Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Майбутнє - в нинішньому
Майбутнє - в нинішньому
Вісті Роменщини
П'ятниця, 02 липня 2010, 12:21      Ромни, Сумська область

У  житті кожного настає час, коли людина оцінює свій пройдений шлях, зважує здійснене, прагне вибудувати плани на майбутнє. У переддень піввікового ювілею ми взяли інтерв'ю в голови районної ради Олексія Біловола.

 

- Олексію Володимировичу, чи можлива співпраця на районному рівні після змін у структурі виконавчої влади?

- Загальний підхід, що продиктований реальною необхід­ністю, знаходиться в площині порозуміння між керівниками райдержадміністрації і районної ради, але не ціною здачі позиції, світоглядних цінностей.  Розуміючи, що фундаментальною основою влади є єдність, щиро розраховую на усвідомлене ставлення до певних особливостей, пов'язаних із рівнем легітимності, тобто довіри, сформованої на території за результатом виборчої кампанії, а також недопустимість застосування сили як показника владарювання. Це не застереження, а нагадування - з метою дотримання рівноваги і стабільності в регіоні.

- Тобто своїм ідеологічним опонентам Ви бажаєте успіху в царині електоральної підтримки?

- Без ніякого сумніву. Більше того, при цьому щиро процитую біблейську істину: "Нині наш надлишок на доповнення їхньої нестачі, а потім їх надлишок на доповнення вашої нестачі, щоб була рівність". Як і сказано: хто забрав багато, не мав зайвого, а хто мало - не мав нестачі. Такий баланс на духовному рівні має забезпечити шлях до консолідації, а не взаємоборства на догоду своїм амбіціям.

- Ви - керівник районного рівня і тому можете сказати: який недолік функціонування владного механізму?

- Найбільше, що вразило і не мало логічного пояснення, - це допущений розрив між сказаним і зробленим. Це було притаманне минулій владі, особливо вищого рівня, що стало першопричиною втрат і розчарувань. Забудькуватість і необов'язковість - не кращі риси, що свідчать про втрату відповідальності. Не потрібно наступати на одні й ті ж граблі. Виїхав, пообіцяв - зроби і відзвітуй, у тому числі й через ЗМІ, зокрема районного рівня. Виник конфлікт - вирішуй принципово, не здатний - займи інше місце. Управляти - в першу чергу передбачати і керувати, не дати розгорітися стихії.

- Свобода - найвища люд­ська цінність. Чи піддається во­на, на ваш погляд, у сьо­год­нішніх умовах випробовуванням?

- Свобода, в першу чергу, - це можливість виявлення суб'­єктом своєї волі в умовах усвідомлення законів розвитку природи і суспільства. Оцінюючи суть проблеми свободи, відзначимо, що конфлікт особистості й притаманний їй дух свободи входять у протиріччя з олігархічним пануванням усередині влади. Невипадково екрани телевізорів і більшість ЗМІ закликають владу до діалогу з метою знайти вихід. Таким чином, четверта гілка влади унеможливлює демонтаж уже завойованого.

- Ви маєте на увазі  часи помаранчевої революції?

- Так. Коли наступ на свободу став першопричиною серйозного соціального збурення в суспільстві у 2004 році, що привело до революції. І мене завжди насторожує, коли хтось про це велике суспільне явище говорить із сарказмом, а тим паче претендує на реванш. Один із німецьких журналістів сказав: "Помаранчева революція в Україні показала, що є мудрі й зрілі громадяни. Тепер справа за полі­тиками". Відповідально заявляю, що всякі провокаційні речі, пов'язані з обмеженням свободи, - це ознака невідповідності влади, вона не має бути інструментом агресії.

- Продовжуючи тему свободи, не можемо не торкнутись злободенної теми  свободи окремо взятої людини - справи Сергія Верхогляда.

- Свобода -  це також перебування неув'язненим. Ця справа, як лакмусовий папірець, за­свідчує і декларує існуючу в нас систему кругової поруки, особливо в правоохоронних структурах. Своє завдання бачу  в недопущенні будь-якого злиття влади та правоохоронних орга­нів, у тому числі й під благими намірами - це прямий шлях до тоталітаризму. Переконаний, що скоро Сергій буде на волі, Конотопський суд винесе ви­правдальний вирок. Але вже сьогодні скажу, що він - гідна людина і демонструє це на відміну від тих, хто його "посадив" на довгі шість років. Ці дії розсудить час.

- Червневі дні ознаменувались проведенням у районі свята, що носить статус Всеукраїнського - "Калнишева рада". Чим особливе воно цього року?

- Життєстверджуюче, пафосне, з елементами суспільно-полі­тичного, культурно-мистецького значення, проведене в особливі дні Святої Трійці. Це свято знаменне для нас, як і постать Калниша. Дещо вразила і розчарувала недооцінка деякими учасниками офіційної частини всієї історичної величі моменту і переоцінка в свою чергу особистої участі з елементами нагоро­джен­ня себе й рідних за невідомо які заслуги. Абсолютно негативно оцінюю сплески неадекватної радикалізації з боку однієї з полі­тичних сил. Свято вдалося. Воно має свою цікаву історію і далеку перспективу, враховуючи нагальну потребу - формувати на прикладі жертовності й відданості віру в майбутнє України.

- Місцеві вибори, напевно, відбудуться в жовтні 2010 року. Які їх особливості?

- Це черговий тактичний бій за Україну, і все готується по-серйозному в штабах, поки що владних. Опозиція, певною мірою деморалізована програшем на президентських виборах, відступає. Сьогодні моделюються різні виборчі системи - від пропорційної і мажоритарної чистої до змішаної з однією метою - закріпити  перемогу одних і отримати плацдарм для інших. Скажу так: якщо був би навіть прихильником влади, голосував би проти, тому що вважаю концентрацію владних можливостей в одних руках великою загрозою.

- Питання соціально-економічного розвитку регіону. Чи буде тут спадковість влади?

- На цьому рівні ми намагатимемося досягнути найбільшого ефекту, працюючи з обмеженим ресурсом, яким є бюджет. Маю на увазі продовження реформування галузі освіти, в першу чергу через оптимізацію мережі, що дозволить заощаджувати кошти і цілеспрямовано використовувати їх на підвищення якості освіти. Інший напрямок - це удосконалення мережі й функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги. Щодо соці­ального розвитку населених пунктів, то пріоритетними питання в них будуть газифікація і водопостачання. При цьому нам необхідно врахувати особливості демографічної ситуації та високу вірогідність адміністративної реформи, яка дійсно на часі. Але це вже наслідок тих жахливих процесів, що пережила Україна,  і які не повинні повторитись.

Розмову записав

Михайло ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.

Від автора: З відповідей від­чувається, наскільки перейма­єть­ся голова райради Олексій Біловол проблемами нинішнього стану життя в районі і всієї України. Його висновки - це мудрі спо­сте­реження, всебічний аналіз і далекоглядність. Його думки носять переважно упереджувальний характер, бо хвилюється за при­йдешнє майбуття. Його цін­ності - людське тепло і справж­ність.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

11
11