Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Дружба нова» і працює по-новому
«Дружба нова» і працює по-новому
Вісті Роменщини
П'ятниця, 17 грудня 2010, 00:00      Ромни, Сумська область

Сільськогосподарське виробництво сьогодні без інвес­торів підняти неможливо. Бо у них гроші, матеріально-технічні ресурси. А це дає можливість впроваджувати прогресивні технології, отримувати високі врожаї. У цьому році в район “прийшов” новий інвестор в особі ТОВ “Дружба нова”.

 

Про те, що зроблено, які плани на майбутнє, - ведемо розмову з керуючим Дібрівським відділенням названого сільгосппідпри­ємства А.П. Гордійком.

– Анатолію Петровичу, скільки землі обробляє підпри­ємство?

– Усього засіваємо близько 100 тисяч гектарів, а в нашому районі – 4300. В оренду терміном на 7 років узяли 1100 земельних паїв жителів Дібрів­ської та Сулимівської сільських рад. Слід відзначити, що оренд­на плата становить 5% вартості землі (було 3%). За один пай, в залежності від родючості ґрунту, власник отримає зерна, продуктів, послуг на 2-2,3 тисячі гривень. Плату можна брати й грошима.

– Важливим є те, скільки жителів сіл буде зайнято на виробництві.

– Сьогодні 28 працюючих. Планується, що на весну їх число зросте до 70 чоловік. Трудяться механізатори груповим методом, тобто декілька машин працюють в одному районі, згодом переїздять в інший. Для трудівників організовуються гарячі обіди, належний відпочинок і добрі заробітки. Для прикладу, трактористи на оранці ґрунту за місяць “накручували” по 4-5 тисяч гривень, а комбайнери на збиранні кукурудзи - по 7-8 тисяч гривень. Але ж на потужній іноземній техніці й працювати не просто. Потрібні знання, вміння, коли хочете, талант. Старанністю відзначаються механізатори Микола та Володимир Картаві, Петро Мурка. Організовує роботи інженер Анатолій Зінченко.

– Які культури плануєте вирощувати?

– В основному зернові: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, горох. Будуть забезпечені новітні технології із застосуванням високоякісного насіння, щоб від кожного обробленого гектара мати належну віддачу.

– А чи не думаєте розвивати тваринницьку галузь?

– Поки що ні. Через те, що немає добротних фермівських приміщень. Хоча по інших відділеннях цю галузь практикують. Нараховується 5000 голів ВРХ та 1000 свиней.

– Нині підприємства, які працюють на території тієї чи іншої сільської ради, дбають і про розвиток соціальної сфери. Як з цим у вас?

– Як прийнято говорити, ми теж не стоїмо осторонь цих питань. Для прикладу, на будівництво газопроводу в с. Сулими виділили 70 тисяч гривень, в с. Діброва – 30 тисяч гривень. Окрім того, на ремонт даху Дібрівського будинку культури витратили 30 тисяч гривень. Для двох шкіл (Дібрівська та Сулимівська) купили по плазмовому телевізору та DVD. Взимку очищатимемо дороги від снігу. У селах живуть наші працівники, у школах навчаються їхні діти, тож керівники підприємства просто зобов’язані турбуватися про побутові умови, добробут.

– Тож бажаю вам високих врожаїв, щоб економічно міц­ніли, багатіли.

– Спасибі!

Взяв інтерв’ю

Микола ЛАВРИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода