Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини «Верхньосульський», «Середньосеймський», «Великий Бір»
«Верхньосульський», «Середньосеймський», «Великий Бір»
Вісті Роменщини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 08:33      Ромни, Сумська область

Відповідно до Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків" на Сумщині планується створення трьох національних природних парків - "Великий Бір", "Верхньо­сульський" та "Середньосейм­сь­кий".

 

Заповідання - взяття під охорону держави - сьогодні є однією з найефективніших та найдієвіших форм охорони природних об'єктів і територій. Створення заповідних територій необхідне для збереження цінних видів рослинного і тваринного світу, унікальних ландшафтів, геологічних об'єктів тощо. Саме слово "заповідь" означає благородний і священний поклик віри у майбут­нє, що на межі тисячоліть дій­шов до наших днів із глибини сивої прадавнини. Можна довго розповідати про історію заповід­ної справи, а сьогодні життя диктує такі умови взаємодії суспільства і природи, коли разом із збереженням ми маємо обов'язок раціонально використовувати і від­творювати природні багатства.

 

Практичним втіленням такої взаємодії  у світі стали багатофункціональні природоохоронні території - національні природні парки (НПП): природоохоронні, науково-дослідні та рекреаційні установи загальнодержавного значення, що створюються для збереження у природному стані типових або унікальних природних комплексів, забезпечення умов для  організованого відпочинку.

 

На відміну від природного заповідника, в якому заборонено будь-яке втручання в перебіг природних процесів, на більшій території національного природного парку зберігаються тради­ційні види природокористування - лісове господарство, сінокосін­ня, випас худоби, спортивне полювання та рибальство, бджіль­ництво, збір грибів, ягід та лікар­ських рослин, заготівля дров то­що. Проте така  діяльність проводиться з суворим дотримання загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища. Законослухняні громадяни практично не відчують жодного обмеження в здійсненні звичайного користування природними ресурсами. Натомість любителі легкої поживи не зможуть спокійно себе почувати серед угідь нацпарку.

 

Для НПП розробляється проект організації території, охорони, відтворення, рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів. З урахуванням їх природоохоронної, оздоровчої, наукової, рекреаційної, історико-культурної та інших цін­ностей виділяються  функціо­наль­ні зони. В заповідній зоні встановлюється режим охорони, що має сприяти збереженню та відновленню природної рослинності і тваринного світу, проводяться наукові дослідження, забороняється будь-яка господарська діяльність. У зоні рекреації, крім природоохоронної, науково-дослідної та еколого-ос­вітньої діяльності, санітарних, вибіркових, реконструктивних рубок лісу, здійснюються відпочинок і оздоровлення населення, збір грибів та ягід, спортивне рибальство, інші види рекреа­ційної діяльності. В межах господарської зони проводиться традиційна господарська діяль­ність з додержанням загальних вимог охорони навколишнього природного середовища.

 

Штат НПП формуватиметься з місцевих жителів та працівників лісгоспів. Його утримання здій­снюється за кошти державного бюджету та Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

 

Запровадження режиму охорони території НПП, здійснення заходів з відновлення природних ресурсів дозволяє суттєво примножити багатство місцевої флори та фауни. Рекреаційна діяль­ність на території НПП є прямою інвестицією в економічний розвиток регіону. Вона здійснюється шляхом створення сприятливих умов для відпочинку відвідувачів на лоні природи і включає облаштування екологічних та туристичних маршрутів і зон відпочинку, залучення місцевого населення - надання платних пос­луг відвідувачам щодо розміщення, харчування, супроводу, ін­фор­маційних послуг через випуск друкованої, фото- та відео­продукції.

 

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Сумській області працює відкрито, в межах своєї компетенції та чинного законодавства, а національні природні парки створюються для людей. Просимо з розумінням поставитись до питання створення національних природних парків. Разом ми зможемо зберегти для нащадків прекрасні куточки на­шої природи.

 

Андрій ТОПОРКОВ, 

начальник Державного управління охорони

навколишнього природного

середовища

в Сумській області.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм