Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У Редьчин яр до криниці
У Редьчин яр до криниці
Вісті Роменщини
Четвер, 04 серпня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Раненько, о шостій годині відкрилися двері Стефанівської церкви с. Овлаші. Прихожани в доброму настрої, з квітами, іконками Богородиці на грудях. Бо ж сьогодні свято явлення Казанської ікони Божої Матері – місцевошанованого чудо­творного образу. За переказами, він явився біля криниці в Редьчиному яру поблизу с. Зеленківщина. Туди й вирушать віруючі Хресним ходом.

Розпочинається він порівняно з невеличкої групи людей, а вже дорогою прилучаються все нові й нові. Попереду процесії ліхтар зі свічкою, хрест, хоругви, ікони. А серед них найдорожча, найшанованіша святиня Овлашівського храму – ікона Казанської Божої Матері. Аж ось і Редьчин яр. Глибокий, з невеличким ставком посередині. На цьому чарівному, засланому польовими квітами місці ще кілька років тому прочани просили у Всевиш­нього, Божої Матері оживити криницю. І от у 2009 році джерельце пробилося крізь товщу землі, задзюркотіло струмочком. Що це, як не диво?! Віруючі розчистили потічок, вкопали кільце, обладнали зруб. І тепер кожен має можливість набрати водички, яка володіє ще й цілющими властивостями.

Біля криниці відправили акафіст Божій матері, освятили воду. Прихожани один за одним прикладаються до ікони Казанської Божої Матері, подумки просять допомоги у житейських справах. У Богослужінні взяли участь настоятель Свято-Стефанівського храму с. Овлаші о. Георгій, протоієрей, настоятель Іллінського храму м. Суми о. Володимир, ієрей Покровського храму с. Калинівка о. Олександр та інші.

Потім відбулася трапеза. Наїдки по-селянському прості та звичні (молода картопля, салат, компот) на свіжому повітрі після пройденого шляху смакували по-особливому.

Хресні ходи прочани проводять тричі на рік. У такий спо­сіб прилучаються до христової віри, отримують душевне й тілесне зцілення.

Микола ЛАВРИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop32
konotop32