Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Небезпека «імпортної» розсади
Небезпека «імпортної» розсади
Вісті Роменщини
Середа, 10 березня 2010, 10:30      Ромни, Сумська область

Щорічне збільшення обсягів імпорту і транзиту продукції рослинного походження, особливо з маловивчених у карантинному відношенні країн, створює по­стійну загрозу ввезення на територію України нових адвентивних видів шкідників, хвороб рослин і бур'янів. Своєчасно виявити і перешкодити їх проникненню та розповсюдженню на території країни - головне завдання Державної служби з карантину рослин України.

Одним із можливих шляхів розповсюдження регульованих шкідливих організмів є ввезення та реалізація продуктів рослинного походження на продовольчих ринках. Слід пам'ятати, що великої шкоди може заподіяти завезення таких широко розповсюджених в південних облас­тях України шкідників, як картопляна міль - з томатами, баклажанами, перцем; американський білий метелик, східна плодожерка - з фруктами; каліфорнійська щитівка - з садивним матеріалом.

Навесні загроза різко зростає, тому що збільшується кіль­кість ввезених насіння і саджан­ців, іншої продукції рослинного походження з південних регіонів України та з-за кордону. Щоб не допустити завозу з ними регульованих шкідливих орга­нізмів, потрібно перевірити наявність у продавця карантинного сертифіката, який засвідчує фітосанітарний стан насіннєвого та садивного матеріалу, а також придат­ність його до використання і реалізації. Якщо насіннєвий матеріал надійшов з-за кордону, то він  повинен супроводжуватися карантинним дозволом на ім­порт, який видає Укрголовдержкарантин у м. Києві. При ввезенні на місцевий ринок з метою реалізації насіннєвий та садивний матеріал слід подати в Сумську карантинну інспекцію для карантинного огляду та експертизи.

У разі відсутності перелічених документів на насіннєвий матеріал, вивезений із карантинних зон та з-за кордону, неподання його для перевірки керівник або відповідальна особа може притягуватися до адміні­стративної відповідальності.

Завезти карантинні організми нескладно, а от виявити їх вчасно і локалізувати, ліквідувати набагато важче, і це вимагає чималих коштів. Тому громадяни, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою, тор­гівлею продуктами рослинного походження, насіннєвим та садивним матеріалом, повинні знати й виконувати фітосанітарні правила.

Державна інспекція з карантину рослин сподівається на розуміння важливої справи, вірить, що тільки спільними зусиллями можна ефективно виконувати завдання з карантину рослин, охорони природних багатств країни від занесення та розповсюдження регульованих шкідливих організмів.

Сергій ШЕВЧЕНКО,

державний інспектор Роменського пункту

карантину рослин
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

42
42