Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини DESPRO оголосив конкурс проектів на Роменщині
DESPRO оголосив конкурс проектів на Роменщині
Вісті Роменщини
Середа, 02 березня 2011, 21:56      Ромни, Сумська область

Мешканців Роменщини вже протягом кількох місяців інтригує Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралі­зації в Україні», про який нерідко згадували керівники ра­йо­ну під час зустрічей з сіль­ськими громадами.

Нарешті представники DESPRO – так звучить проект англійською абревіатурою – презентували його в райдержадміністрації.

Йдеться насамперед про міжнародне співфінансування проектів сільських громад із налагодження систем та послуг із водопостачання. Незвичайна назва орієнтує людей на самостійні дії з покращення життя в рамках закону замість того, щоб сподіватися тільки на державу, інвестора чи політика. Натомість це не означає, що ініціативи, в даному випадку з будівництва та обслуговування водопроводів, залишаться напризволяще. Влада районного (робоча група), обласного (наглядовий комітет) і навіть загальнодержавного рівнів всіляко сприятиме їх впровадженню, але тільки як дорадчий орган і співінвестор.

Перша фаза DESPRO про­йшла у 2007-2009 роках в Автономній Республіці Крим та Вінницькій області й завершилася створенням дієвої моделі надання послуг населенню децентралізованим шляхом. З 2010 по 2012 роки проект поширюватиме свою діяльність і на Сумщині, впроваджуючи отриманий позитивний досвід у роботу органів влади всіх рівнів. Окрім Роменського, DESPRO працюватиме в Кролевецькому та Конотопському районах. Іноземні партнери інвестуватимуть 60% вартості проектів, але зможуть надати не більше 240 тис. грн. кожному учаснику. Іншими джерелами фінансування можуть виступати районний, обласний бюджети, внески громадян та ін.

Під час зустрічі з представниками громад нашого регіону офіційно оголошено про початок конкурсу проектів. Отже, отримати 60-відсоткове фінансування водопровідних робіт зможуть не всі бажаючі. Крім того, потенційні учасники проекту мають бути готовими до беззастережного виконання всіх законодавчих норм. Зо­крема, й щодо подальшого обслуговування водогону кооперативом, зі створення якого й розпочинається співпраця і який у подальшому надаватиме послуги своїм членам та обслуговуватиме об’єкти водопостачання.

Докладніше з умовами конкурсу можна ознайомитися в сільських радах. До речі, у деяких селах до нього вже підготувалися.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Стародавній обряд
Стародавній обряд