Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Триває перевірка
Триває перевірка
Вісті Роменщини
Вівторок, 02 березня 2010, 10:05      Ромни, Сумська область

Проведеним моніторингом цін на окремі продовольчі товари, який постійно здійснює Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області, встановлено, що в кінці січня 2010 року відбулося різке зростання цін на цукор у роздрібній мережі. Так, станом на 10 січня середня роздрібна ціна на цукор на підприємствах торгівлі складала 7 грн. 40 коп. за кілограм, на продовольчих ринках - 7 грн. 45 коп. Станом на 30 січня вона вже становила за кілограм відповідно 9 грн. 27 коп. і 9 грн. 29 коп.

 

Як показують цінові дослідження, причиною зростання роздрібних цін на цукор є під­вищення оптово-відпускних цін постачальника. В основному це ті, що зареєстрували свою діяльність за межами Сумщини, оскільки останніми роками виробництво цукру в області не здійснюється.

 

Розпорядженням голови обл­­держадміністрації від 8.11. 2007 р. № 730 запроваджено дер­жавне регулювання оптово-відпускних цін на окремі продовольчі товари, в тому числі на цукор, шляхом декларування їх зміни в головному управлінні економіки ОДА, за висновками щодо економічного обґрунтування рівнів оптово-відпускних цін, що надаються Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області. Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін для суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих товарів, у тому числі цукру, затверджений Постановою Кабміну від 17 жовтня 2007 р. № 1222 "Про затвердження Порядку декларування оптово-відпускних цін" (зі змінами).

 

Також із серпня 2008 року для забезпечення прозорості ціноутворення на продукти харчування наказом Мінекономіки України від 13.08.2008 р. № 341 для виробників продовольчих товарів, у тому числі й цукру, запроваджена спеціальна Декларація про оптову ціну виробника на кожну партію товару, що повинна супрово­джувати його на всіх етапах постачання товару до кінцевого споживача. Тобто така Декларація повинна бути у кожного постачальника, в тому числі по партіях цукру, реалізованих у роздрібну торговельну мережу.

 

Згідно з встановленим порядком, до зазначеної в Декларації оптової ціни виробника при формуванні роздрібних цін повинна нараховуватись торговельна надбавка, граничний рівень якої встановлений на рівні 5 відсотків розпоря­дженням голови Сумської обл­держадміністрації від 1.02.2007 р. № 35 (зі змінами).

 

Отже, згідно з встановленим порядком, оптові постачальники, які зареєстровані в області та здійснюють реалізацію цукру за підвищеними оптово-відпускними цінами, повинні звернутись до Державної ін­спекції з контролю за цінами в Сумській області для одержання висновку щодо економічного обґрунтування оптово-від­пускної ціни та задекларувати зміну оптово-відпускних цін в облдержадміністрації, надавши для цього підтверджуючі документи щодо обґрунтування зміни цін.

 

Враховуючи, що останнім часом постачальники цукру, які зареєстровані в області, не декларували зміну оптово-відпуск­них цін на цукор в облдержадміністрації та не звертались до Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області для одержання висновку щодо економічного обґрунтування рівнів оптово-відпускних цін, підвищення цін на цукор такими суб'єктами господарювання без додержання порядку декларування є порушенням вимог чинного законодавства.

 

Проводяться перевірки місцевих постачальників цукру та підприємств роздрібної торгівлі з питань додержання встановленого порядку формування і застосування цін на цукор.

 

У разі недотримання суб'­єктами господарювання запровадженого порядку державного регулювання цін на цукор за результатами перевірок порушники будуть притягнуті до відповідальності відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення". А це - стягнення в доход державного бюджету необґрунтовано одержаної виручки від реалізації цукру за завищеними цінами та, крім цього, сплата штрафу в подвійному розмірі. До винних посадових осіб будуть вжиті заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу за статтею 165 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Державна інспекція

з контролю за цінами

в Сумській області.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня