Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини 14 лютого - День Святого Валентина
14 лютого - День Святого Валентина
Вісті Роменщини
Неділя, 13 лютого 2011, 21:46      Ромни, Сумська область

Оспівана в піснях

День Святого Валентина

Нехай за вікном сніг і холод, але кохання розцвітає будь-якої пори року. А свято всіх закоханих проганяє стужу в серцях. 

Це тепло відчули й учасники засідання клубу за інтересами «Перлина» в центральній районній біб­ліотеці, яке присвятили Дню Святого Валентина. Зустріч перетворили на літературно-музичну композицію «Любов, оспівана в піснях». У сільських бібліотеках-філіях також не оминули свята, що оспівує прекрасне почуття на ймення кохання. У Великих Бубнах, Смілому, Рогинцях, Андріяшівці, Перехрестівці та інших селах відбулися вечори поезії, літературні години, романтичне рандеву, конкурсно-розважальні тематичні вечори. Історію свята переповідають легенди, про які згадували учасники заходів.

Одна з них про священика Валентина, який таємно вінчав закоханих. У той час римський імператор Клавдій забороняв одружуватися. Чоловіки мали боронити Рим, а шлюб цьому заважав. Викривши «злочин» непо­кірного монаха, імператор наказав схопити порушника закону й стратити. У в’язниці невільник закохався у дочку наглядача. Почуття спалахнуло й… померло, бо Валентина стратили саме 14 лютого. Перед смертю він послав коханій прощальну записку: «Від Валентина». Поступово ця сумна дата перетворилася на День усіх закоханих.

Згідно з іншою легендою, цього дня птахи обирають собі пару. А птахи, як люди…

Про любов складали вірші, поеми. Ще один переказ розповідає про те, що знайти своє кохання – значить, знайти свою половину. Давним-давно люди були сильніші й мудріші за богів. Вони могли все й жили дуже щасливо. Та боги вирішили підкорити людей своїй волі, розділивши кожну особу на дві частинки – на чоловіка та жінку й перемішати ці половинки по всьому світу. З тих пір люди стали слабкими. Кожен намагається знайти свою загублену половинку. Ті, що знаходять її, стають знову сильними, як боги, адже вони кохають одне одного. Але кохати треба вміти. Постійними супутниками цього прекрасного почуття є взаємна повага, моральна чистота, правдивість, вірність і щирість.

Любов – це джерело енергії та моральної сили. Отож нехай воно буде невичерпним. Даруйте свою любов людям і вона повернеться вам сторицею. Знайдіть у цьому непростому світі свою половину й будьте щасливими.

Минуще все, любов лиш вічна.

Міліють ріки, душі і слова.

І лиш вона пронизує сторіччя,

Перецвітає й знову ожива.

Неля КУБАТКО,

провідний бібліограф РЦБС.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вулиця Соборна
Вулиця Соборна