Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини На толоці у Діброві
На толоці у Діброві
Вісті Роменщини
Четвер, 26 травня 2011, 11:51      Ромни, Сумська область

З весною оновлюється природа, люди в цей час надають дворищам, вулицям, паркам сві­жого, привабливого вигляду. Особливо організовано, з бажанням потрудилися жителі сіл. У с. Діброва на прибирання території ви­йшло близько тридцяти осіб. Чоловіки пиляли дерева, ладнали огорожі, жінки підмітали, білили дерева.

– Ось тут на свіжому повітрі й порозмовляємо з людьми про життя-буття, – звертаючись до сільського голови П.М. Панченка, мовив голова Роменської РДА В.П. Сєрік, який прибув на зу­стріч з громадою. – У вас, бачу, дружно вийшли на прибирання вулиць. Чи не тому, що ми приїхали?

– Стараємося для себе, – заперечила бухгалтер сільської ра­ди Ганна Головко. – Ми вже чотири тижні наводимо порядок. Прибираємо на совість, як у сво­їй хаті.

– Незважаючи на посівну, трудиться 15 працівників нашого підприємства, – говорить керуючий Дібрівським відділенням ТОВ «Дружба-Нова» А.П. Гордій­ко. – Орендуємо земельні паї жителів села, отож турбуємося і про розвиток соціальної сфери населеного пункту.

– І ще одне добре діло зробило керівництво підприємства, – поспішає поділитися новиною сільський голова. – Виділило в оренду сільській раді майнові паї людей. Це – екскаватор, два трак­тори, причіп, пилорама. Техніку відремонтуємо – і за роботу. Не будемо більше наймати механізми за великі гроші.

У селі багато порівняно добротних приміщень, які сьогодні не використовуються. Але ж поступово, за відродження економіки, вони будуть витребувані. Одну будівлю вже зараз обладнують під медпункт. Фельдшером працюватиме місцева жи­телька Любов Олефір.

Незважаючи на те, що сільські ради, жителі нині, м’яко кажучи, не розкошують, приклади людяності, доброти можна побачити у кожному селі. Проживає в Діброві ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Віталій Григорович Хоменко. Не відзначається сім’я достатком. Отож  і на будівництво водопроводу не має коштів. Депутат районної ради М.М. Братусь, дізнавшись про його проблеми, придбав за свої гроші 100 метрів поліетиленових труб, А.П. Гордійко виділив 1000 гривень для прокладення траншеї. Скоро в будинку родини Хоменків буде вода.

Та головне, в село цього літа прийде довгоочікуваний газ. До цієї справи теж гуртом “приклалися”. 50 тисяч гривень виділила сільська рада, підсобило господарство ТОВ “Дружба-Нова”, жителі села внесли свої кошти.

– Вікторе Петровичу, – звернулася до очільника району жі­ночка, що білила дерева. – Як­ би нам на Петра й Павла голубий вогник вже запалити у селі?

– А це від вас самих залежить, як організуєте роботу. Якщо потрібна допомога районної влади – кажіть, підемо назустріч.

У с. Діброва відремонтували фойє будинку культури, обладнали опалення, тепер там відбуваються дискотеки, концерти, різ­ні урочистості. Працює й сіль­ська їдальня, де харчуються працівники підприємства та учні.

Оновлені мереживні огорожі біля сіль­ської ради, завезений чорнозем на клумби посприяли тому,  що з настанням тепла центральна вулиця зазеленіла, за­грала різнобарв’ям веселкових  квітників. Активну участь у вирішенні нагальних сільських проб­лемних питань беруть депутати Володимир Кривогуз, Наталія Штанько, члени виконкому Сер­гій Іржавський, Валентина Кривогуз.

Залишали Діброву представники влади задоволені побаченим, але вже на в’їзді в с. Хмелів настрій підупав. На автобусній зупинці сміття, як кажуть, по коліна. Добрий віз набереться різ­ного непотребу. На вулицях по­під дворами купи битої цегли, розкидані дошки, минулорічні сухі бур’яни. І людей на території не густо, тільки на шкільному подвір’ї порядкували учні.

Про те, як ми живемо, гості ра­йону судять по тому, що бачать з вікон автобусів, проїжджаючи асфальтівкою. Чи відремонтовано дороги, чи розорані поля, чи прибрані та розчищені придорожні смуги. Саме насадження побіля шляхів потребують значних затрат та людських рук. Жителі кожної сільської ради прибирають закріплені території. Але дивну позицію займає керів­ництво філії “Роменський райавтодор” ДП “Сумський облавтодор” (директор І.О. Туник). Товсті дерева, які придатні для використання, пиляють, реалізують, а гілля та кущі залишають прибирати селянам. Хоча в них клопотів і на основній роботі, і в домашньому хазяйстві більше ніж достатньо.

Щоб у селах, на дорогах було чисто, краще не смітити. А коли вже не вдалося вберегтися, то найкраще ранньою весною гуртом прибрати територію. Бо ж кра­са і зір радує, і душу за­спо­коює.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop59
konotop59