Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Великий сніг – на врожай
Великий сніг – на врожай
Вісті Роменщини
Вівторок, 16 березня 2010, 08:37      Ромни, Сумська область

Нині кучугурами снігу нікого не здивуєш. Товсті білі ковдри зима простелила на полях, хлібороби стверджують - на врожай. А якщо білі "терикони" височать обабіч дороги, то це підтверджує той факт, що не тільки на асфальті, а й на всій території є господар. Саме таку приємну картину ми побачили в с. Перехрестівка. І головна магістраль, і прилеглі вулиці вчасно розчищені від снігу, а березневе сонце завершує роботу: "зганяє" з дороги молоденький льодок.

Чистоту та порядок побачили і на тракторному стані. Більшість машин та знарядь знаходяться під накриттям, а ті, що на подвір'ї, виставлені рядочком. Своїми приємними враженнями від побаченого ділимося з чоловіком, що саме прошкував двором до майстерні.

- У нас, можна сказати, на прибиранні території цілодобово трактори працювали, - розповідав, як з’ясувалося при ближчому знайомстві, бригадир тракторної бригади В.М. Самілик. - бо інакше через метрову висоту снігу до техніки не підійти, а механізатори і на фермах зайняті, і на ремонті машин.

- Ну, і як готуєте техніку до весни?

- Плануємо, що на поле у першій бригаді вийде 18 тракторів. Але ж нашого бажання мало, потрібні гроші на ремонт. Постачальники підганяють: "Забирайте запчастини, бо наступного тижня подорожчають". А куди зростати цінам? Вже й сьогодні диск до муфти зчеплення коштує 1,5 тис. грн., а щоб відремонтувати двигун, потрібно викласти 50 тис. грн. Але ж землю засівати потрібно, отож і шукаємо вихід зі складної ситуації. То реставруємо "беушні" деталі, то прикупляємо.

Як і в старі добрі часи, на тракторній бригаді в старенькій, приземкуватій будівлі розмістилася кузня. Саме мелодійний передзвін молотків, що доносився з приміщення, сповіщав, що незабаром розпочнуться польові роботи. А господарює тут коваль Олександр Зубко. Колишній війсь­ковий, вийшовши на пенсію, вирішив потрудитися і в сіль­сь­­когосподарському виробництві. Він володіє не лише ковальським ремеслом, за потреби працює і на токарному верстаті. З помічником молото­бійцем Сергієм Журенком вони в колективі незамінні, як, до речі, і Віктор Черкашин. Цей чоловік володіє спеціальністю електрозварника. Чи якусь детальку "відрізати" від машини, чи "доточити" - справа рук професіонала. Справжніми майстрами хліборобського ремесла зарекомендували себе механізатори Анатолій Смаль, Віктор Городецький, Микола Стеценко та інші.

Взимку, коли відпочивала земля, гроші на ремонт техніки "заробляли" тваринницька галузь та переробні підприємства. На фермах утримується 1470 голів ВРХ, 1150 свиней. Торік тут реалізували 2051 тонну молока - цей показник найвищий у районі. А вже корми для худоби вирощують та заготовляють працівники цеху рослинництва. Отак дві галузі й взаємодіють між собою.

Прийнято говорити, що в агронома найбільше роботи весною та влітку. Однак у головного технолога поля М.М. Москаленка і взимку думок та справ багато. Це - планування сівозмін, удобрення площ, очистка насіння, його реалізація, контроль стану озимих. А тут справи не дуже втішні.

- Взяли моноліти озимих, але проростають вони гірше, ніж торік. Ще рано говорити про завдану шкоду, але вже тривожимося, - ділиться думкою Микола Микола­йович.

У господарстві висока культура землеробства, широко використовують енергозберігаючі технології, з року в рік підвищують врожайність сільгоспкультур.

З усього видно, і цьогорічну посівну перехрестівці проведуть успішно. А вже чи будуть восени зі значним прибутком - покаже час. Хоч в останні роки й при стабільній роботі галузі селяни залишалися крайніми.

Микола ЛАВРИК.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop3
konotop3