Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Відповідальність сільрад Зростає
Відповідальність сільрад Зростає
Вісті Роменщини
Середа, 16 березня 2011, 09:12      Ромни, Сумська область

Уперше за останні роки сільські ради отримали можливість самостійно планувати і виконувати роботи із соціально-економічного розвитку території. У кожному населеному пункті проводилися зібрання громад, де обговорювалися, аналізувалися найважливіші проблеми життєдіяльності сіл і намічалися шляхи їх вирішення. 

На основі узагальнення таких напрацювань була розроблена Програма соці­ально-економічного розвитку району на 2011 рік. Днями у РДА відбулася її презентація. З доповіддю виступив голова райдерж­адміністрації В.П. Сєрік. Він детально зупинився на економічних, соціальних, географічних чинниках, що впливають на ситуацію в регіоні.

Територія району займає 185,9 тис. га., у тому числі сільськогосподарські угіддя – 146,5 тис. га. Ліси розташовані на 21,4 тис. га. Землі водного фонду – 2 тис. га. До складу райо­ну входять 128 населених пунктів, розміщених на території 32 сільських рад, де проживає 37,6 тис. чоловік. З них праце­здатне населення – 19,8 тис. (зайняті – 19,2 тис., безробітні – 0,6 тис.), непрацездатне – 18,9 тис. чоловік.

На території краю працює п’ять промислових підприємств. Філія “Роменський молочний комбінат” ПП „Рось”: основний вид діяльності – виробництво вершкового масла, сухого знежиреного молока, сиру твердого, кількість працюючих – 261 чоловік. Філія ПраТ „Слобожанська будівельна кераміка”: основний вид  діяльності – виробництво цегли, кількість працюючих – 263 чоловіки. ВАТ „Біловодський комбінат хлібопродуктів”: основний вид діяльності – виробництво борошна, комбікормів, зберігання зерна, кількість працюючих – 240 чоловік. Підприємство „Андрія­шівський хлібозавод” Роменської райспоживспілки: основний вид діяльності – виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів, кількість працюючих – 43 чоловіки. Роменська виправна колонія № 56: основний вид  діяльності – вироби з металу та дерева, кількість працюючих – 45 чоловік.

 Діють 23 сільськогосподарських підприємства, 81 фермерське господарство, 697 приватних підприємців.

На території сільських рад розміщено 15 родовищ нафти та газу, 298 нафтогазовидобувних свердловин, щорічно видобувається близько 800 тис. тонн наф­ти та 900 тис. м куб. газу. Ок­рім того, є родовище кам’яної солі (гора „Золотуха”), 4 кар’єри для видобування цегельної сировини та поклади торф’яників.

Територію району перетинає дорога державного значення Київ-Суми-Юнаківка, колія Пів­денної залізниці, що з’єднує район з Кременчуком, Дніпропетровськом, Бахмачем, Мінськом, Одесою та Санкт-Петербургом. Через Роменщину пролягають автомобільні шляхи з Києва та Полтави до Сум і Курська.

Серед пріоритетів, на яких буде зосереджено увагу влади  в нинішньому році, очільник району назвав: активне залучення інвестицій в аграрний і промисловий сектори економіки, реформування житлово-комунального господарства, енергозбереження, розвиток соціальної інфраструктури населених пунк­тів, підвищення якості освіти, медицини, роботи закладів культури.

Так, планується залучення інвестиційних ресурсів для  розвитку великотоварного виробництва з використанням сучасних технологій. Зокрема, для будівництва тваринницьких приміщень з доїльним залом на 250 корів у СЗАТ ім. Тельмана у с. Погожа Криниця (за кошти господарства в сумі 1,5 млн. грн.) та із прокладенням молокопроводу в ТОВ „АФ „Лан” у с. Матлахове (0,5 млн. грн.), реконструкції корівника на 200 голів у ДГ „АФ „Надія” (0,5 млн. грн.), встановлення молокопроводу в корівнику на 200 голів у ФГ С.І. Кривозуб (0,2 млн. грн.). У ТОВ „Ромни-інвест” будуть вкладені кошти у будівництво вагового господарства в с. Гудими (0,5 млн. грн.) та придбання сільгосптехніки для запрова­дження прогресивних технологій виробництва (2,6 млн. грн.).

На модернізацію лінії з виробництва цегли (заміна старого обладнання на роботів) у філії ПраТ „СБК” буде спрямовано 6 млн. грн. На встановлення ротаційної печі „MIVE” і тістомісильної дво­швидкісної машини на підпри­ємстві „Андріяшівський хлібозавод” Роменської райспоживспіл­ки – 230 тис. грн. На монтаж лінії з виробництва палетів у ТОВ „Аграрний комплекс ім. Калнишевського” – 0,9 млн. грн. Для відновлення роботи цеху з переробки деревини в с. Андріяшівка ДАП „Роменський агроліс­госп” – 100 тис. грн. А для нарощування обсягів виробництва підприємством Роменської ви­правної колонії № 56 – 40 тис. грн.

Заплановано створення шести об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у селах Біловод, Перехрестівка, Рогинці, Плавинище, Овлаші, Глинськ.

Серед заходів з енергозбереження: заміна вікон в Анаста­сів­ській, Перехрестівській, Погожо­криницькій, Бобрицькій, Хмелів­ській, Рогинській, Василівській школах; відновлення вуличного освітлення із встановленням енер­гозберігаючих ламп на тери­торіях Перекопівської, Миколаївської, Андріяшівської, Новогребельської, Погожокриницької, Анд­ріївської сільських рад.

За кошти населення газифікуються села Діброва, Дзеркалька, Володимирівка. На умовах співфінансування буде прокладено розподільчий газопровід на території Дібрівської сільради та с. Авраменкове (сільський бю­джет – 60 тис. грн., населення – 60 тис. грн., інші кошти – 105 тис. грн.), міжсільський газопровід високого тиску до с. Сулими (населення – 55 тис. грн., інші кошти – 298,6 тис. грн.). Кошти з районного бюджету буде спрямовано на газифікацію фельдшерського пункту в с. Олексіївка, житлових будинків на територіях сільських рад згідно з програмою „Власний дім”.

Відчутно покращить водопостачання реалізація у чотирьох населених пунктах Швейцарсько-українського проекту DESPRO (кошти проекту – 960 тис. грн., населення – 240 тис. грн., залучені кошти – 400 тис. грн.), реконструкція водопровідної мережі в с. Біловод, очищення колодязів, розміщених на територіях сільських рад.

Для належного рівня освіти в навчальних закладах району за­плановано: придбання шкільних автобусів для Бацманівської і Погожокриницької ЗОШ, реорганізація в навчально-виховний комплекс Хмелівської ЗОШ, інформатизація та комп’ютеризація шкіл у Герасимівці, Гудимах, Яро­шівці, Овлашах, Гаях, прибудова до школи в с. Герасимівка їдальні та санвузла, ремонт спорт­залу в ЗОШ с. Анастасівка, придбання сучасного мультимедійного обладнання для Великобубнівської, Рогинської, Пустовійтівської ЗОШ, забезпечення спортивним інвентарем шкіл у Великих Бубнах, Біловоді, придбання обладнання для шкільних кабінетів природничо-математичних дисциплін, обладнання для їдалень ЗОШ у Великих Бубнах, Біловоді, Андріяшівці, Миколаївці, Глинську, Перехрестівці, Хмелові, Бацманах.

На забезпечення якісної та доступної первинної медико-санітарної допомоги, оплату навчання 3-х студентів за фахом лікарів загальної практики сімейної медицини з районного бю­джету спрямують 273,5 тис. грн.

Не оминули увагою і сферу культури. Вже стало традицією проводити Всеукраїнське козацьке свято „Калнишева рада” в с. Пустовійтівка. Фінансуватимуться заходи з охорони пам’ятників історії та культури, паспортизації та інвентаризації об’єктів культурної спадщини. За кошти населення створюватимуться садиби сільського „зеленого”  туризму в Перекопівці, Пустовійтівці. Передбачені кошти на поточний ремонт приміщень сільських бібліотек-філій у селах Гаї, Перехрестівка, Рогинці.

На соціальну підтримку осіб похилого віку та інвалідів з ра­йонного бюджету виділено 246,2 тис. грн., розв’язання проблем дитячої інвалідності – 64,7 тис. грн.

В обговоренні доповіді виступила начальник відділу освіти РДА Л.П. Шкурат. Вона, зокрема, відзначила, що в 2010 році покращилася матеріально-тех­нічна база навчальних закладів. Добре зарекомендував себе від­критий у минулому році Дібрів­ський навчально-виховний комплекс. Школярам у ньому тепло, затишно. На безкоштовне харчування дітей з районного бюджету виділено 645 тис. грн. Матері­ально заохочується труд педагогічних працівників. Учителям, які підготували переможців обласних олімпіад, нараховуватиметься доплата до посадового окладу в розмірі 20-25%.

Дібрівський сільський голова П.М. Панченко у своєму виступі зосередив увагу на тому, що, за бажання, можна багато зробити за рахунок власних коштів та місцевих бюджетів. Та ще коли практичну допомогу надає ра­йонна влада. По сільській раді швидкими темпами проводиться газифікація сіл Дзеркалька, Володимирівка, Діброва. Для ме­дичного обслуговування населення є свій автомобіль. Фельдшер практично виїздить на ви­клик цілодобово. За потреби цим же транспортом відвезуть і в ЦРЛ. Відкриття в Діброві НВК “розв’язало” руки батькам до­шкільнят, діти доглянуті, граються, навчаються. На розвиток соці­альної сфери сіл кошти заробляють тут самі. Крім цього, за соці­ально-економічною угодою від підприємств, які господарюють на території сільради, на­дійде близько 300 тис. грн.

Але розширення сільським радам делегованих повноважень посилює і відповідальність сіль­ських голів, депутатів. Так і повинно бути.

Микола ГНАТЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг