Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У перспективі – створення асоціації ОСББ
У перспективі – створення асоціації ОСББ
Вісті Роменщини
П'ятниця, 25 березня 2011, 14:12      Ромни, Сумська область

Жителі багатоповерхівки, що на вул. Маяковського, 88, були одними з піонерів у нашому місті зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Можливо, певною мірою посприяв намірам відмовитися від послуг „ЖЕКу” і розпочати власноруч піклуватися про будівлю той факт, що дім споруджувався як кооператив й певна самостійність була притаманна від початку.

 Та як би там не було, ОСББ „Маяк 5” існує вже п’ять років. Відразу впадають в око прибрана прибудинкова територія, оновлені входи в підвал, металеві двері в під’їздах, виблискуючі оцинкуванням водостоки, чистота і навіть певний затишок на сходових клітинах. Очолює об’єднання Валентина Міщенко.  Нині її часто запрошують поділитися досвідом, допомогти порадою тим, хто робить лише перші кроки на шляху управління співвласністю.

– Ремонтуємо в основному самотужки. Зрозуміло, не отримуючи за це жодної винагороди, окрім хіба величезного морального задоволення від добре виконаної роботи й зримого результату поліпшення стану власного житла, – розповідає Валентина Іванівна. – Пощастило, що в нашій багатоповерхівці проживає чимало справжніх майстрів своєї справи. До того ж всі розуміють, що рідний дім - це не лише квартира, а й охайна сходова клітина, не захаращений непотребом підвал, цілий дах,  прибраний двір. А там, де потрібен фахівець, наймаємо відповідного спеціаліста. Це дозволяє ощадливо витрачати зібрані кошти. До речі, квартплата за метр квадратний у нас складає 56 копійок. І скільки можливо, триматимемо її на цьому ж рівні.

– Наскільки активно підтримують члени об’єднання свого голову?

– Співучасть правління та й усіх жителів будинку в процесі благоустрою дуже багато значить. Якщо немає порозуміння між сусідами й бажання спільною працею, в міру своїх сил, покращити стан власного житла – не варто й затівати створення об’єднання. Бо коли все „звалити” на голову ОСББ, а самим, як мовиться, сісти й чекати результату, нічого доброго не вийде. Трапляються різні життєві ситуації, і я дуже рада, що і члени правління, й інші мешканці завжди готові допомогти, підставити плече. Серед найактивніших Світлана Сердюк, Тетяна Хомяк, Віктор Фрунзе, Галина Головач, Володимир Гирченко та інші.

Не скажу, що відразу і все виходило так як потрібно. Часом доводиться переробляти. Так, коли фарбували стіни під’­їздів, прозвучали зауваження стосовно кольору фарби. Ска­жіть, чи звернули б на це увагу працівники „ЖЕКу”? Маю великі сумніви. А ми порадилися із мешканцями й перефарбували в інший колір, бо робили для самих себе.

– Чи відчуваєте підтримку влади?

– Радує, що і міський голова Микола Калашник, і його заступники Андрій Жарий та Олександр Яковенко не відбуваються відписками, а дійсно вникають у підняті мною та іншими головами ОСББ питання, докладають максимум зусиль для вирішення проблем. Сподіваюся й у подальшому на розуміння й підтримку у вирішенні життєво важливих для ОСББ питань як на місцевому рівні, так і на державному. Адже саме за об’єднаннями майбутнє, бо про житло реально подбає лише його власник – кожен із мешканців багатоповерхівки.

Також вважаю за потрібне, щоб голів ОСББ обов’язково запрошували на громадські слухання, «круглі столи», на обговорення тих чи інших питань комунальної сфери у депутатських комісіях. Адже ми як представники об’єднань громадян маємо бути в курсі справ. У перспективі – створення асоці­а­ції ОСББ м. Ромни. Це вже буде абсолютно новий рівень взаємодії громади і влади.

– Кілька слів про плани на майбутнє. На чому нині зосере­джуєте увагу?

– Зараз у нас триває процес приватизації земельної ділянки, як і передбачено законодавством. Бо дуже не хочеться в один не хороший момент опинитися перед фактом, що якийсь спритник прибрав до рук землю, залишивши лише метр по периметру будівлі. До речі, про ще одну перевагу ОСББ: об’єднання – це юридична особа і „тишком-нишком” вирішити якісь питання стосовно чи то землі, чи іншої його власності набагато важче, ніж коли це просто багатоквартирний будинок.

Також очікуємо вирішення питання щодо надання нам коштів на заміну внутрішньобудинкових мереж. Знову ж таки, подібне нині можливе лише для ОСББ. Бо влада не може фінансувати ремонт приватного житла, а от надати під­тримку за рахунок тих чи інших програм об’єднанню громадян законодавство дозволяє.

Сподіваємося й на допомогу міської влади в облаштуванні сучасного контейнерного майданчика, встановлення новеньких контейнерів.

Не можу не згадати про новостворене об’єднання на вул. Руденка, 17, де я є управителем. Там ситуація набагато складніша: значно менша кількість мешканців, поважний вік має сама будівля, немає побутових зручностей, досить заплутана ситуація із визначенням власника підвалів. Сподіваюся, міська влада таки розставить крапки над „і”  стосовно останньої проблеми.

Проте головне, повторюся, залежить від згуртованості й наявності бажання у мешканців будинку зробити власну домів­ку затишною, охайною й красивою.

– Дякую за розповідь. Успіхів вам!

– Спасибі, вам теж.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг