Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Голос душі людської
Голос душі людської
Вісті Роменщини
Середа, 30 березня 2011, 08:46      Ромни, Сумська область

Коли людина відчуває потребу поділитися радістю, отриманою від спілкування з природою, розповісти про чарівність кохання, прагне утвердити в житті добро і робить це в стараннях, творчих муках, “нанизуючи”, як намистинки, ограновані слова в рядки, – то вона вже поет хоча б для себе.

І від цього сама людина і увесь світ кращають. Саме такі особистості зібралися в центральній районній бібліотеці. Зустріч була приурочена Всесвітньому дню поезії.

Журналіст Андрій Кубах своєю творчістю відомий широкому загалу. Окрім глибоких, вдумливих, з філософським відтінком поезій, він написав близько двох десятків пісень, які виконувалися самодіяльними митцями Роменщини навіть на обласній та столичній сценах. Серед них “Тарасова криниця”, “Скіфські могили”, “Дума про Калнишевського”. Цього разу на суд слухачів він представив нові вірші з циклу “Житнянські мотиви”. В одному з них є пронизані ліризмом, теплом, світлою образністю рядки:

Раптом пташка –

грудочка сіренька

Яблуневу гілку розгойда.

Зимостійким плодом

Симиренка

Про осінню щедрість нагада.

Трішки інший творчий почерк у Михайла Полуяна. Михайлу Михайловичу під силу і любовна лірика, і твори громадянського звучання, а також і політичний сарказм. Він прочитав свій новий вірш “Пацючий вереск”, проявивши себе ще й талановитим декламатором.

Вигойдавшись на вервечках колискової пісні свого батька Йосипа Дудки, Надія Карпенко з дитячих років увібрала в себе красу, чарівність поезії. І саме тому стала вчителькою української мови, щоб усе безмежне розмаїття поетичного слова прищепити дітям. Надія Йосипівна проаналізувала доробок кращих поетів Роменського краю, а також творчість славної української поетеси Ліни Костенко.

Любителів красного письменства зібрав під своє крило літературно-мистецький журнал “Ромен”. А організовує йо­го випуск редактор Віктор Клей­ніх. Віктор Іванович однаково добре вправляється як у прозі, та і віршах. Видав власну збірку “По холсту жизни”. На зібранні самодіяльний поет прочитав нові, ще неопубліковані твори, подарувавши слухачам декілька хвилин задоволення.

Давненько вже вправляється у віршуванні вчителька із с. Герасимівка Ніна Коряченко. Її поезія чиста, неспішна, як джерельний поті­чок. Спонукає до роздумів, узагальнень. Незабаром відбудеться презентація її книги. Прочитали свої твори також Наталія Момот, Віктор Плаш­кін.

Автори багатьох поезій, пі­сень невідомі, бо вийшли з народу. Саме такий твір (“Пісня про правду”) і виконав кобзар Олек­сандр Тріус.

Майже дві години тривала літературна зустріч, а пройшла вона, як одна мить. Бо поезія ніжить душу, теплом тривожить серце, будить радісні почуття у всіх людей. А особливо у тих, хто її творить.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

57
57