Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Вода з водою, гроші зі мною?
Вода з водою, гроші зі мною?
Вісті Роменщини
Вівторок, 02 березня 2010, 10:08      Ромни, Сумська область

Сонце, повітря, вода - основні складові, необхідні для життя людини - створені природою як благо для людей. Ми повинні бережно й раціонально використовувати ці дари, щоб залишити нащадкам зелену планету й можливість безтурботно жити на ній.

 

Неможливо переоцінити значення води. З кожним роком, як би нам того не хотілося, вартість її видобування й доставки зростатиме через об'єктивні причини.

 

Вже майже рік у нашому місті діють нові тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення. Перед тим як зробити такий відповідальний крок, підприємства водопровідно-каналізаційного господарства провели ґрунтовну роз'яснювальну роботу серед споживачів щодо причин зростання оплати послуг. Зокрема, повідомили про основні складові тарифу, розміри їх зростання, зміну системи оподаткування підприємств. Внаслі­док податковий тягар зріс у шість разів,  збільшилися процентні ставки за оренду майна, зросла мінімальна заробітна плата та ін. Ці зміни відповідно відобразилися в розрахунках нових тарифів й перевірялися в Державній інспекції з контролю за цінами в Сумській області - єдиному органі, який має право робити висновки щодо економічної обґрунтованості тарифів.

 

Перевіривши подані документи, інспекція підтвердила від­по­відність розрахунків витратам на надання послуг з водопостачання та водовідведення. Незважаючи на це, водопостачальні організації постійно звинувачують у необґрунтованому зростанні тарифів. На це зауважимо, що, на нашу думку, в інспекції працюють спеціалісти високого рівня й ставити під сумнів їх кваліфікацію не маємо права.

 

Також звертаємося до всіх споживачів послуг з водопостачання та водовідведення: не вірте людям, які підбурюють вас не платити за отримані послуги. Такі дії призведуть до зростання заборгованості, яку, врешті, доведеться сплачувати, а також кредиторської заборгованості підприємства, що призведе до його нестабільної роботи і в результаті - нестабільного водопос­тачання і водовідведення.

 

Всупереч розмовам, що, піднявши тарифи, водопостачальні організації не думають про споживачів, а лише про "власні кишені", нагадаємо, що ми неодноразово інформували на сесії міської ради про можливість зниження тарифу за рахунок об'єднання трьох дочірніх під­приємств в одне, а також зменшення процентної ставки за оренду майна. Але дана пропозиція не знайшла підтримки у більшості депутатів, які, мабуть, не зацікавлені у зменшенні вартості послуг з водопостачання та водовідведення, тому що для них різниця в тарифі 1,10 грн./куб. м - "не гроші". 

 

29 січня на сесії міської ради підприємства водопровідно-каналізаційного господарства вкотре ініціювали питання зниження тарифів для населення на 41 коп. за кубометр за рахунок зменшення орендної плати. Дане питання підтримав 21 депутат, але для остаточного прийняття рі­шення не вистачило трьох голосів. Ті ж депутати, що голосували проти зменшення тарифів попереднього разу, об'єднавшись у депутатську групу "Солідарність", очолювану В.О. Губарем, знову, "вболіваючи" за народ, сказали своє "ні". Тому тарифи не вдалося зменшити.

 

За поточний рік вартість 1 кВт електроенергії зросла на 7 коп., газ подорожчав на 540 грн. за тис. куб. м, бензин та дизпаливо відповідно на 1,45 грн. і 0,54 грн. мінімальна заробітна плата зросла на 264 грн., подорожчали матеріали. Збільшення оренд­ної плати з 150 тис. грн. до 370 тис. грн. також лягає на плечі споживачів. До речі, податкові відрахування становлять 35% місячного прибутку підпри­ємств. Незважаючи на це, під­приємства водопровідно-каналізаційного господарства зуміли погасити більш ніж півмільйонну заборгованість за електроенергію, що виникла через несвоєчасність підняття тарифів, а також розпочали гасити заборгованість з орендної плати.

 

Підприємства постійно працюють над покращенням якості надання послуг. Діє програма розвитку, в рамках якої восени  придбано установку для повірки лічильників води. Сьогодні вирішується питання щодо місця її розташування та монтажу. На КНС-2 встановлено економніший насос, завдяки чому заоща­джується електроенергія на суму до 10 тис. грн. щомісяця. Крім того, в плановому режимі вирішуються питання ремонтів мереж, обладнання та будівель.

 

Зрозуміло, що при зростанні тарифів природно виникає питання якості питної води. Як уже неодноразово повідомлялося, вода для міста видобувається з глибини 210-250 метрів. Вона має високий природний вміст заліза, що інколи позначається на кольорі. Вирішити це питання без уведення в експлуатацію станції знезалізнення води неможливо. Але й при цьому необхідно врахувати, що витрати на обслуговування станції також враховуватимуться в тарифі.

 

Олександр АНДРІЄВСЬКИЙ, 

директор ДП "Аква-сервіс"

ПП "Еліпс".

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

39
39