Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Сумні тенденції української медицини
Сумні тенденції української медицини
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 травня 2010, 08:25      Ромни, Сумська область

Крім економічної кризи і політичного хаосу, під самий кінець каденції Ющенка виявилося, що в Україні держава не може забезпечити відповідний рівень здоров'я своїх громадян. Влада забула про вітчизняну медицину і, як результат, медицина почала розвалюватись.

 

Проблеми в медицині - питання не нове. Та знову ми змушені повертатись до нього, бо від його вирішення залежить здоров'я укра­їнських людей. Епідемія грипу наприкінці 2009 року показала всю неспроможність попередньої влади тримати контроль над ситуацією і надавати реальну допомогу населенню.

Сьогодні катастрофічне недофінансування і від­сутність гідної матеріально-технічної бази помножені на корупцію та все далі зростаючу безвідповідальність працівників медичних установ. Звертаючись по допомогу у медзаклади, простий громадянин України не може бути впевненим, що отримає гідну й кваліфіковану допомогу. Фінансування системи охорони здоров'я не забезпечується на потрібному рівні. Однією з основних проблем є недофінансування районних лікарень у різних регіонах України. Саме в районах люди не можуть отримати допомогу.

Зарплата лікаря складає близько 800 гривень. Це два рази по чотириста за місяць. Мій знайомий лікар-педіатр, у котрого 26 років стажу і вища категорія, отримує 1200 гривень за місяць. У таких умовах за сьогоднішніх цін не можливо не те що жити, навіть існувати.

Фінансування на лікарні йде. Так кажуть самі лікарі. Але багато хто з них іронічно посміхається і додає: "Але йде не туди, куди потрібно". Прямий натяк на нечесність керівництва тієї чи іншої медичної установи.

Один знайомий лікар з лікарні, що в Рівному, розповідав про те, як іноді справа доходить до повного абсурду. Фінансування в його лікарню надходить, хоча і невелике, але більш-менш стабільне. Та, крім проблем на загальному медичному рівні, існують ще чисто управлінські, адміністративні непорозуміння. Одне з них - нецільове використання коштів.

Уявіть собі таку ситуацію. Керівництво медичної установи закупляє дороге обладнання та апаратуру. І ніби всі задоволені. Та коли проходить зовсім небагато часу, виявляється, що апаратура стоїть, а того, що потрібно, немає. Перш за все - проблема з ліками. Їх вистачає лише на невідкладну допомогу. І то - на кілька днів. Далі потрібно платити.

Нова влада на чолі з Януковичем обіцяє збільшити частку бюджету на медицину до 10% загального доходу. Це добре, але це в пер­спективі. Сьогодні було б оптимальним вивести показник на рівень 6-7%. Але для цього потрібні кошти і воля Президента. Янукович знає, як вгамувати амбіції чиновників. Кошти він знайде і волі вистачить.

Боротьбу з корупцією та непрофесійністю потрібно починати з підняття престижу праці медпрацівника. Влада повинна забезпечити трудівників сфери охорони здоров'я матеріальними та соціальними гарантіями. Кардинального вирішення потребує питання корупції й професіоналізму лікарів. За роки розвалу та занепаду працівники медицини звикли до хабарів, подарунків, поборів. Але іноді така практика виходить за прийняті в суспільстві межі. Останнім часом у різного роду приватних лікарнях і лабораторіях ставлять такі діагнози й приписують такі ліки, що одразу починаєш цінувати життя.

Минулого року моїй дружині в двадцять її років поставили діагноз - подагра. Звідки у молодої жінки подагра, мені важко сказати. Та все стало зрозумілим згодом. З лабораторії нас направили до лікарні, а там почалося виманювання грошей. Через якийсь час нам це набридло і я звернувся до знайомого лікаря. Діагноз не підтвердився.

І все це я до того, що владі потрібно задуматись. Крім цього, Президент має пам'ятати - часу в нього мало. Тому він повинен бути рішучим. А в тому, що стосується здоров'я людей, його народу, ця рішучість має бути помножена на сто разів, щоб дійсно дати справжній результат.

Андрій КОТЛЯРЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння