Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Бажання йти
Вісті Роменщини
Субота, 09 липня 2011, 20:46      Ромни, Сумська область

Зважитися на одиночну пішу мандрівку мріє багато обивателів. Насмілюються здій­с­нити її одиниці. Серед них унікальний мандрівник Олександр Мазуренко. Безмежні простори України він мі­ряє на милицях. Нещодавно перетнув і Ром­ни, прямуючи з До­нець­ка в Росію та Бі­лорусь.

Стартувавши навесні, Олександр планує до 1 вересня подолати більше 2200 кілометрів. Свій вояж, за підтримки громадської організації інвалідів “Чорнобиль-допомога”, він присвятив лік­відаторам Чорнобиль­ської катастрофи. Маршрут також обрав не випадково. Шлях об’єднує країни трьох братніх народів.

Уже втретє з 2000 року 60-річний чоловік з обмеженими фізичними можливостями й не­обмеженим прагненням пов­ноцінно жити залишає дружину, чотирьох дітей і чотирьох онуків заради довгих мандрів. Під час минулої подорожі в 2004 році на колінах піднявся на Говерлу.

Все необхідне – у візочку, що кріпиться до пояса. Ночівля – в імпровізованому наметі з поліетиленової плівки та милиць. Майже в кожному населеному пункті – хвилюючі зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та іншими небайдужими людьми, серед яких і голова районної громадської ради В’ячеслав Леонов, з яким мандрівник поспілкувався в Ромнах…

Пригадується російське при­­слів’я “Не було б щастя, та нещастя помогло”. Хоча оцінити насолоду виснажливих мандрів та ще й на милицях зможуть, напевно, тільки обрані й ті, хто загляне в очі одноногому мандрівнику та щиро потисне його мозолясту руку. Напевно, якби кожен мав таку жагу до перемоги над собою, як Олександр Мазуренко, світ став би кращим. Шкода, що таке бажання нерідко народжу­ється тільки після суворих ви­пробувань долі.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни
Ромни