Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Свято солодкого смаку
Свято солодкого смаку
Вісті Роменщини
П'ятниця, 21 жовтня 2011, 07:47      Ромни, Сумська область
Харчова промисловість України включає понад 40 різноманітних галузей, підприємства яких виробляють майже 20% загального обсягу продукції в державі. Вони, окрім смакохарчової продукції, випускають і добрива, комбікорми, тютюнові, косметичні вироби, мило.

ТОВ "Роменський завод продтоварів" займає помітне місце у цій глобальній структурі.

- Ласощі підприємства вагонами замовляють навіть на батьківщині "східних солодощів" у Туркменістані, - похвалився начальник виробничої дільниці № 2 В.С. Деркач.

Більше сорока видів зефіру та мармеладу, що тут виготовляють, знають і поціновують також постійні замовники в Ізраїлі, Німеччині, Молдові, Росії, Естонії та інших країнах. Здобути авторитет на міжнародному ринку вдалося зо­крема завдяки сертифікації за системою якості ISO-2009. Нині впроваджується й міжнародна система управління безпечністю продукції HACCP, що передбачає підвищення санітарного рівня. На відповідні заходи - від асфальтування території, облаштування контейнерного майданчика до удосконалення побутових умов працівників - планується ви­тратити близько 400 тис. грн. Тобто на виробництві дотримуються стандартів ЄС. А помноживши їх на дисциплінованість і відповідальність, досягають вагомих результатів. Планують облаштувати новий цех з виробництва пряників.

П'яту частину продукції дільниця постачає за кордон, куди минулого року надійшло 4,5 тис. тонн роменського зефіру та мармеладу. Ниніш­нього обсяги поставок зросли. Жодних секретних інгредієнтів - тільки цукор, яблучне пюре, патока та пектин, що, до ре­чі, виводить радіонукліди, як запевняють спеціалісти. Важливою складовою рецептури за­лишається рідкий білок яєць, а не йо­го порошковий аналог, чим мож­на пишатися вироб­ни­ку. На жаль, сировину доводиться завозити з ін­ших регіонів, де вона дешевша.

Справжньою гордістю є поточно-механізована лінія, аналогів якої не існує. Все проектували та збирали власноруч. І тепер це свого роду комер­ційна таємниця. Про високу якість обладнання свідчить хоча б той факт, що аналогічні дозатори застосовують на станціях переливання крові, де вкрай важливо розрахувати все до міліграма. Механізовано біль­шість процесів. Проте упаковку зефіру можна довірити тільки тендітним жіночим рукам. До речі, так роблять в усьо­­му світі, настільки ніжний цей продукт.

Запорукою успіху Василь Деркач, колишній військово­службовець, вважає кадрову політику. Дванадцятигодинна зміна стає справжнім випробуванням, особливо для молоді. Тому раніше болісно відчувалася плинність кадрів. Протягом шести років керівнику вдалося досягти стабільності в складі колективу. Впроваджено систему наставниц­тва з веденням щоденника стажування, індивідуальним планом роботи, звітом і висновком про допущення до самостійної роботи.

У вересні середню заробітну плату підняли на 10% і вона склала 1948 грн. Таке ж підвищення очікується і в жовтні. Створено належні побутові умо­ви: душові, туалетні кімнати, зал для прийому їжі, гардеробна. Працівники віддячують за турботу плідною працею.

За трудові успіхи з нагоди Дня працівників харчової промисловості грамотами очільників Сумської обласної ради, облдержадміністрації, Ромен­ської РДА та міського голови нагороджено кращих працівників - глазурувальницю зефіру Ганну Гусаченко, яка трудиться на підприємстві з 1980 року, технолога Наталію Басалу та старшого механіка Івана Колісника.

Працівників зефірно-мармеладної дільниці вітають із професійним днем раз на рік. А їх праця щодня приносить безліч маленьких смачних свят у домівки та офіси чи просто на вулиці дітям і дорослим, даруючи миті насолоди неперевершеним смаком роменських ласощів.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг