Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Скіф-2010» на Роменщині
«Скіф-2010» на Роменщині
Вісті Роменщини
Середа, 07 липня 2010, 13:18      Ромни, Сумська область

Перші дні червня на Роменщині запам’яталися сонцеквітом, сінокосом, запахами літа та гостями, які завітали на нашу древню землю.

4-6 червня в районі с. Пустовійтівка біля підніжжя давніх скіфських поховань проходив 5-й польовий Всеукраїнський з’їзд Україна-Космопошук „Скіф-2010”. Сюди з’їхалися делегати від дослідницько-пошукових груп різних областей України, науковці з багатьох міст України та Російської Федерації.

 

Роменщині вперше було запропоновано провести цей захід. Приймати у себе форум такого рівня нам випало не випадково, адже на базі Роменської загальноосвітньої школи № 5 вже кілька років діє єдина в Україні науково-пошукова група школярів 6-11 класів „Ромни-Космопошук”. Ми маємо штаб групи (окреме приміщення), створили єдиний (поки що) шкільний музей „Аномальна планета. НЛО”, найбільший в Україні фото- і відеоархів аномальних явищ та НЛО, спілкуємося з пошуковими групами інших країн. У нас найбільш чисельна група юних пошуковців – 32, які прагнуть розкрити таємниці природи.

 

Українська громадська науково-дослідницька організація „Україна-Космопошук” входить до однойменного міжнародного руху (26 країн) та Загальноросійського об’єднання з центром у Москві. Координатором, ідейним організатором об’єднання є вчений-мандрівник зі світовим ім’ям, філософ, громадський діяч, письменник, учитель, інженер-конструктор космічних літальних апаратів, уфолог Вадим Чернобров. Його родинні корені беруть початок в Україні. Це він разом із космонавтом А. Гречко знайшов та відкрив у Єгипті печеру Біблійного Мойсея і ледве не загинув, вдихнувши спори давніх смертельних цвілевих грибків.

 

Об’єднання „Космопошук” займається дослідженням маловивчених криптофізичних, аномальних явищ та розвиває ці напрямки в науці для наступного прикладного застосування одержаних знань на благо людства.

На з’їзді прочитано більше десяти доповідей регі­ональних науково-пошукових груп про здійснені експедиції в 2009-2010 роках. Левова частка матеріалів була присвячена криптозоологічній темі (криптозоологія – наука про міфічні, легендарні, загадкові тварини, такі як „Снігова людина”, „Лох-Неське  чудовисько”). Безпосередньою причиною цього були численні випадки появи дивного хижака, якого називають в ЗМІ „чупакаброю”. Розглядали також проблеми НЛО, „літаючих шнеків”, історії, краєзнавства.

 

Науковці з Чернігова привезли цікаві експонати: зламаний кіготь, жмут шерсті невловимої „чупакабри”, а делегати з Москви – шматочок шкіри і шерсть „снігової людини”, знайдені в травні цього року російською пошуковою групою (під керівництвом Ю. Шепелєвої) в районі Великого Новгорода. Всі ці біологічні зразки проходять зараз генетичну експертизу. Вона необхідна для того, щоб визначити систематичне положення цих тварин. Такі факти засвідчують те, що сучасна біологічна наука ще має багато білих плям.

 

Учасники з’їзду також  мали безпосередню можливість ознайомитися з історією Сумщини. Було проведено екскурсію по Державному історико-культурному заповіднику „Посулля”, делегати дізналися про героїчну долю останнього кошового Запорозької Січі – Петра Івановича Калнишевського.

 

Усі гості були вражені неповторною красою Роменщини, щирою гостинністю мешканців сіл Пустовійтівки та Загребелля, працівників заповідника „Посулля”, отця Анатолія – священика Троїцької церкви.  Біля багаття до двох годин ночі під дзвін комарів тривали задушевні розмови про Всесвіт, про вічні цінності нашого життя.

 

Ще довго всі пам’ятатимуть чудовий аромат чаю з місцевих трав, який готувала лікар і крипто­біолог з Москви Юлія Шепелєва, смак печеної картоплі від підприємця з Дніпропетровська Леоніда Баленка. Вся атмосфера цих днів була наповнена романтикою. Промайнула думка саме тут проводити щорічні з’їзди „Космопошуку”.

 

Міжнародний рух та його громадське об’єднання „Космопошук” завжди відкрите для творчої співпраці з тими, хто любить життя, людей, природу. Ми раді бачити в своїх лавах нових дослідників. Тільки разом ми зможемо розкривати найбільші таємниці природи.

 

Володимир ЛИТОВКА,

учитель біології ЗОШ № 5, член-кореспондент громадського науково-дослідницького об’єднання „Космопошук”, координатор напрямку „Криптобіологія” в Україні, керівник пошукової групи

„Ромни-Космопошук”.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

16
16