Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про бюджет і не тільки
Про бюджет і не тільки
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:27      Ромни, Сумська область

На прес-конференції для місцевих ЗМІ міський голова Павло Помаран прокоментував прийняті на сесії міськради програму соціально-економічного розвитку Ромен на нинішній рік і бюджет-2010

 

- Виконання бюджету буде напруженим. Але навіть у цій непростій ситуації ряд видатків вдалося збільшити порівняно з минулим роком, - наголосив Павло Помаран. - Зокрема, зросли видатки на харчування дітей у до­шкільних навчальних закладах з трьох гривень до чотирьох з половиною - п'яти, залежно від віку, учнів шкіл - з двох до чотирьох гривень на одного. І нині Ромни серед міст обласного підпорядкування мають один з найвищих рівнів із забезпечення коштів на дитяче харчування. Також до 650 тис. грн. збільшені видатки на медикаменти і харчування у закладах охорони здоров'я. Вдвічі - до 100 тис. грн. - на пільгове зубопротезування. Близько 23 тис. грн. передбачено на перебування влітку юних роменців у пересувних наметових таборах. Ефективність таких форм оздоровлення показали минулі роки.

Згідно із законодавством у бюджеті враховано і підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

На 18 відсотків змогли збіль­шити видатки на житлово-комунальне господарство. Цих кош­тів, зрозуміло, недостатньо, але…

Загалом, переконаний, зобов'язання по видатках ми виконаємо, як і прогнозували.

Є певні проблеми з акумуляцією коштів на зарплату бюджетникам. У зв'язку з підвищенням зарплати автоматично зростає і сума коштів, що необхідно акумулювати. Ми змушені робити запозичення із казначейства, проте там є обмеження лімітів на область, що може спричинити затримку виплати зарплати на день-два. Сподіваюся, Кабмін таки знайде вихід, але на даний момент можливість невеликої затримки є.

Видатки по бюджету розвитку заплановані у сумі 1200 тисяч гривень. Саме з нього фінансуватиметься наша частка при реалізації державних програм. На жаль, у нинішньому році Сумська область не ввійшла до програми "Питна вода" (вона реалі­зуватиметься лише у східних областях і в Криму). Але ми не збираємося сидіти склавши руки, будемо шукати інші шляхи для забезпечення роменців достатньо очищеною водою.

Приємною новиною є під­твер­дження профільного міні­стерства, що добудова до Роменської СЗОШ № 1 включена до переліку об'єктів, які заплановано ввести в експлуатацію в цьому році.

Також у 2010 році заплановано фінансування з бюджету розвитку робіт із капітального ремонту каналізаційного колектора.

Викликає занепокоєння ситуація з ліфтами. У Ромнах більше десяти ліфтів експлуатуються понад двадцять п'ять років. Плануємо для вирішення питання залучити кошти через державні програми, - поділився планами Павло Помаран.

Він повідомив, що 1 червня нинішнього року Ромни прийматимуть гостей із семи-восьми сусідніх міст і районів у рамках заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Очікується масштабне святкове дійство.

А ще Ромни стали одним із міст області, де випускники шкіл проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання.

Також Павло Помаран від­по­вів на запитання журналістів, зокрема, чи вивчалося питання, як вплине на наповнення міської скарбниці пропозиція депутатської групи "Солідарність" стосовно збільшення надходжень і видатків у бюджеті-2010 на 5%?

 - Якщо матимемо перевиконання бюджету на 5%, то згідно із нормами Бюджетного кодексу за підсумками шести, дев'яти і дванадцяти місяців відбувається перегляд бюджету й коригуються статті витрат. Тож, по суті, і пропозиції такої не потрібно (хіба для піару), - зазначив міський голова. - Перевиконаємо план наповнення міської скарбниці - зможемо збільшити фінансування тих чи інших галузей. Так ви­значено законом. Проте я провів нараду за участю податківців та інших контролюючих органів і дав відповідні доручення: прорахувати можливий результат кроків щодо збільшення надходжень. Можливі резерви - упорядкування торгівлі на ринках, де нині не стовідсотково сплачують податки і збори, та сплати за паркування транспорту, легалізація робочих місць підприємцями.

Про дії щодо додаткового залучення коштів ми обов'язково проінформуємо ЗМІ.

Павло КЛЮЧНИК.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Земська лікарня
Земська лікарня