Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Що потрібно знати власнику земельної частки (паю)
Що потрібно знати власнику земельної частки (паю)
Вісті Роменщини
Середа, 06 липня 2011, 13:27      Ромни, Сумська область

Шановний власник земельної частки (паю)!

Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сіль­сь­когосподарського підприємства та пенсіонерам отримати власний земельний наділ.

Селяни тривалий час були позбавлені найголовнішого права - розпоряджатися своєю власніс­тю. Багато з них уже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею.

Проте кожен власник земельної ділянки має право розпоря­джатися своєю землею на свій розсуд. Для цього і впроваджувалася земельна реформа. Тому лише вам як землевласнику вирі­шувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж обробляти самому.

Нині реформування земельних відносин в Україні на фінішній прямій.

Що дасть запровадження ринку землі селянинові? Які вигоди від цього він матиме?

На ці та інші запитання дає відповіді проект Закону України "Про ринок земель".

Чи зможе одна особа скупити всі землі на території одного району, області?

Ні, не зможе. Максимальні площі земель у власності однієї особи становитимуть для: по­ліс­ся - 1500 га, лісостепу - 1750 га, степу - 2100 га, Карпат - 900 га, Криму - 1100 га. Але у будь-якому випадку у власності однієї особи на всій території країни не може бути більше як 2100 га сільськогосподарських земель.

Які переваги матимуть молоді спеціалісти та особи, котрі господарюють на землі, при купівлі сільськогосподарських земель?

Їм надається право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з розстроченням платежу терміном на 5 років.

Чи зможуть банки скупити значні площі земель сільськогосподарського призначення?

Ні, не зможуть. Земельні ділянки, на які звертається стягнення по неповернутому кредиту, підлягають продажу на прилюдних торгах і не переходять у власність банку.

Чи зможуть скупити землю спекулянти для перепродажу?

Ні, не зможуть. Встановлюватимуться високі ставки державного мита при перепродажу сільськогосподарських земель, які унеможливлюють спекулятивні оборудки із землею.

Яким чином власник зможе розпорядитися своєю ділянкою?

Власник земельної ділянки зможе самостійно господарювати на ній, здавати її в оренду, продати, купувати, передати у спадщину, надати під за­ставу банку для отримання кредиту тощо. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко та постійно зростатимуть.

Якою має бути орендна плата за земельну частку (пай)?

Якщо сьогодні орендна плата за земельну частку (пай) становить у середньому 300 - 350 гривень за гектар ріллі, то після запровадження ринку земель вона швидко зростатиме до 600-700 гривень. І з розвитком ринкових відносин буде й надалі неухильно зростати.

Чи зможуть іноземці набувати у власність землі сільсь­когосподарського призначення?

Ні, не зможуть. Вони матимуть право лише орендувати їх у громадян України. Юридичні особи також матимуть право на придбання сільськогосподарських земель, а тому їх ринок буде повністю закритий для іноземного капіталу.

Які правовстановлюючі документи повинен мати власник земельної ділянки, щоб вільно нею розпоряджатися?

Основним документом, що посвідчує право на землю, є державний акт на право власності на земельну ділянку. Цей документ дає право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою.

Хто зможе набувати у влас­ність земельні ділянки сільсь­когосподарського призначення для ведення товарного сіль­ськогосподарського ви­роб­ництва?

Набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва зможуть бути тільки:

громадяни України;

фермерські господарства;

держава та органи місцевого самоврядування.

Всеукраїнська громадська організація "Спілка

землевпорядників України".

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop68
konotop68