Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Більшість завдань проблемні та невідкладні
Більшість завдань проблемні та невідкладні
Вісті Роменщини
Четвер, 31 березня 2011, 19:53      Ромни, Сумська область

Віталій Іванович Карнаух. Вік – 30 років, закінчив Сумський державний університет, здобув фах інженера. Працював керівникам ряду комунальних підприємств міста і району, з червня 2010 року – заступник голови райдерж­адміністрації. Одружений, має доньку.

Сьогодні В.І. Карнаух – наш співрозмовник.

– Віталію Івановичу, проб­лемних питань у районі ви­ста­чає. Які з них потребують найшвидшого вирішення?

– Найперше – закінчити газифікацію сіл району. Торік провели велику роботу, зокрема голубий вогник спалахнув у оселях Смілого. У цьому році планується закінчити газифікацію сіл Діб­рова, Володимирівка та Авраменкове, збудувати підвід­ний газопровід до Сулимів. Уже виготовляється проектна документація на газифікацію сіл Волошнівка, Нова Гребля, Хоминці, Голінка, Ярошівка, Чеберяки. Як­що вдасться реалізувати намічене, то Роменський район буде пов­ністю газифікований. Але для цьо­го потрібно об’єднати зусилля районної влади та сільських рад, що не завжди вдається. На­приклад, торік для введення в дію газопроводу в с. Діброва не вистачило всього 19 тис. грн. Цю суму заборгували окремі члени кооперативу, всі інші здали кошти, але газом не можуть скористатися. Сільському голові, депутатам потрібно було провести роз’яснювальну роботу серед жи­телів сіл і зібрати гроші.

– Нині в селах склалася непроста ситуація із забезпе­чен­ням жителів питною водою. Як вирішується це питання?

– Вже діє водопровідна мережа в селах Мокіївка та Житне. робота в цьому напрямку про­дов­жується, зокрема в рамках реалізації Швейцарсько-україн­ського проекту DESPRO. Особливістю його є те, що гроші виді­лятимуться безпосередньо громадським об’єднанням. Коли ко­о­ператив зареєстрований юридично, то він звільняється від спе­ціального дозволу (ліцензії) на водозабір підземних вод за умови, що добування становить не більше 300 куб. м за добу. Вже створені кооперативи в Ярошівці, Чеберяках. Проводяться роботи в цьому напрямку в  Голінці.

– При зростанні ціни на газ, електроенергію важливо заді­яти всі важелі економії енергоресурсів. Що в цьому напрямку робиться?

– Використовуємо альтернативні види палива. Насамперед практикуємо це в навчальних за­кладах. Так, у Смілівській та Хме­­­лів­ській школах уже з минулого року працюють новітні котли “Ретро”, завдяки чому вдалося зе­кономити 50% дров. Виготовлено проекти на переобладнання котелень у Перекопівській та Бацманівській школах.

Найнижчий коефіцієнт корисної дії в районі має Бобрицька центральна котельня. Тепло там, у повному розумінні слова, вилітає в трубу. Квадратний метр опалювальної площі обходиться в 16 грн., тоді як у середньому по району – 8 грн. Тож плануємо повністю замінити тепломережу, а також додатково встановити котел (окрім газового) на твердому паливі. Уже виготовляється проект, і роботи виконуватимуться в першу чергу.

Невідкладне завдання – прибудова до приміщення Герасимівської школи, де розмістяться їдальня, підсобні приміщення. Переобладнано буде й котельню.

– Люди нерідко висловлюють невдоволення станом пасажирських перевезень. Що робиться для покращення обслуговування cелян?

– Нині в районі працює 10 пе­ревізників на 23 маршрутах. Біль­шість із них дотримуються гра­фіків руху, культурно обслуговують людей. Але ж бувають і винятки. До того ж останнім часом через подорожчання квитків (до Голінки, наприклад, він коштує 18 грн.) зменшився пасажиропотік. Люди їдуть до міста тільки за на­гальної потреби. А якщо так, то у водіїв зменшилася виручка. Під­приємцям не повністю виплачується компенсація за перевезення пільговиків. Борг на 1.03. 2011 року становив 111 тис. грн.

Перевізники не дорожать роботою, а звідси й недотримання дисципліни. Вихід один – створити комунальне підприємство для надання послуг з перевезення жителів сіл. Над цим і працюємо.

– У районі існує практика закріплення заступників голови РДА за сільськими радами. Над якими населеними пунктами ви шефствуєте?

– Опікуюся сімома сільськими радами. Серед них Великобубнівська, Хоминцівська, Новогребельська, Ярошівська. Доводиться займатися різними питаннями. “Штатним” серед них є наділ земельних ділянок пра­ців­никам соціальної сфери. Сьогодні державні акти на право власності на земельні ділянки отримали жителі Ярошівки, Нової Греблі.

Люди також піднімають питання ремонту доріг, надання субсидій, пенсійного забезпечення. Стараюся допомогти. Як депутат районної ради виконую доручення та звернення виборців.

– Ви працювали на різних роботах? Яка відмінність між попередніми посадами і ни­ніш­ньою?

– На останній ширше коло обов’язків, а значить, більше й відповідальності. Часто доводиться виїздити  в села на сходки громадян. Люди відмінні за характером, мають різні переконання. Не завжди і не всі згодні з вирішенням тієї чи іншої проб­леми. Але нехтувати думкою жителів сіл не можна. Доводиться вислуховувати, переконувати і вже разом приходити до спільного “знаменника”. Головне – не обіцяти людям  того, що не можеш зробити. Краще взяти менше зобов’язань та дотримати слова.

– Зійшов із землі сніг, при­йшла пора братися за віники, граблі. Як у районі організовуватиметься прибирання територій?

– Щоб було чисто, краще не смітити. Але ж цього правила ми не всі дотримуємося. Тому в селах потрібно дружно вийти на толоки, прибрати не тільки центральні майдани та вулиці, а й в глибинці. Організовано конкурс на кращий населений пункт в області, країні. Переможцям будуть вручені дипломи та  грошові премії. Але ж краще працювати не заради винагороди, а для того, щоб жити в чистих дворах, ходити підметеними вулицями.

Розмову записав

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

6
6