Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про що мовить назва
Про що мовить назва
Вісті Роменщини
Середа, 30 березня 2011, 08:44      Ромни, Сумська область

Нещодавно дізнався, що в Сумах міська рада повернула історичні назви вулицям: Троїцькій (колишня Дзержинського), Покровській площі (Червона площа), а також перейменувала вул. Кірова на честь засновника міста Кондратьєва. Декілька років тому в Ромнах також започаткували цю роботу.

Однак досі в нашому місті існує вулиця Рози Люксембург. Чи багато роменців знають, хто це? Мабуть, одиниці. Та й що можна знати про людину, яка не має жодного відношення ні до Ромен, ні до України взагалі. Колись ця вулиця називалася Нікольською, бо тут стояла Нікольська церква. Її вже немає, натомість тут стоїть краєзнавчий музей, тож нехай вона буде Музейною. Те ж стосується вул. Тельмана, на якій розташована взуттєва фабрика. Її можна назвати Фабричною. Скільки себе пам’ятаю, мало хто називав вулицю Крупської цим ім’ям – тільки Западинською або просто Западинці. Чому б не повернути й цю історичну назву?

Я не прихильник огульного нищення назв, що виникли в соціалістичну епоху. Можна залишити і Радянську, і Комуністичну вулиці, а також названі іменами видатних діячів тих часів. Але вулиця Постишева названа на честь сталінського емісара, посланого в Україну для вилучення хліба у селян. Внаслідок від голоду померли мільйони людей...

Невже потрібно багато грошей, щоб замінити таблички з назвами кількох вулиць?

Володимир МЕЛЕШКО,

ветеран праці.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня