Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Відповідальність самоврядування
Відповідальність самоврядування
Вісті Роменщини
Середа, 09 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Уже втретє  голова  райдерж­адміністрації В.П. Сєрік навідується у Василівку. Тож меш­канці віддаленої сільради не почуваються на узбіччі суспільних подій. Цього разу візит пройшов у формі виїзної наради, що стала свого роду під­готовкою до захисту плану розвитку території.

Її жителям, як нікому, потрібна в цьому допомога, адже нещодавно обраний сільський голова залишив посаду за станом здоров’я. Віктор Петрович зосередив увагу зібрання на можливих шляхах розбудови інфраструктури села. Відповідальність органів самоврядування у цьому плані зросла після фінансових реформ. Поряд зі збільшенням надходжень до місцевих бюджетів депутати сільських рад отримали можливість дотувати важливі об’­єкти населених пунктів – школи, ФАПи, виконання дорожніх та інших робіт. Звичайно, обсяг фінансування зросте не настільки, щоб залатати всі дірки. Але представники центральної влади зробили все можливе, щоб про це могла подбати громада самостійно. Зокрема, досягнуто домовленості про укладення соціальних угод з інвесторами, яких умовно, але беззаперечно зобов’язали дбати про потреби населення. Це дозволить подолати нері­шучість сільських голів перед інвестиційними гігантами. Крім того, як уже не раз наголошувалося, невитрачені залишки сільських бюджетів у районі за минулий рік становлять близько 1,8 млн. грн. Це свідчить, що час застосовувати альтернативні методи господарювання, особливо враховуючи інфляцію.

– Стимулюють громади до активності й міжнародні інвес­тиційні проекти, спрямовані передусім на розвиток місцевої економіки. Таким чином закордонні партнери прагнуть убезпечити свої країни від нелегальних заробітчан з України, – зазначив Віктор Сєрік. – При цьому вони покладаються тільки на кооперативні об’­єд­нання й уникають будь-якої залежності від органів влади.

Як підкреслив очільник ра­йону, тенденцію до того, що неправильно сформована владна вертикаль може працювати супроти інтересів людей і скасовувати будь-яку підконтрольність, чудово розуміє й Президент України. Саме тому впроваджено глобальні міні­стерські та інші апаратні зміни. На місцевому рівні це, зокрема, відкриває перспективи для діяльності альтернативних установ з узгодження земельних питань. До речі, актуального питання для працівників соці­альної сфери саме Василівської сільської ради, які досить давно чекають передачі земельних ділянок у приватну влас­ність.

– Держава намагається зміц­­нити контроль і в інших сферах. При цьому якість автомобільного пального, побутового газу має контролюватися місцевими уповноваженими органами, – висловив думку В.П. Сєрік. – Це ж стосується мі­ліції та різних ін­спек­цій, які працюватимуть ефективніше, якщо хоча б частина їх під­роз­ділів підпорядковуватимуться міським або районним радам. Таким чином посилиться вплив громади й на інші проб­леми, озвучені учасниками зустрічі: електропостачання, ву­личного освітлення, поштового та медичного обслуговування, відновлення повноцінної роботи закладів культури.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виступ дітей
Виступ дітей