Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Пріоритет соціальним питанням
Пріоритет соціальним питанням
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:50      Ромни, Сумська область

Голова районної державної адміністрації В.П. Сєрік провів прес-конференцію для журналістів місцевих засобів масової інформації. Він наголосив, що районна влада виступає за публічність своєї роботи. Уже з перших днів практикуються виїзди у села району. Тільки на місцях у глибинці можна пройнятися проблемами жителів сіл і швидше їх вирішити. Віктор Петрович відповів на ряд запитань, поставлених журналістами.

 

 - Вікторе Петровичу, які визначальні критерії вашої роботи?

- Найперше - чесно і сумлінно служити людям. Можливо, звучить пафосно, але це справді так. Де б я не трудився, завжди проймався турботами своїх працівників, старався покращити їх життя. Працюючи директором Біловодського комбінату хлібопродуктів, зводив житло тоді, як вже ніхто не будувався. Де тільки можливо, як мовиться, правдами і неправдами діставав меблі, побутову техніку, одяг, а такі  товари були тоді у дефіциті, видавав на заробітну плату чи просто за гроші. Уже працюючи головою РДА, передбачав, що піднімуться ціни на енергоносії, тож примусили, хай навіть порушивши демократію, сільських голів перевести багатоквартирні будинки на індивідуальне опалення. Будівельні організації провели газопровід у борг, а жителі за ці послуги розраховувалися поступово. І коли б влада не змінилася, то ще багато чого було б зроблено.

Сьогодні ситуація в районі ускладнилася найперше тому, що зникли сільгосппідприємства. А за їх рахунок утримувалася со­ці­альна сфера. Завдяки їм, бувало, і породіллю до міста відвезуть, і поховають людину. Ремонтувалися, розчищалися від снігу дороги і таке інше. Сьогодні навіть такі дріб'язкові послуги сільським радам надати непросто. Тому проблем у районі побільшало. 30% населених пунктів не забезпечені водою. Люди не мають змоги випити кухоль прохолодної води. Коли таке було? У важкі часи недоїдали, голодували, але води з криниць вистачало. Не витримують ніякої критики дороги. Медицина, як кажуть, шкутильгає на обидві ноги, за залишковим принципом фінансується культура. Завдань стоїть багато, і всі вони  поступово вирішуватимуться.

- Які проблемні питання розв'язуватимуться в першу чергу?

- Насамперед треба зробити все для того, щоб ефективніше запрацювали підприємства - і сільськогосподарські, і промислові. Адже від цього залежить наповнення районного бюджету, а відтак, і розвиток соціальної сфери. Плануємо також хоч част­ково вирішити питання зайнятості населення. На території району 63000 га землі обробляють інвестори. Їхні контори зареєстровані в Києві, Дніпропетровську, інших віддалених містах. Мають вони у своєму розпоря­дженні нову потужну техніку. Тож приїхали, за день-два обробили декілька тисяч гектарів землі і назад. Обробляють нашу землю, одержують прибутки, а про жителів району не турбуються. Тому ставитимемо перед ними завдання створити декілька (5-7) робочих місць на 1000 га орендованої землі. Діти закінчують школи, а вчити їх у вузах, технікумах батькам не під силу. Отож інвестори талановиту молодь із наших сіл за свій рахунок нехай навчають сільськогосподарських професій, забезпечують роботою. Так само і щодо будівництва та ремонту доріг. Адже потужна техніка орендарів найбільше руйнує шляхи. Це стосується й об'єктів соціальної сфери.

- Для того, щоб вийти із нинішньої ситуації, потрібні кошти. Звідки вони надійдуть?

 - Найближчими днями проведемо зустріч із службами, що працюють на економіку, керівниками підприємств. На юридично-правовій основі укладемо соці­ально-економічні угоди. Розробляємо документи на створення двох фондів. Перший - це лікарняна каса. Медицину потрібно негайно "реанімувати", бо інакше не можна. Для прикладу, днями до мене зайшов батько хворої дитини з Анастасівки, яка потребує операції в Києві. А ми не можемо допомогти, у бюджеті немає коштів. Саме для допомоги у подібних випадках і буде створено такий фонд. Пропонуватимемо господарникам внести по 25 грн. з кожного гектара землі, яку обробляють. Якщо цю суму помножити на 100 тис. га площі, то буде чимало коштів. З цієї каси фінансуватиметься не лише лікування хворих, а й навчання медперсоналу, придбання житла для спеціалістів. Створимо також фонд розвитку ра­йону. Підхід до накопичення кош­тів такий же, тобто виділятимуть їх підприємства та люди, що займаються підприємницькою діяльністю. А використовуватимуть кошти на ремонт і обслуговування об'єктів соціальної сфери.

- Селян не задовольняє ціна на молоко. Нерідко переробники зволікають з виплатою грошей виробникам цієї сировини. Що робитиметься у цьому плані?

- Ми вже мали розмову з керівниками переробних підпри­ємств, вони пожвавили розрахунки. А надалі виробникам слід укладати договори купівлі-продажу молока. Гарантом їх дотримання виступатиме сільська ра­да.

- Протягом багатьох років районна влада "схиляє" наф­тогазовидобувні підприємст­ва до того, щоб вони платили повною мірою за те, що наносять шкоду довкіллю, екології, здоров'ю людей. Як плануєте налагоджувати стосунки з нафтовиками?

- Якщо заглибитися в історію розвитку стосунків  із нафтовиками, то ми свого часу знайшли законні шляхи співпраці. За перший рік вони нам заплатили близько 700-800 тис. грн., а вже за другий - 3 мільйони 700 тис. грн. Тоді дуже серйозно попрацювали над газифікацією району. Думаю, що й тепер з нафтовиками знайдемо спільну мову. Я вже запросив їх. Якщо вони не зрозуміють нас, то у чомусь їм відмовимо. Змусимо зважати на ситуацію. Врахуємо їхні проблеми та біди і будемо співпрацювати.

- З нового року сільські медичні заклади перейшли "під крило" райдержадміні­страції. Чи дало це позитивні результати?

- Сформую свою думку після відвідин декількох сіл. Днями я провів прийом громадян у с. Андріївка. Побував на полях, фермах одного з кращих господарств району ФГ Світлани Кривозуб. А медичну амбулаторію, за браком часу, не відвідав. Коли повернувся в місто, жителі села телефонують: "Вікторе Петровичу, коли б ви зайшли в нашу медичну установу, то сказали б, що немає господаря не тільки в амбулаторії, а й у районі." Тому люди самі оцінять роботу відділу охорони здоров'я РДА. Але управлінський апарат буде скорочено до мінімуму. Там, здається, працює 12 чоловік. Ця кількість була б виправдана, якби в Андрі­ївському медичному закладі та й інших був порядок.

- Вікторе Петровичу, чи відбудуться кадрові зміни в райдержадміністрації?

- Будуть, безумовно. Але конкретних осіб на посади поки що називати не буду, ще потрібно придивитися до людей. Закон вимагає, щоб при звільненні голови його заступники теж складали повноваження. Ця процедура нині дуже ускладнена. Кандидатури проходять погодження в облдержадміністрації, Кабінеті Міні­стрів і т. д. Тому цей процес затягується. Команду підберемо достойну і працюватимемо.

- Днями у Пустовійтівці відбулося Всеукраїнське свято "Калнишева рада". Яке враження про цей культурно-мистецький захід?

- Дійство пройшло на високому рівні. Цьому передувала організаторська робота органів районної влади, керівників підприємств, організацій. А головне, що люди масово приїхали та прийшли на свято. Насичена культурно-мистецька програма була урочистою, цікавою, змістовною. Багато прибуло гос­тей. Як на сцені, так і серед глядачів весела, усміхнена молодь.

Свято має символічну назву "Калнишева рада". Саме на таких зібраннях козаки радилися, вирішували найважливіші питання. Нам є чому повчитися у своїх славних предків. Але, як уже ведеться, не обійшлося й без того, щоб у бочку меду не потрапила хоч маленька ложка дьогтю. Я маю на увазі виступ представників партії ВО "Свобода". Судіть самі: йде Хресний хід, а тут - їхній викрик "Смерть ворогам!". Де знайшли таких серед трудового люду? Три тижні готувалися до свята, ремонтували паркани, прибирали сміття. Але на цих роботах я нікого із "свободівців" не бачив. Прийшли на готовеньке, як гості, а потім ще й почали обливати брудом організаторів свята, владу. Це, м'яко кажучи, не етично. Насправді ж вони, на мій погляд, організували акції для того, щоб викликати протистояння, створити конфлікт і на цьому заробити політичні дивіденди. Люди підходили до мене і масово висловлювали обурення цією акцією.

Петро Калнишевський, нам на гордість, народився на Роменщині. Заради пам'яті такого ви­значного земляка потрібно об'­єднатися і разом працювати на економіку району. А владу, кому вона подобається, кому - ні, потрібно поважати, а ще краще - допомагати їй у роботі. Можна, навіть потрібно критикувати, вказувати на недоліки, упущення, але ж не голослівно, а конструктивно. Подібні акції погоди не роблять. Перші кроки Президента України Віктора Януковича знаходять підтримку у простих людей, і невдовзі всі ми відчуємо позитивні зміни. Але для цього і по всій Україні, і в нашому районі треба не сіяти розбрат, а консолідувати зусилля на вирішення назрілих проблем. І плоди спільної праці не забаряться.

Записав  Микола ЛАВРИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

10
10