Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про тепло та місцеві бюджети
Про тепло та місцеві бюджети
Вісті Роменщини
П'ятниця, 15 квітня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Відбулася чергова оперативна нарада, яку провів голова райдержадміністрації В.П. Сєрік. Із першого питання “Про розрахунки підприємств житлово-комунального господарства району за спожиті енергоносії (газ)” інформував заступник голови РДА В.І. Карнаух.

Як відзначив виступаючий, у районі опалюється природним газом 89 об’єктів соціальної сфери – установи, дитячі садки, школи, медичні та культ­­освітні заклади. За опалювальний сезон 2010-2011 рр. використано 1581 тис. куб. м газу, що на 260 тис. куб. м більше, ніж за попередній період. Заборгованості за спожите паливо по об’єктах бюджетної сфери немає. Незаперечним є той факт, що задіяно далеко не всі ресурси щодо його економії. Газ подорожчав, і надалі ціни ще підвищуватимуться, отож потрібно ширше застосовувати альтернативні види палива: дрова, брикети. Планується модернізація котелень у Бобрицькій, Миколаївській, Перехрестівській, Хмелівській школах, заміна котлів у фельдшерських пунктах Бацманів, Перекопівки, Рогинець, Герасимівки, Плавинища.

У деяких селах опалюються великі, нерідко з пустуючими кімнатами приміщення. Зокрема, амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Великих Бубнах та Пустовійтівці. Розглядається питання консервації в них горішніх поверхів. У Біловодському будинку культури планується встановити модульну котельню.

Пустовійтівський сільський голова П.М. Пронь в обговоренні питання зазначив, що до газового опалення люди звикли і не бажають робити крок назад. Але ж реалії сьогодення такі, що без альтернативних видів палива не обійтись. Біль­ше того, в лісах гниють великі купи дров. Не використати їх було б не по-господарськи. Са­ме життя змусить цінувати це “похватне” паливо.

З питання “Про стан затвердження сільських бюджетів на 2011 рік та їх відповідність бю­джетному законодавству” доповіла начальник фінансового управління РДА М.В. Анісімова.

Вона, зокрема, наголосила, що, незважаючи на проведені навчання бухгалтерів щодо фор­мування місцевих бюдже­тів, у сільських радах є порушення. Типове – невідпо­від­ність показників, записаних у рішеннях сільських рад, тим, що зазначені в додатках. На всі недоліки та упущення було вказано головам сільських рад, але навіть на сьогодні вони не ви­правлені  в Анастасівсь­кій, Андріївській, Погожокриницькій, Рогинській сільських радах. В Андріяшівській та Андріївській не виконана стаття 77 Бюджетного кодексу в частині забезпечення фонду заробітної плати працівникам бюджетних установ. По Андріяшівській сільській раді не вистачає 75 тис. грн., Андріївській – 20 тис. грн. Якщо андріївці проявляють ощадливість: зекономили за перший квартал 4700 грн., то андріяшівці в цьому питанні не працюють. Хоча резерви поповнення бюджету є. Зокрема, укладення додаткових угод зі сплати за оренду землі зі ставкою 3% (було 1,1%). Лише проведення цієї “процедури” додатково додасть у сільський бюджет 35 тис. грн. щомісяця. З минулого року у вільному залишку є 24 тис. грн., але й понині не уточнено видатки на ці кошти.

– З прийняттям нового Бюджетного кодексу склалася зовсім інша ситуація, – звертаючись до присутніх, наголосив В.П. Сєрік. – Район навіть за великого бажання допомогти тій чи іншій сільській раді не зможе, тому що кошти заробляються і накопичуються в місцевих бюджетах. І від того, скільки надійде грошей, як вони будуть використані, залежить благополуччя жителів сіл. За цим буде оцінена і діяльність сільського голови громадою. Отож обіцяне потрібно виконувати.

Про хід виконання розпорядження голови РДА від 4.10.2010 р. “Про проведення районного фестивалю мистецтв Роменщини “У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай” доповіла провідний методист районного організаційно-методичного центру народної творчості та культосвітньої роботи при відділі культури і туризму райдержадміні­страції Н.С. Комлик.

Вона наголосила, що, незважаючи на недостатнє фінансування культури, в клубах проводяться концертні програми, фестивалі, традиційні народні гуляння.

– Пісня, танець, музика – невід’ємна частина життя молоді села. Свідченням цього є три художніх колективи, які носять звання народного. Серед самодіяльних юних артистів добре заявили про себе Наталія Гайкалова (Бобрик), Інна Жогло, Дмитро Бойко (Великі Бубни). На виставках експонують свої роботи майстри художньої творчості Галина Горина (Анастасівка), Надія Овчаренко (Андріяшівка), Тетяна Білан (Бобрик). Високу майстерність на районних фестивалях показали учні Великобубнівської, Біловодської музичних шкіл. Покращилася матеріально-технічна база окремих закладів культури. Однак вона недостатня. Особливо відчуваємо від­сутність звукопідсилюючої апаратури, - мовила доповідач.

– А скільки коштує сучасна добротна техніка? – запитав голова РДА В.П. Сєрік.

– Близько 35-40 тисяч гривень.

– От ви проведіть на високому рівні заключний концерт районного фестивалю, а райдержадміністрація виділить кошти для придбання сучасного обладнання. Домовилися? – відповів на те керівник району.

В обговоренні вищеназваних питань виступили начальник відділу охорони здоров’я Л.Г. Косолап, начальник відді­лу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Н.М. Трохименко, секретар Андріяшівської сільсь­кої ради Н.В. Шелудько та інші.

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел