Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Легше тому жити, хто хоче працювати
Легше тому жити, хто хоче працювати
Вісті Роменщини
Неділя, 13 лютого 2011, 21:41      Ромни, Сумська область

Бобрик – приміське село, і виглядає воно по-своєму велично. Добротні будинки, широкі з твердим покриттям вулиці, будівлі соціальної сфери (клуб, школа, лікарська амбулаторія) теж надають населеному пункту “солідності”. Проживає тут 1860 жителів.

Більшість дорослого населення має роботу (бо ж місто поруч), а це сьогодні важливо. Однак вистачає клопоту і новообраному голові сільської ради Л.М. Даниленку, і виконавчому комітету. От і в день приїзду кореспондента Леонід Миколайович, вибачившись за затримку, пояснив:

– Підбирали місце на річці для проведення Водохреща. Облаштуємо територію, під’їзд. Нехай люди після праведних трудів відпочинуть, поспілкуються.

– Леоніде Миколайовичу, відомо, що ви працювали і головою колгоспу, і начальником управління сільського господарства, а нині очолюєте громаду. Чи є різниця у виконанні обов’язків?

– Служити громаді складніше. Будучи керівником підприємства, я мав засоби виробництва, штат працівників і головне – кошти. З тим, щоб, для прикладу, перекрити старенькій хату, привезти цеглу, дрова чи доставити в лікарню хворого, ми не мали проб­­лем. Нині ж коштів у сільсь­кому бюджеті зовсім обмаль, а “дірок” на них – хоч відбавляй. Дещо вдалося зробити. За кошти сільської ради звели капітальну огорожу навколо дитячого садка, організували вивезення сміття з дворів. Щотижня проводимо санітарну п’ятницю. Створили громадське формування (очолює С.А. Турко), члени якого здійснюють охорону об’єктів, чергують на вулицях під час проведення культурно-масових заходів. До його складу входить 25 кращих молодих людей.

Головне питання, над яким ми зараз працюємо, – реконструкція тепломережі. Збудована вона була ще за Союзу, коли газ коштував копійки. Тож про економію не думали. Нині ж кожна бюджетна гривня на рахунку.

Виготовляємо проект кошторисної документації на реконструкцію водопроводу довжиною 2 кілометри. Окрім об’єктів соціальної сфери, вода надійде і в 50 житлових будинків. Поставили завдання повністю обладнати електричними ліхтарями вул. Леніна і обов’язково його виконаємо.

– На все це потрібні кошти. Де ви їх плануєте взяти?

– Звісно, заробити. Та й сільгосппідприємства, які орендують паї наших жителів, згідно з економічною угодою виплатять у нинішньому році близько 125 тис. грн. Це ПрАТ “Райз-Максимко”, ФГ Крестьянінова та інші.

Стараємося працювати, бо знаємо, що ніхто до нас не приїде наводити порядок, підмітати вулиці, організовувати концерти. Активно допомагають мені депутати Н.М. Радченко, Ю.І. Галенко, С.І. Шолудько, члени виконкому В.Ф. Макаренко, А.В. Гапон, А.Ф. Турко, В.М. Яременко, О.Г. Коренівський.

Із розмови дізнався, що в селі створюються молоді сім’ї, добавляється дітей. У минулому році народилося 20 хлопчиків та дівчаток. У дитячому садку виховується 50 дітей, отже, у села є майбутнє. Підтвер­дження цьому - загальноосвітня шко­ла, де теж з приємністю побував. Меншенькі і старшенькі дітлахи на перерві метушаться по коридору життєрадісні, пристойно зодягнені. Завуч школи Н.В. Попова розповідає:

– Наша школа – ювілярка, у цьому році святкуватимемо 100-ліття. Кількість учнів у так званий перебудовчий період зменшувалася, а вже протягом останніх трьох років відчуваємо стабілізацію. На сьогодні  у нас 161 учень. Дітей навчають дос­відчені, від­дані своїй справі педагоги. Це вчителі вищої категорії І.І. Галенко, В.Д. Коренівська, В.М. Яременко.

Про те, що школярі отримують міцні знання, говорить той факт, що з 11 минулорічних випускників 6 вступило у вищі навчальні заклади. Дівчата та хлопці успішно беруть участь у районних та обласних конкурсах, олімпіадах.

Про навчальний заклад турбується місцева влада. За кошти райдержадміністрації встановлено 20 пластикових вікон, наслано 100 кв. м лінолеуму. Базове підприємство ПрАТ “Райз-Максимко” теж допомагає. На Новий рік керівництво вручило дітям подарунки.

В одному з найбільших сіл району відроджується спортивне життя. Днями футбольна команда ветеранів виборола перше місце в змаганнях з міні-футболу. Весною планується упорядкувати стадіон і розпочати тренування юних футболістів. Адже команда с. Бобрик свого часу шість разів ставала чемпіоном району.

Добрі традиції відродження в селі помітні у всьому.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009