Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Усі за громаду, але кожен по-своєму
Усі за громаду, але кожен по-своєму
Вісті Роменщини
Середа, 07 липня 2010, 13:07      Ромни, Сумська область

Під час п'ятдесятого, так би мовити "ювілейного" засідання сесії міської ради п'ятого скликання, яке провів міський голова Павло Помаран, найбільш дискусійним виявилося питання щодо розміру орендної плати для дочірніх підприємств ПП "Еліпс", що використовують комунальне майно.

 

Як наголошували і керівник "Еліпса" Армен Агаханян, і його підлеглі, нині діючі тарифи, згідно з висновками Державної інспекції з контролю за цінами, не відповідають собівартості послуг з водопостачання і водовідведення. Тож нині підприємство не в змозі сплачувати встановлену орендну плату. Є два виходи: або підвищувати тарифи для населення (приблизно на 2 грн. за куб), або зменшити до мінімуму (0,1%) розмір сплати за користування комунальним майном. При цьому прозвучала обіцянка, що в разі зниження оренди тарифи для населення до кінця року зростати не будуть.

 

Депутати по-різному оцінили ініціативу водопостачальників. Так, на думку Андрія Жарого, озвучена пропозиція дуже схожа на шантаж: або більше платять громадяни, або зменшуються надходження в міський бюджет. Одним словом, громада втрачає кошти в будь-якому випадку.

Про те, що на поступки мають йти обидві сторони, а значить, не лише міська скарбниця недоотримає коштів, а й дочірні підприємства ПП "Еліпс" повинні зменшити рівень рентабельності, йшлося у виступах Віктора Храпатого і В'ячеслава Губаря.

Підтримав пропозицію зменшити орендну плату Юрій Наливайко. Адже будь-яке під­приємство не може працювати збитково. Інакше рано чи пізно воно зникне. До того ж наявність висновку інспекції по цінах щодо невідповідності тарифів дає повне право їх підвищити (чи, як пояснив міський голова Павло Помаран, вже за рішенням суду різниця компенсуватиметься з міського бюджету). І якщо є можливість не піднімати ціну, знизивши оренду, цим потрібно скористатися.

 

Врешті-решт після досить емоційних дебатів, під час яких практично кожен з виступаючих не забував наголосити, як він відстоює інтереси громади, вирішили голосувати поіменно.

 

З 36 присутніх народних обранців "за" висловилося двадцять чотири, "проти" - п'ять, утрималися - сім. Тож рішення про зниження до мінімуму розміру орендної плати за комунальне майно для дочірніх підприємств ПП "Еліпс" було прийняте.

 

Також водопостачальники підняли питання щодо коригування графіка погашення несплаченої раніше орендної плати. Просили зробити перерву до кінця нинішнього року. Але, як зазначив Павло Помаран, кошти, що мають надійти, вже заплановані у вигляді видатків у міському бюджеті. Тож керів­ництву підприємств необхідно шукати внутрішні резерви. До того ж міська рада зробила крок назустріч, зменшивши орендну плату.

На сесії розглянуто низку земельних питань. Галина Морозова, нині громадянка Російської Федерації, котра проживає в Ромнах на вул. Кірова, кілька років тому отримала в спадок від батьків земельну ділянку. Оскільки законодавство певною мірою обмежує права іноземних громадян на володіння землею сільськогосподарського призначення, вона звернулася в міськраду з проханням спочатку відчужити (забрати у власність громади міста) ту частину ділянки (трішки більше сотки), що належить до цієї категорії, і відразу ж надати їй в оренду. Варто зазначити, що написати заяву про відчуження жінка мала б ще років п'ять тому. Але чомусь не зробила цього. Проте й ця затримка, можливо, не стала б на заваді прийняттю позитивного для неї рішення, якби не бажання одного з сусідів "заокруглити" власну земельну ділянку та відповідне звернення до народних обранців. І хоча в заяві Галини Морозової йшлося саме про те, щоб відчужити і передати вищеназваний клаптик землі в оренду, як мовиться, "в пакеті" (якби жінка хотіла віддати частину батьківської спадщини кому б там не було, напевно, так би і вчинила), цього не трапилося. Після досить палкого обговорення депутати проголосували за прийняття землі у власність громади. А вже для прийняття рішення про передачу в оренду не вистачило голосів.

Павло КЛЮЧНИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

25
25