Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Енергозбереження, ОСББ, благоустрій
Енергозбереження, ОСББ, благоустрій
Вісті Роменщини
Понеділок, 04 квітня 2011, 20:12      Ромни, Сумська область

Питання енергоменеджменту, активізації процесу створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, весняного благоустрою Ромен обговорено на апаратній нараді, яку провів міський голова Микола Калашник.

 

Враховуючи постійне зростання вартості енергоносіїв, впровадження енергозберігаючих технологій, пошук найоптимальніших способів опалення приміщень є нагальною потребою. І один з перших кроків – встановлення лічильників. Як зазначив начальник головного управління міського господарства Михайло Кочерга, недостатня забезпеченість бю­джетних установ приладами обліку води і тепла, на відміну від газо- і електролічильників, спричиняє зайву витрату кош­тів. Складається парадоксальна ситуація: є кошти для оплати солідних рахунків за опалення (один з першочергових платежів) і немає – для встановлення лічильників тепла (інша стаття витрат). Втім у нинішньому і наступному роках планується встановити 35 приладів обліку теплової енергії в установах бюджетної сфери.

Проте, наголосив директор КП „Ромнитеплосервіс” РМР Володимир Беседа, установка лічильників – не панацея. Для реального заощадження тепла необхідне й інше сучасне обладнання.

На завершення обговорення Микола Калашник підкреслив, що всі кардинальні зміни у сфері теплопостачання мають обов’язково розглядатися на засіданнях технічної ради для уникнення непродуманих, поспішних кроків.

Питання залишено на контролі.

Також Михайло Кочерга про­інформував про заходи що­до створення об’єднань спів­власників багатоквартирних будинків (ОСББ). Нині таких 23, ще 5 перебувають у стадії оформлення і реєстрації документів. До 2014 року планується створити 185 ОСББ. Серед стримуючих факторів – невиконання первинних капремонтів будинків, відсутність згуртованості у мешканців, певна недосконалість законодавства. В той же час фінансова підтримка з боку держави передбачена лише для об’єднань, а не окремих власників квартир. Показовим є той факт, що жодне з уже створених ОСББ не припи­нило своєї діяльності.

– Я підтримую створення об’єднань, – наголосив керівник КП „Житло-Експлуатація” Юрій Наливайко. – З ними, безумовно, легше співпрацювати у сфері надання послуг. Та, на жаль, часом ініціатива зі створення ОСББ породжується лише небажанням платити організації, що обслуговує житловий фонд. Але ж хтось повинен це робити і робити профе­сійно.

– Одним словом, проблеми є, але іншого шляху забезпечити належне утримання багато­квартирних будинків на сьогодні не існує, – підсумував сказане Михайло Кочерга.

Микола Калашник зосередив увагу присутніх на необхід­ності наведення в місті належного санітарного стану.

– Масове прибирання розпочнеться відразу, як тільки підсохне ґрунт, – запевнив Михайло Кочерга. – Вже розроблено графік загальноміських толок і „чистих четвергів”, за­кріплено території за підприєм­ствами, установами, організаціями.

Було заслухано начальників управлінь, керівників комунальних підприємств про стан справ у всіх сферах життєдіяльності Ромен. Так, зросла кіль­кість постраждалих від укусів собак. Намітилася тенденція зменшення боргу за опалення. Аматори сцени з ЦРЛ вибороли друге місце на обласному фестивалі мистецтв серед медичних закладів „У пісні і дружбі єднаймося”.

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вулиця Руденко
Вулиця Руденко