Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тепло родинних цінностей
Тепло родинних цінностей
Вісті Роменщини
Середа, 11 травня 2011, 12:47      Ромни, Сумська область

Матері-героїні, особливо діти війни, дивують силою духу, всеосяжним спокоєм, упевненістю й енергією, надихаючи оточуючих.

Ганна Платонівна Гречана випестила п’ятьох дітей, а зараз тішиться дев’ятьма онуками й двома правнуками. На 76-му році життя досі допомагає родині. Хоч і переїхала кілька років тому до доньки в Ромни, теплу пору року проводить на дачі в Пустовійтівці, пораючись на городі чи з пернатою живністю.

Усе життя вона мешкала в с. Червона Слобода Недригайлів­ського району.

– Багатодітні сім’ї в нашому селі нікого не дивували. Так було прийнято. У сусідів також було по четверо-п’ятеро нащадків, – згадує Ганна Платонівна.

Їй не довелося продовжити навчання після “семирічки”. Треба було допомагати матері піднімати менших сестер-двійняток. Адже батька як забрали на фронт, так його й не бачили. Лише похоронка сповістила родину про його загибель.

– Пам’ятаю, як мати дуже голосно плакала, отримавши її, – розповідає Ганна Платонівна, – а батька я майже не знала. Не забуду тільки, як ніс мене маленьку на плечах, коли йшов на війну... Окупанти нам не завдали великого лиха, а от у сусідніх селах творили безчинства. У нас на городі розташовувалася польова кухня. Німецький кухар пригощав хлі­бом з повидлом, а ми про такі ласощі навіть не чули тоді. Жестами він пояснював, що на нього вдома чекають двоє діток – наших ровесників і сміявся, дивлячись, як ми уплітаємо за обидві щоки гостинці. Під час війни та після неї було найважче. Топити було нічим, ми, дітвора, взимку не злазили з печі. Там хоч трохи було тепліше, а в хаті навіть вода замерзала.

Здається, Ганна Платонівна керується давньою мудрістю про те, що жити потрібно тільки приємними спогадами. Тому зде­біль­шого ділиться радощами свого життя – успіхами дітей, онуків, правнуків. Про себе сказала лише кілька скупих слів: жила, як всі, трудилася. При цьому діти зовсім не обтяжували, навіть допомагали по господарству, коли підросли. Хоч і натерпілася від суворих звичок чолові­ка, якого вже немає на цьому світі, згадує його з любов’ю.

Такій філософії життя варто позаздрити кожному мешканцю нашої країни – заручниці демо­графічної кризи. Подвиг материнства, напевно, уособлений у цій жінці, яка зовсім не зважає на пережите, й усі свої мрії присвячує майбутньому своїх нащадків і, зокрема, журиться легковажним ставленням сучасної молоді до сімейного життя.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

38
38