням історії з Кіріловим. Цей пан ніколи не працював на моєму місці, до мене цю посаду займав Ю.А. Литвиненко. Та й саме порівняння справи про отримання Кіріловим хабара з тією нікчемною справою, про яку я розповів вище, нехай залишиться на совісті борзописців.

Я розумів, наскільки це складна і невдячна робота, коли вибирав її для себе. Маю довести до кінця судову справу з ПП "Еліпс", в якій навряд чи хтось знається краще за мене. Іде складний процес завершення підготовки до зимового періоду, процес формування бюджету 2012 року. Тож роботи попереду багато. Ще раз висловлюю подяку тим депутатам, у чиїх серцях знайшли відгук всі мої аргументи. Вдячність за те, що я отримав час для повернення свого чесного імені. Цим шансом обов'язково скористаюсь і доведу правоту своєї позиції.

Перед вами, шановні читачі, моя совість була і залишається чистою. А це для мене найголовніше.

Андрій ЖАРИЙ,

заступник міського голови.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009