Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Зрушення на краще помітні
Зрушення на краще помітні
Вісті Роменщини
Середа, 03 серпня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії, яке провів т. в. о. голови рай­держ­адміністрації В.М. Татарінов.

З першого питання “Про виконання Програми економічного та соціального розвитку району та місцевих бюджетів за перше півріччя 2011 року” доповів за­ступник голови РДА О.О. Обідейко.

Він, зокрема, зазначив, що за більшістю показників намічені плани розвитку району виконуються. Промисловими підпри­ємствами за вказаний період вироблено продукції на 196,6 млн. грн. Краще, ніж у минулому році, працювали філія “Роменський молочний комбінат ПП “Рось”, ЗАТ “СБК”, “Андріяшівський хлібозавод”, Роменська виправна колонія № 56, ДП “Роменський агролісгосп”.

Помітні зрушення на краще і в сільськогосподарському виробництві. У нинішньому році різними культурами засіяно 63460 га, що на 12300 га більше, ніж у попередньому році. Зросла заробітна плата на підприємствах АПК.

Важливим є те, що завдяки ініціативі й вимогливості районної влади між суб’єктами господарювання та сільськими радами укладено 165 соціально-економічних угод на загальну суму 4,1 млн. грн. Добре ця робота проводиться в Анастасівській, Глинській, Перехрестівській, Погожокриницькій, Смілівській сіль­ських радах. Проте не виконують угод такі підприємства, як ДП “Нафком-Агро”, ТОВ “Лотуре-Агро”, ПрАТ “Райз-Максимко”.

Обсяг інвестицій в основний капітал з усіх джерел фінансування за перше півріччя 2011 року склав близько 70 млн. грн., що на 51,2% більше, ніж торік.

Індивідуальними забудовниками за вказаний період уведено в експлуатацію 53 житлові будинки, що становить 139% завдання. За програмою “Власний дім” укладено 6 договорів із реконструкції та газифікації будинків на суму 165 тис. грн.

У районі  зареєстровано 950 суб’єктів малого підприємництва, що на 47 одиниць більше, ніж на початку року. Бізнесовими структурами до місцевого бю­джету сплачено 3221 тис. грн., що становить 24% загального обсягу власних надходжень до районного бюджету. Проводиться робота з вирішення проблеми зайнятості населення. Протягом першого півріччя працевлаштовано 385 осіб, що на 13% менше, ніж за відповідний період минулого року. До виконання громадських робіт залучено 177 безробітних, що на 16% більше, ніж за цей час торік.

Покращується матеріальна база шкіл та дошкільних навчальних закладів. Забезпечені комп’­ю­терами та підключені до мережі Інтернет Герасимівська, Овла­шівська, Гудимівська, Гаївська школи, а також Ярошівський навчально-виховний комплекс. Діб­рівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів реорганізовано у навчально-виховний комплекс.

Але якщо по району Програма соціально-економічного розвитку виконується, то в окремих сільських радах є відставання. Чому це сталося, як планують виправити становище, – розповіли у своїх виступах голови Рогинської сільської ради В.Є. Лях, Миколаївської – В.Г. Матяш.

Про реформування галузі охорони здоров’я в Роменському районі інформував начальник відділу охорони здоров’я РДА  Л.Г. Косолап. З його доповіді та виступів за­ступника головного лікаря Роменської ЦРЛ з медичного обслуговування сільського населення Л.І. Дрофи, головного лікаря Андріївської сільської лікарської амбулаторії В.В. Бельбаса випливає, що реформувати медицину потрібно. Насамперед створювати центри первинної санітарної допомоги. Реформування передбачає, що пацієнти звертатимуться до сімейного лікаря, а він уже за симптомами хвороби визначить, до якого спеціаліста направляти хворого.

Важливим для роменців є те, щоб шпитальний округ було ство­рено в Ромнах, а не в Конотопі (є й такі пропозиції). Потрібно, щоб лікарня працювала по-новому, на високому рівні. Для цього є умови, кадровий по­тенціал.

Підбив підсумки наради В.М. Татарінов. Він, зокрема, зазначив, що за перше півріччя в цілому район спрацював краще, ніж торік. Але по селах залишилося немало пунктів програм соціально-економічного розвитку невиконаними. Отож слід знайти резерви і надолужити прогаяне.

З обговорюваних питань прийнято відповідні розпоря­дження.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг