Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Про бюджет і не тільки
Про бюджет і не тільки
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:27      Ромни, Сумська область

На прес-конференції для місцевих ЗМІ міський голова Павло Помаран прокоментував прийняті на сесії міськради програму соціально-економічного розвитку Ромен на нинішній рік і бюджет-2010

 

- Виконання бюджету буде напруженим. Але навіть у цій непростій ситуації ряд видатків вдалося збільшити порівняно з минулим роком, - наголосив Павло Помаран. - Зокрема, зросли видатки на харчування дітей у до­шкільних навчальних закладах з трьох гривень до чотирьох з половиною - п'яти, залежно від віку, учнів шкіл - з двох до чотирьох гривень на одного. І нині Ромни серед міст обласного підпорядкування мають один з найвищих рівнів із забезпечення коштів на дитяче харчування. Також до 650 тис. грн. збільшені видатки на медикаменти і харчування у закладах охорони здоров'я. Вдвічі - до 100 тис. грн. - на пільгове зубопротезування. Близько 23 тис. грн. передбачено на перебування влітку юних роменців у пересувних наметових таборах. Ефективність таких форм оздоровлення показали минулі роки.

Згідно із законодавством у бюджеті враховано і підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

На 18 відсотків змогли збіль­шити видатки на житлово-комунальне господарство. Цих кош­тів, зрозуміло, недостатньо, але…

Загалом, переконаний, зобов'язання по видатках ми виконаємо, як і прогнозували.

Є певні проблеми з акумуляцією коштів на зарплату бюджетникам. У зв'язку з підвищенням зарплати автоматично зростає і сума коштів, що необхідно акумулювати. Ми змушені робити запозичення із казначейства, проте там є обмеження лімітів на область, що може спричинити затримку виплати зарплати на день-два. Сподіваюся, Кабмін таки знайде вихід, але на даний момент можливість невеликої затримки є.

Видатки по бюджету розвитку заплановані у сумі 1200 тисяч гривень. Саме з нього фінансуватиметься наша частка при реалізації державних програм. На жаль, у нинішньому році Сумська область не ввійшла до програми "Питна вода" (вона реалі­зуватиметься лише у східних областях і в Криму). Але ми не збираємося сидіти склавши руки, будемо шукати інші шляхи для забезпечення роменців достатньо очищеною водою.

Приємною новиною є під­твер­дження профільного міні­стерства, що добудова до Роменської СЗОШ № 1 включена до переліку об'єктів, які заплановано ввести в експлуатацію в цьому році.

Також у 2010 році заплановано фінансування з бюджету розвитку робіт із капітального ремонту каналізаційного колектора.

Викликає занепокоєння ситуація з ліфтами. У Ромнах більше десяти ліфтів експлуатуються понад двадцять п'ять років. Плануємо для вирішення питання залучити кошти через державні програми, - поділився планами Павло Помаран.

Він повідомив, що 1 червня нинішнього року Ромни прийматимуть гостей із семи-восьми сусідніх міст і районів у рамках заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Очікується масштабне святкове дійство.

А ще Ромни стали одним із міст області, де випускники шкіл проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання.

Також Павло Помаран від­по­вів на запитання журналістів, зокрема, чи вивчалося питання, як вплине на наповнення міської скарбниці пропозиція депутатської групи "Солідарність" стосовно збільшення надходжень і видатків у бюджеті-2010 на 5%?

 - Якщо матимемо перевиконання бюджету на 5%, то згідно із нормами Бюджетного кодексу за підсумками шести, дев'яти і дванадцяти місяців відбувається перегляд бюджету й коригуються статті витрат. Тож, по суті, і пропозиції такої не потрібно (хіба для піару), - зазначив міський голова. - Перевиконаємо план наповнення міської скарбниці - зможемо збільшити фінансування тих чи інших галузей. Так ви­значено законом. Проте я провів нараду за участю податківців та інших контролюючих органів і дав відповідні доручення: прорахувати можливий результат кроків щодо збільшення надходжень. Можливі резерви - упорядкування торгівлі на ринках, де нині не стовідсотково сплачують податки і збори, та сплати за паркування транспорту, легалізація робочих місць підприємцями.

Про дії щодо додаткового залучення коштів ми обов'язково проінформуємо ЗМІ.

Павло КЛЮЧНИК.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

1
1