Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Оцінку поставить громада
Оцінку поставить громада
Вісті Роменщини
Четвер, 21 липня 2011, 12:54      Ромни, Сумська область

Село Гудими, порівнюючи із сьогоденням, без перебіль­шення можна сказати, процві­тало. Базове господарство – радгосп “Вперед” ви­правдо­вувало свою назву, не тупцювалося на місці. Люди мали роботу, пристойні заро­біт­ки. Були кошти і на розвиток соціальної сфери. Нині ж ситуація змінилася.

 Землю обробляють інвестори, від тваринницької галузі відмовилися, соціальною сферою особливо не переймалися. Лише з приходом нової влади, за ініціативи губернатора області Юрія Чмиря, була запроваджена така форма спів­праці сільських рад з орендарями, як соціально-економічна угода.

Як доповіла Андріяшівський сільський голова І.С. Дибчин­ська, такі договори укладені на 106 тис. грн. Активно співпрацює із сільською радою ФГ “Уро­жай” (керівник М.І. Шевченко), а ТОВ “Ромни-Інвест” (О.І. Побірський) тільки недавно почало налагоджувати стосунки. Отож проблем у селі ви­стачає. На пораду з громадою і прибули голова райдержадміні­страції В.П. Сєрік та голова ра­йонної ради С.В. Хоронько. Сергій Васильович свого часу очолював тут базове господарство, тож добре знає життя се­ла, що і як зробити для його покращення. Він, до речі, по­обі­цяв взяти шефство над Гудимами.

Однією з головних нерозв’я­заних проблем у селі, як і в ін­ших населених пунктах ра­йону, є забезпечення якісною питною водою. Для її вирішення було створено кооператив з будівництва водопроводу. Але він розпався. З тієї нібито причини, що в багатьох жителів села є “персональні” свердловини. Але ж, як вияснилося в процесі розмови, вода у них не відповідає санітарним нормам. Необхідно добиратися до водоносного горизонту на глибину 200 метрів, де ще є якісна вода. Отож водопровід будувати потрібно, бо якщо економити на воді, то ще більше грошей ви­трачатиметься на лікування. В цілому дійшли згоди, що після збирання врожаю у людей з’являться гроші й кооператив від­новить роботу.

Наталія Миколаївна Макаренко підняла питання ремонту дороги на вулиці Зацаринній. Знову ж таки шляхи в населених пунктах ремонтуються за кошти бюджетів сільських рад. Депутат районної ради В.М. Коломієць вніс пропозицію зняти старе асфальтове покриття на фермів­ських дворах  і висипати ним сільські вулиці.

Миколу Трохименка хвилює таке суттєве питання: керівництво ТОВ “Ромни-Інвест” ко­рис­тується майновими паями жителів сіл, а за оренду не платить. “З цим підприємством у нас налагоджуються зв’язки, – пояснив ситуацію голова РДА В.П. Сєрік. – Якщо раніше районну владу вони і знати не бажали, то нині вже доходимо порозуміння. Думаю, вирішиться питання і з майновими паями”.

Прикладом того, що у формуванні і використанні бюджету сільської ради можуть брати всі жителі, була пропозиція І.П. Гусениці.

– От ви сказали, – звернулася Ірина Петрівна до Андріяшівського сільського голови Ін­ни Дибчинської, – що на дис­котеках у клубі заробили 700 гривень. Пропоную ці кошти використати на косметичний ремонт культосвітнього закладу. Приємно буде зайти в приміщення, провести час.

На зібранні піднімалися питання видачі актів на приватизацію землі працівникам соці­альної сфери, покращення медичного обслуговування, забезпечення жителів сіл сінокосами.

– У тих питаннях, де потріб­не втручання районної влади, допоможемо, – наголосив В.П. Сєрік. – Але ж, для прикладу, прибрати на кладовищі чи лік­відувати “стихійне” сміттєзвалище під силу самій громаді. Отож більше організованості мають проявляти сільський голова, депутати, актив.

Програми соціального розвитку сіл розроблялися за широкої участі їх жителів. Люди знають, що планувалося зробити, за які кошти. Вже минуло півроку, отож прийшов час прозвітувати головам про зроблене. А вже громада поставить оцінку їхній роботі.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня