Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини З вогню у полум'я
З вогню у полум'я
Вісті Роменщини
Понеділок, 26 квітня 2010, 08:29      Ромни, Сумська область

Навесні та восени все частіше Сумщина нагадує прифронтову смугу: заграви пожеж на полях і узбіччях доріг видно вночі на десятки кілометрів, їдкий дим застилає небо, заважаючи дихати, створюючи аварійні ситуації, забруднюючи оксидами вуглецю й без того недостатньо чисту атмосферу.

 

Горять стерня, рослинні решт­ки в природних смугах, на пасовищах, водно-болотних угід­дях. Випалений ґрунт втрачає структуру, розпорошується й здіймається вітром у повітря. Вогонь нищить дерева та чагарники, нерідко перекидається на лісові масиви і навіть господарські будівлі. Гинуть сотні пташиних гнізд, зайчата, їжаки та інші звірята, без яких зникає екологічна рівновага, природне розмаїття. Що вже казати про мікроорганізми, мільйони різних комах. Люди не помічають, а можливо, і не знають про важливу роль цих представників живого світу. Вони - неоціненні та невтомні трудівники, які переробляють органічні рештки рослин і тварин, збагачуючи ґрунт поживними речовинами, підтримуючи родючість, дають можливість жити іншим живим організмам, зокрема й людині.

 

Заорюйте стерню та солому, це чудове органічне добриво. Боріться з бур'янами, тоді не потрібно буде нівечити техніку, плюндрувати землю пожежами. Крім того, на випаленому ґрунті бур'яни почуваються набагато краще, оскільки вони більш ви­тривалі, ніж соковиті трави й ніжні квіти.

За спалювання стерні та сухих рослинних решток на полях, луках, водно-болотних угіддях, у лісах передбачена адміністративна відповідальність - штраф фізичним особам 170-340 грн., юридичним - 850-1125 грн., а також кримінальна відповідальність - позбавлення волі на строк до 5 років.

 

Лариса КОНДРАТЕНКО, 

відповідальний секретар Роменської міськрайонної організації УТОП.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг