Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У першу чергу – інтереси громади
У першу чергу – інтереси громади
Вісті Роменщини
Середа, 30 березня 2011, 08:42      Ромни, Сумська область

Інтерв’ю, присвячені ста дням роботи міської влади, продовжує розмова із секретарем міської ради Миколою Цецюром.

– Миколо Сергійовичу, ви вже втретє обираєтеся депутатом міської ради. Коли очолювали управління земельних ресурсів, теж часто спілкувалися з представниками громади. Маєте досвід роботи в органах влади. Тож охарактеризуйте місь­ку раду шостого скликання.

– Значно оновився склад депутатів міської ради. Можливо, вплинуло те, що половина їх, згідно із законодавством, обиралася по мажоритарних округах, половина – за списками від полі­тичних партій. У депутатів міської ради цього скликання відчуваються величезне бажання працювати на благо громади, відповідальність за кожне прийняте рішення. До речі, у мажоритарників вона, умовно кажучи, більш персоніфікована, бо необхідно вирішувати не лише загально­міські проблеми, а й конкретного виборчого округу, який представляють у міськраді. Були наміри закріпити округи за кожним із депутатів, але обрані за списками партій представники громади з цим не погодилися. Можливо, вони й мають рацію, коли за­значають, що обиралися всією громадою, тож перед нею і повинні звітувати.

Нинішній депутатський корпус розпочав роботу в надзвичайно відповідальний період: коли формувався й затверджувався бю­джет на 2011 рік. Тож часу, як кажуть, на розкачку не було. Безумовно, ще рано оцінювати ді­яльність депутатів, але все ж хочу зазначити, та ви й самі, буваючи на засіданнях, бачите, що сесії від­буваються в конструктивному руслі, без перепалок, з’ясування стосунків між народними обранцями. Кожне питання ретельно розглядається на засіданні депутатської комісії, а то й не од­ної.

Хоча питань і не поменшало, та завдяки вищеназваному від­чутно скоротилася тривалість засідань. Сесії проходять конструктивно й оперативно. Звичайно, трапляється, що питання від­прав­ляються на довивчення і доопрацювання.

Сподіваюся, будуть втіленні в життя плани, озвучені під час передвиборчої кампанії як депутатами, так і міським головою Миколою Калашником. Відповідально й принципово розглядатиметься кожне питання, і рішення прийматимуться саме на користь нашої громади.

– Якщо вже зайшла мова про плани, то коротко про завдання, що стоять перед місь­кою радою.

– Сьогодення ставить досить складні питання стосовно забезпечення нормальної життєдіяльності громади Ромен. На плечі міськради лягає велика відповідальність за майбутнє рідного міста. Проблем же, що потребують якнайшвидшого вирішення, вистачає в усіх сферах нашого життя. Це і робота комунального господарства, і забезпечення належної діяльності, незважаючи на недостатнє фінансування, закладів освіти, медицини, культури, і молодіжна політика, і, звичайно ж, земельні питання. Головне – наповнення міського бю­джету. Якщо кожен керівник малого чи великого підприємства, а таких багато серед депутатів міськради, відповідально поставиться до забезпечення вчасного надходження відрахувань у міську скарбницю, вдасться біль­ше зробити для благоустрою Ромен.

Також серед пріоритетних зав­дань, визначених і міським головою, і депутатським корпусом, реконструкція очисних споруд, завершення будівництва станції знезалізнення води, спорудження КНС-3 для підключення до місь­кої системи водовідведення ряду будинків у центрі міста, ремонт проїзних частин вулиць не лише в центрі, а й у віддалених мікрорайонах. До речі, ряд депутатів, у кого, звичайно, є така можливість, допомагають відновити освітлення вулиць, зробити під­сипку доріг та ін.

На часі реорганізація ряду ко­мунальних підприємств: місь­кого парку культури і відпочинку, „Торгового ряду”, комбінату кому­наль­них підприємств.

Вирішення перелічених й не лише питань вимагає прийняття відповідних рішень, затвердження програм, тож, повторюся, де­пу­татам є над чим працювати. Добре, що вже традиційно участь у роботі сесій, засіданнях виконкому беруть депутати обласної ра­ди.

Своє завдання як секретаря міської ради вбачаю у забезпеченні й у подальшому злагодженої роботи сесій міськради, недопущення конфліктів між народними обранцями.

– Ви обиралися по мажоритарному округу. З якими питаннями звертаються виборці до свого представника у міськраді?

– В основному з ними спілкуюся телефоном. Хоча обов’язково відбуватимуться і прийоми громадян. Найчастіше у зверненнях йдеться про забезпечення освітлення вулиць мікрорайону Процівка, підсипку вулиць, взимку піднімали питання очищення дороги від снігу. Також постала проблема коригування графіка руху пасажирського транспорту на маршруті, бо діти не встигали на автобус після уроків. З перевізниками було досягнуто порозуміння, і питання вирішили. Тепер ні школярам, ні батькам не доводиться хвилюватися, що доведеться в негоду довго чекати на зупинці. Враховуючи, що в минулому я очолював управління земельних ресурсів, часто звертаються стосовно земельних питань й не лише з мого округу. Намагаюся допомогти всім.

Є бачення благоустрою округу. Зрозуміло, доводиться чітко відділяти можливе від бажаного. Тісно співпрацюю з головами квартальних комітетів. Адже вони знають усі проблеми. Завжди прислухаюся до їх думки.

– Серед тих небагатьох питань, що „забуксували” під час розгляду на сесії міськради, – проект рішення про зміну розміру нормативної вартості квадратного метра землі в місті. Прокоментуйте.

– Дійсно, назріла потреба змінювати розміри нормативної грошової оцінки землі, як того вимагає законодавство. Але підходити до цього, на мій погляд, варто помірковано. Бо, з одного боку –  подорожчає земля, відповідно зростуть надхо­дження до міського бюджету, з іншого – не хотілося б заганяти під­приємців у глухий кут. Саме усвідомлення необхідності пошуку компромісу й змусило депутатів відправити проект рішення на повторне вивчення та доо­працювання. Можливо, відтермінуємо до кінця року час, коли нова нормативна вартість землі вступить у силу, можливо, буде інший варіант, але, впевнений, оптимальне рішення, яке б влаштовувало всіх, буде знайдено.

– Багато депутатів уперше представляють інтереси громади в міськраді. Чи діють, умовно кажучи, „курси перекваліфікації”?

– Враховуючи, що не всі народні обранці мають відповідний досвід роботи, для депутатів організовано навчання. Зокрема, щонайперше їх було ознайомлено з правами і обов’язками депутата міськради, регламентом роботи сесії.

Серед депутатів є представники малого і середнього бізнесу. Беручи до уваги численні звер­­нення підприємців з приводу норм нового Податкового кодексу, ми запросили на чергове навчання представників податкової інспекції, які роз’яснили нововведення в законодавстві, від­повіли на запитання. Такі навчання, покликані допомогти орі­єн­туватися депутатам у тих чи ін­ших питаннях, продовжувати­муть­ся і надалі.

– На вашу думку, чи вплинули на діяльність міської ра­ди зміни у виборчому законодавстві?

– Сформована за змішаним принципом міська рада дала змо­гу наблизити депутатів до своїх виборців. Адже тепер жителі нашого міста можуть звернутися як до депутата від його виборчого округу, так і до будь-кого з депутатів, обраних за пар­тійними списками. До того ж депутат має не рідше одного разу за півріччя звітувати перед виборцями про свою роботу. Як неодноразово наголошував місь­кий голова Микола Калашник, під час його звітів-зустрічей із жителями кварталів обов’язково буде присутнім і обраний від даного округу депутат. Бо якщо вже роменці довірили право представляти їх інтереси у міській раді, потрібно або працювати, або поступитися місцем тому, хто краще дбатиме про благо рідного міста. Відсидітись не вийде.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

15
15