Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Творець дива калинового
Творець дива калинового
Вісті Роменщини
Вівторок, 11 травня 2010, 08:02      Ромни, Сумська область

Дмитро Білоус - один із подвижників українського слова, автор багатьох поетичних книжок, вірші з яких потрапили в найрізноманітніші антології і підручники, учитель кількох поколінь поетів, вихователь і друг дітей.

 

24 квітня  нашому славетному земляку виповнюється 90 років. Читачі знають його як дотепного гумориста, сатирика, майстерного перекладача, тонкого лірика, дитячого письменника. Він - автор багатьох книжок для дітей і про дітей. Серед них "Пташині голоси", "Упертий Гриць", "Про чотириногих, рогатих і безрогих", "Лікарня в зоопарку", "Турбот­ливі друзі", "Сад на Лисій горі". Їх залюбки читала і читає дітвора.

Найбільшу славу Д. Білоусу принесла збірка "Диво калинове", за яку він удостоєний найвищої відзнаки України - Державної премії імені Тараса Шевченка.

 

За художні переклади з болгарської мови митець нагороджений болгарським орденом Кирила і Мефодія І ступеня, найвищою нагородою Болгарії - орденом "Мадарський вершник" І ступеня за винятковий внесок у популяризацію болгарської класичної та сучасної поезії в Україні. Нагороджений премією імені Лесі Українки за збірку віршів "Чари барвінкові", премією імені Олени Пчілки за книжку "За Україну молюся", премією імені Максима Рильського за укладання "Антології болгарської поезії".

Напередодні ювілею Дмитра Григоровича у центральній районній бібліотеці разом з учнями 6 класу загальноосвітньої школи № 11 проведено літературну вітальню "Барвистих слів розмай", а також представлено тематичну виставку "Безцінний скарб Дмитра Білоуса".

Наталія КОСТЕНКО, 

провідний бібліотекар центральної районної

бібліотеки
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009