Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Примножують «лісний» бюджет
Примножують «лісний» бюджет
Вісті Роменщини
Четвер, 18 лютого 2010, 10:16      Ромни, Сумська область

Як відомо, минулий рік не сприяв розвитку виробництва. Наслідки економічної кризи відчули на собі всі, лісівники Роменщини - також.

 

Коли ще в першому кварталі минулого року деякі зарубіжні споживачі враз відмовились від укладених контрактів на поставку лісопродукції, виробництво дещо призупинилося. Але 224 працівників ДП "Роменський лісгосп" потрібно було зберегти, виплачувати заробітну плату. Жодної людини не скоротили. Сплачено податків до бюджету в сумі 1,7 млн. грн.

 

Саме тоді директор підпри­ємства О.М. Закусило прийняв правильне рішення - шукати споживачів на внутрішньому ринку.

 

Дров'яну деревину поставляли в Роменський, Недригайлів­ський і Липоводолинський ра­йони як альтернативний вид палива для котелень шкіл і дитячих садків. На ділову деревину довелося знизити ціни. На 2% знижено вартість переробки, замінено асортимент продукції. Тож обсяги реалізації зберегли й навіть на 3% збіль­шили, порівняно з попереднім роком вони склали 8,8 млн. грн. На 18% збільшився виробіток на одного працюючого (43,1 тис. грн.). Збільшено на 1% сплату поточних платежів до бюджету (1,7 млн. грн.). У 2008 році підприємство отримало від держави 1,1 млн. грн. Тож на кожну отриману гривню ми повернули державі у вигляді податків різних рівнів 1,55 грн.

 

Ефективність державних капіталовкладень у лісове господарство - очевидна. За ці кошти посадили та доглянули ліси. У минулому році посаджено 108 гектарів лісових культур при плані 103 га. Рукотворні насадження створено на 50 га площ, що раніше не використовувалися в лісовому господарстві, 58 га - на вирубках. У результаті повсякденних цілеспрямованих заходів на 10 гривень знижена собівартість знеособленого метра кубічного деревини, вона склала 239 грн.

 

Але досягнуті показники не задовольняють керівництво, на виробництві є багато резервів. Із загальної кількості заготовленої ліквідної деревини за рік  28,2 тис. м3 лише 13% переробляється у власних цехах, решта реалізовується у круглому вигляді. Поглиблення переробки деревини - це нові робочі місця й додаткові надхо­дження до бюджету.

 

Середня заробітна плата на підприємстві хоч і невелика (1388 грн.), але затримки з її виплати протягом року не було. Робітники в повному обсязі забезпечені спецодягом та іншими засобами захисту. На оздоровлення працівників та членів їх сімей витрачено 21,1 тис. грн.

 

Усі досягнення й недоліки обговорили на звітно-виборній профспілковій конференції лісгоспу. Намічено напрямки діяльності на 2010 рік: збільшення обсягів реалізації продукції, зниження її собівартості, поглиблення переробки деревини, своєчасна виплата заробітної плати та платежів до бюджетів усіх рівнів, а також посилення соціального захисту працюючих.

 

Надія ТРОЙНІНА,

головний економіст

ДП "Роменський лісгосп".

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

6
6