Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Не підлягає забуттю
Не підлягає забуттю
Вісті Роменщини
Середа, 01 грудня 2010, 00:00      Ромни, Сумська область

Вечірні сутінки останньої суботи листопада розсіяли вогні свічок у вікнах осель та у руках людей, котрі зібралися біля пам’ятних знаків, обелісків, меморіалів жертвам Голодомору – Україна поминала закатованих голодом у тридцяті роки минулого століття.

У Ромнах мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятного знака, що на вул. Дудіна. Керівництво міста і району, депутати рад різних рівнів, представники підприємств, установ, громадських організацій і полі­тичних партій, жителі міста вшанували вічну пам’ять невинно убієнних.

– У цей скорботний день ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони українці. Наше місто теж не обійшла стороною ця трагедія: втрачено біля двох з половиною тисяч безневинних душ. Не забувати про замучених голодом - наш християнський і людський обов’язок, – наголосив міський голова Микола Калашник.

– Найкращим пам’ятником знищеним голодом та безневинно репресованим нашим землякам стане передача від покоління до покоління спогадів про ті страшні часи та про всіх загиблих. А ще розповідь про це має стати пересторогою, щоб подібне не повторилося в майбутньому, – підкреслив голова районної ради Сергій Хоронько.

Нагадала хронологію Голодомору та історію його вивчення вчителька СЗОШ № 1 ім. Петра Калнишевського Галина Гордієнко.

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знака. релігійну відправу за загиблими провів настоятель Всіхсвятської церкви Дмитро Долгий.

По завершенню мітингу Микола Калашник і Сергій Хоронько, а також заступники міського голови та голови райдержадміністрації відвідали Всіхсвятську церкву, де, як і в інших храмах, було відслужено скорботну панахиду, поспілкувалися із настоятелем. Мова йшла не лише про збереження пам’яті про померлих, а й необхідність турботи про живих. Зокрема, щодо організації благодійної допомоги нужденним, у першу чергу дітям з неблагополучних сімей і літнім людям, про яких немає кому піклуватися.

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop58
konotop58