Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Благоустрій і міжнародні зв'язки
Благоустрій і міжнародні зв'язки
Вісті Роменщини
Середа, 24 березня 2010, 11:11      Ромни, Сумська область

У переддень професійного свята комунальників міський голова Павло Помаран на прес-конференції для місцевих ЗМІ окреслив основні напрямки діяльності підпри­ємств комунальної сфери у весняно-літній період.

- Хоча зима ніяк не хоче поступатися місцем весні, але тепла пора все рівно не за горами і ми вже зараз плануємо заходи з благоустрою Ромен, - зазначив Павло Помаран. - У першу чергу увага буде приділена ямковому ремонту і підсипці доріг, санітарній очистці та облаштуванню територій, закріплених за підприємствами, установами, організаціями, ринків, парків, скверів, кладовищ. Звичайно, хотілося б втілити в життя все це ще до Великодня, але багато залежить від погодних умов. Матеріально ми готові до виконання робіт.

Вивчаючи досвід різних міст з ремонту дорожнього полотна в період активного танення снігу, побачили два шляхи: латання ямок так званим "холодним" асфальтом, як це пробували робити в Києві, і закладання глибоких вибоїн цеглою. Ми обрали другий шлях як більш ефективний і вже найближчими днями "на пробу" застосуємо його в районі вокзалу.

Також очікуємо, що в першій половині квітня країна нарешті отримає бюджет. Бо проблема навіть не в надходженні коштів на рахунки. Без Держбюджету-2010 немає механізму розрахунків за виконані роботи. Як це має відбуватися, і визначає головний фінансовий документ країни - закон про державний бюджет, - підкреслив міський голова.

Величезна кількість снігу завдала клопоту дорожникам та іншим комунальним службам узимку й може повторно стати "головним болем" для міської влади в разі різкого потепління. Хоча заходи щодо зменшення можливих збитків від підтоплення вживаються вже зараз. Працює штаб, розроблено план дій у випадку загрози паводку. На допомогу готові прийти як рятувальники спеццентру МНС, так і комунальні служби. Жителі будинків, розташованих у низинах, детально проінструктовані, куди звертатися і як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації. Одним словом, Павло Помаран переконаний, що загроз людському життю і руйнування житла вдасться уникнути.

Продовжується активна участь Ромен у міжнародних програмах. Так, нещодавно у Львові відбувся завершальний семінар проекту "Logo East ІІ". Високий рівень реалізації проекту з впровадження новітніх методів надання інформаційно-адміністративних послуг громадянам у Ромнах підтвердив відповідний Сертифікат, вручений очільнику громади Ромен першим секретарем посольства Королівства Нідерландів в Україні. Додає гордості за рідне місто той факт, що ми чи не єдиний районний центр, де втілювався в життя проект. Інші учасники - Чернівці, Івано-Франківськ, Хмельницький, Тернопіль, мегаполіси Київ, Харків, Львів. Під час зустрічі обговорено можливі подальші напрямки співпраці.

Наприкінці лютого в Прилуках відбулося зібрання учасників ще одного міжнародного проекту - "TACІS". Він теж уже добігає кінця. Як наголосив керівник проекту Бернар Фролішер, найкраще програма реалізується в Ромнах і Прилуках (пригадуючи палкі дискусії на сесіях міськради стосовно передачі техніки і обладнання, отриманих у рамках проекту, комунальникам й тривалий розгляд цього питання депутатами, коли представник Євросоюзу був змушений заявити, що в разі чергової відсутності кількості голосів, необхідних для прийняття рішення, техніку передадуть в інше місто, навіть важко уявити, що відбувалося в тих містах, де програма реалізується "не найкраще", - ред.).

Позитивний імідж Ромен в європейській спільноті сприяв тому, що не лише місто виборює право на участь у міжнародних проектах, а й нам пропонують стати учасником тієї чи іншої програми. Так, у сфері теплопостачання за рекомендацією експертів "TACІS" фірма "Бенет" вивчає можливість впровадження систем, що використовують альтернативне паливо - відходи деревини, стебла соняшника, кукурудзи та ін. За попередніми розрахунками вартість тепла буде на 25-50% нижчою, ніж при використанні природного газу.

Також Павло Помаран відповів на запитання журналістів.

Андрій ЛЮБСЬКИЙ

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Башта
Башта