Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Чи легко бути молодим?
Чи легко бути молодим?
Вісті Роменщини
Середа, 03 серпня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Молодість – найяскравіша пора, коли все здається простим, безтурботним і красивим. Людина тільки починає робити свої перші кроки у світ дорослого життя, формуються її погляди, цілі, мрії. Невичерпний потенціал молодої особистості прагне самоутвердитися, знайти себе у соціумі. Та інколи дуже важко «достукатися» до покоління «некст», яке так часто прямує не тією стежкою.

У Ромнах зареєстровані 22 молодіжні громадські організації, з яких активно діють лише шість – «Новий світ», «Відновлення», «Шанс», «Нове життя», «Серце до серця», «Козацький рукопаш». За словами начальника відділу у справах сім’ї та молоді  міськвиконкому Тетяни Бурмаки, до них залучено максимум представників різних соціальних культур – спортсмени, волонтери, любителі туризму, паркурщики, реп-виконавці та багато інших. У свою чергу міська влада пропонує підліткам можливість самовизначення та активної громадянської позиції. Своїми досягненнями на загальному фоні виділяється організація «Новий світ» під керівництвом Вікторії Мурич, яка сприяє формуванню здорового способу життя, проводить акції, флешмоби із залученням молоді та слугує прикладом соціальної діяльності.

Активну життєву позицію пропагує організація «Нове життя», очолювана Ростиславом Рома­но­вим. Вона працює з проблемами наркозалежної молоді й до­помагає реалізуватися тим, хто бажає ви­правити свої помилки.

Зовсім інший, проте важливий напрямок у об’єднання «Козацький рукопаш», керівником якого є Володимир Шинкаренко. Тут виховують патріотично свідому молодь на засадах козацької культури, яку знайомлять з азами бойового мистецтва. Члени організації беруть участь у боях без правил, постійно займають призові місця та отримують титули чемпіонів України, Європи й світу. За ініціативи молоді цих осередків кожної весни проходить акція  «Нове покоління обирає здорове майбутнє» спортивно-розважального напрямку.

Але така активність молоді у нашому місті швидше за все виняток, аніж правило. Адже більшість організацій знаходиться на базі загальноосвітніх шкіл, отже, їх важко вивести на широкий загал, кожна діє у стінах і на благо своєї альма-матер. У коледжах і ВПУ взагалі плачевна ситуація – тут немає жодного об’єднання, хоча студенти – це найбільш соціально активний народ! От і виходить, що легко бути безвідповідальним, сидіти й чекати, доки хтось для тебе щось зробить, і нарікати на безді­яльність міської влади. А остання, до речі, завжди відкрита для співпраці. Як розповіла Тетяна Іванівна, кожного року з бюджету виділяють 7 тис. гривень на організацію та проведення молодіжних заходів. Тобто ви виступаєте з ініціативою, а влада її підтримує й максимально сприяє.

Суттєвим недоліком є те, що такі об’єднання – недовговічні, адже їх керівники з часом змінюють пріоритети у бік тихого сі­мейного життя замість активної громадської діяльності. А для того, щоб продовжити справу, потрібно залучати нових людей, що зробити теж непросто. У порівнянні з великими містами у нас мало дозвіллєвих закладів, але ті, що є – це молодіжний клуб Будинку культури і центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – активно працюють, так запевняє посадовець.

Ще одна з проблем – від­сут­ність реєстрації в органах міської ­влади. Деякі угруповання не бачать сенсу проходити цю процедуру. А дарма. Адже через сприяння відділу в справах сім’ї та молоді можна отримати набагато більше можливостей для своєї діяльності.

– Ми залучаємо ресурси,  потрібні для організації того чи іншого заходу, – говорить Тетяна Бурмака. – Це, насамперед, громадський порядок, якщо це вуличні акції, місце чи територія. залучаємо представників ЗМІ, відзначаємо найбільш активних учасників. Також виділяємо гроші з міського бюджету, співпрацюємо зі спонсорами для фінансування представлених проектів. А головне, така молодь – це вже не просто компанія «з вулиці», а легальна організація людей, які об’єднані спільною метою.

Що стосується розважальних закладів для підлітків, то з цим у Ромнах важко. Танцмайданчик у центрі закрили, тому молодь влаштувала власну дискотеку на березі річки. А там громадський порядок ніхто не контролює, і після таких вечірок у пісок туди страшно ступати. Тому міський голова Микола Калашник змушений був узяти цю справу під свій контроль.

Чи легко бути молодим у нашому місті? Зараз це скоріше риторичне запитання, і кожен його житель у віці від 14 до 30 може відповісти на нього сам. Перш ніж задати питання: «а що у вас є для мене?», потрібно задатися зворотнім: «а що зробив я? Чим займаюся у вільний час, куди спрямовую енергію, як прово­джу дозвілля?». Знайти альтернативу пиву й Інтернету можна завжди, було б лише гаряче, запальне молоде бажання. Адже як це не прикро, молодість проходить, і рано чи пізно доведеться подивитися на світ реально. Тому можу сказати з упевненістю: бути молодим – не важко, це просто... не легко.

Тетяна БУРМАКА,

студентка Харківського національного університету

імені В.Н. Каразіна
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

26
26