Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Все змінюється, картини залишаються
Все змінюється, картини залишаються
Вісті Роменщини
Неділя, 22 травня 2011, 21:42      Ромни, Сумська область
Десять картин із краєвидами нашого міста, написані в 2004 році, передав у дар Роменському краєзнавчому музею відомий харківський художник, майстер архітектурного, панорамного пей­зажу В.О. Панов за підтримки колекціонерів і меценатів по­дружжя Бориса і Тетяни Гриньових. 

Самі назви творів близькі кожному роменцю: “Вечірній ринок”, “Осінні весілля”, “Хитрий базар”. Сім років тому художник працював у Ромнах на пленері культурно-мистецької акції “Шляхами Васильківського: погляд через століття”, присвяченої 150-й річниці від дня народження С.І. Васильківського – видатного українського живописця, випускника Петербурзької академії мистецтв. Акція не має аналогів у сучасному культурно-художньому процесі, – запевнили її органі­затори на презентації виставки подарованих робіт.

Сергій Васильківський жив і творив на зламі ХІХ-ХХ століть. У творчих пошуках мандрував Європою та Африкою, пішки – Харківщиною і Полтавщиною, до складу якої на той час входила й Роменщина, а також спускався Дніпром до Запоріжжя, створивши низку високохудожніх історико-етнографічних полотен. Цими шляхами через 100 років про­йшлися з мольбертами і його послідовники, щоправда, “минаючи” далеке зарубіжжя. Більше сорока митців створили близько чотирьохсот робіт, у тому числі й у Ромнах. Виставки цих картин приймали музеї Ромен, Миргорода, Лубен, Путивля, Харкова, Лебедина, Полтави, Києва та Дрогобича Львівської області. Завдяки цьому краєвиди сторічної давнини можна було порівняти з сучасними, які, варто додати, вже теж стають історією.

Частина доробку повернулася в наше місто назавжди, й нащадки так само через багато років зможуть порівняти з ними роменські пейзажі майбутнього.

* * *

Цікаво, що подружжя Гриньо­вих пов’язує з нашим краєм родинна історія. Дідусь мецената Б.О. Гриньов був першим головою Роменського повітового комітету комсомолу, а дружина провела тут дитячі роки.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жіноча гімназія
Жіноча гімназія