Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ціна води
Вісті Роменщини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 08:36      Ромни, Сумська область

Розгляд питання на сесіях міськради про розмір орендної плати за користування майном громади дочірніми підприємствами ПП "Еліпс" "Аква-сервіс" і "Сток-сервіс" щоразу викликає протистояння думок і поглядів народних обранців. Не стало винятком і засідання сорок п'ятої сесії міської ради п'ятого скликання, яке провів міський голова Павло Помаран. Пропозиція зменшити розмір оренди й тим самим вже з лютого знизити вартість водопостачання і водовідведення очікувано породила палку дискусію.

 

Підтримали її депутати Григорій Негреба, Іван Кавчак, Іван Хоменко та інші. Мотивація була чіткою й зрозумілою: нині, коли знизилась платоспроможність населення, такий крок заощадить кільканадцять гривень у гаманцях роменців.

 

Інше бачення ситуації було у голови групи "Солідарність" В'ячеслава Губаря. Його турбував рівень наповнення бюджету. Адже після прийняття рішення в міську скарбницю не надійде біля трьохсот п'ятдесяти тисяч гривень.

 

Проти зменшення надхо­джень до бюджету виступив і його колега по "Солідарності" Віктор Храпатий, запропонувавши спрямувати фінанси на збіль­шення коштів на харчування одного учня до чотирьох гривень за день.

 

Альтернативну пропозицію першим двом вніс Іван Самойлік: орендну плату залишити як є, а тарифи зменшити за рахунок рентабельності.

 

Проте, як наголосив директор ПП "Еліпс" Армен Агаханян, рентабельність у тариф для населення закладена нульова, тож зменшувати нічого. Та й бюджет не постраждає від зниження оренд­ної плати - кошти надійдуть у вигляді субвенції з держбюджету.

Риску під обговоренням підвів Павло Помаран.

 

- Підприємству однаково: буде чи не буде прийнято рішення, - наголосив він. - Це позначиться лише на тарифі - зменшиться він чи ні.

 

На пропозицію В'ячеслава Губаря голосували поіменно. З тридцяти двох депутатів "за" висловилися двадцять один - всі присутні з БЮТу та Партії промисловців і підприємців, частково "нашоукраїнці" й представник Народного блоку Литвина. "проти" і "утрималися" відповідно шість та п'ять народних обранців з  СПУ, НСНУ, Блоку Ю. Кармазіна, Народного блоку Литвина. Рішення не набрало необхідної кількості голосів, відповідно роменцям доведеться сплачувати за водопостачання і водовідведення за старими тарифами.

 

На сесії розглянуто ряд інших питань. У різному, зокрема, обговорили дії щодо усунення "мертвих душ" зі списків виборців. Висновок простий - зробити це можна лише за активності як з боку громадян, так і з боку паспортистів у гуртожитках, фахівців відділу ведення Державного реєстру виборців, "паспорт­ного столу", РАГСУ.

 

Є певні проблеми і у сфері пасажироперевезень на міських маршрутах, хоча після нещодавно проведеного конкурсу серед приватних перевізників автопарк значно оновлено. Шляхи для їх вирішення шукатиме створена депутатами комісія.

 

Петро КАРАБУТ. 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009