Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Недешева лазнева «церемонія»
Недешева лазнева «церемонія»
Вісті Роменщини
Четвер, 28 січня 2010, 14:34      Ромни, Сумська область

Аналогом прадавньої чайної церемонії в Китаї можна вважати лазневі традиції на Русі, які, набравши ознак мало не національного ритуалу, збереглися в Україні й понині. Принаймні про таке ставлення багатьох роменців до особистої, а правильніше громадської гігієни, свідчать листи, які щозими надходять до редакції "Вістей Роменщини". У своїх зверненнях автори вимагають доступності й комфортності в роботі міської лазні, особливо в період холодів.

 

Зі зростанням цін на енергоносії це дійсно досить дороге задоволення, тому комунальна лазня не працює з осені. Автори листа (більше сорока підписів) перейнялися проблемою настільки, що вважають її питанням загальнодержавного значення. Напевно, саме тому своє звернення, з яким пропонуємо ознайомитися читачам, вони адресували не тільки місцевій владі. Судіть самі:

 

"Прем'єр-міністру України Юлії Володимирівні

Тимошенко.

Гол. адміністрації м. Ромни.

Гол. лікарю

санепідемстанції м. Ромни.

 

Звертаємося до вас з проханням допомогти нам у найбільш наболілому й необхідному для життя та здоров'я нації - у старовинному місті Ромни відкрити міську лазню для більше 50 тисяч мешканців.

 

Не всі мають благоустроєні квартири або достаток, щоб відвідувати приватні лазні. Є старики, діти та інші люди, які потребують хоча б раз на місяць поспілкуватися, помитися в лазні, відійшовши від усіх життєвих клопотів. Одна єдина радість - сходити в лазню. Але й цього нас позбавляють. Від вашого рішення залежить така малість - дати радість мешканцям Ромен".

 

Зміст листа цілком відповідає, на жаль, уже традиційним зверненням у стилі "гласу волаючого в пустелі". Навіть не зовсім зрозуміло, якій "адміністрації" він призначений, адже є тільки Роменська районна державна адміністрація. Крім того, Юлія Володимирівна особисто, безперечно, його не читатиме, а відкриття міської лаз­ні не входить до компетенції головного лікаря санепідемстанції - місто ж не військовий об'єкт.

 

Насправді проблемою було й залишається фінансування - комунальне підприємство не потягне витрат лазні, а приведення плати за послуги до рівня економічно обґрунтованої призведе до її значного підвищення, якого не потягнуть саме ті верстви населення, про які згадується у зверненні. Надхо­джень же до міського бюджету, який теоретично може частково або й повністю компенсувати такі витрати, ледь ви­стачає на зарплату бюджетникам.          

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Відкриття вокзалу
Відкриття вокзалу