Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Діти – наша гордість, але...
Діти – наша гордість, але...
Вісті Роменщини
Середа, 02 березня 2011, 21:57      Ромни, Сумська область

- Ромни можуть пишатися освітніми та мистецькими досягненнями своїх найменших мешканців. Однак потрібно докласти зусиль, щоб серед них опинилося якнайбільше дітей з так званих груп ризику, – наголосила начальник служби у справах дітей міськвиконкому Н.В. Панченко на засіданні колегії з соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей.

Звітні дані свідчать про плідну профі­лактичну роботу в цьому напрямку, натомість рівень правопорушень серед неповнолітніх не зменшується. При цьому непокоїть не просто негативний вплив вулиці, телебачення та інших факторів, а байдуже ставлення до цього батьків. Протягом минулого року складено 136 протоколів про неналежне виховання.

Лікар-нарколог Першої обласної спецлікарні Л.О. Єршова звернула увагу й на тенденцію до укривання фактів асоціальної поведінки серед неповнолітніх, зокрема, щоб підтримати престиж навчальних закладів. На жаль, коли заходить мова про алкоголізм, наркоманію чи хуліганство, надзвичайно важливий державний механізм захисту прав людини, не підкріплений експертним забезпеченням, послаблює ефективність профілактичних заходів. Наприклад, досить складно юридично довести, що дитина знаходилася в стані сп’яніння. У будь-якому випадку суд найчастіше обмежується попередженням. Наслідки не баряться – на обліку перебуває 36 алко- і наркозалежних підлітків, яких не змогли вчасно зупинити. Протягом минулого року четверо з них перенесли “білу гарячку” - ще кілька років тому цього не могли навіть уявити ні медики, ні педагоги. Є випадки, коли 10-річні потрапляли в реанімацію через алкогольне сп’яніння. Якщо такі прояви негативно відображаються на психіці дорослих, то діти після них стають інвалідами.

Аналізуючи першочергові попереджувальні заходи, Ніна Василівна запросила учасників зустрічі до обговорення нової редакції Правил поведінки дітей та підлітків у громадських місцях, укладення яких вимагає ще й розширення мережі розважальних закладів (інтернет-кафе та ін.), де часто виявляють дітей у пізній час. Директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В.О. Жогло наголосила на необхідності приділяти більше уваги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, принаймні повідомляти про це відповідні служби.

Врятувати дитину від згубного впливу може навіть слушне слово, ненав’язливе залучення до гурткової чи громадської роботи. Такі напрямки й визначатимуть подальшу профілактичну роботу, – визначилися учасники колегії.

Юрій ПРОКОПЕНКО
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

06
06