Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Сумщина: економічна стабільність, консолідація, спокій
Сумщина: економічна стабільність, консолідація, спокій
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 січня 2010, 13:27      Ромни, Сумська область

«Здобутки та перспективи Сумщини 2009-2010 років» - такою була тема прес-конференції, яку провів для журналістів регіону голова обл­держ­адміністрації Микола Лаврик 11 січня цього року. Відбулася вона дещо по-новому. Замість довгого круглого столу звичайні стільці в ряди. Це позитивно відзначили телеоператори та фотокори, оскільки мали можливість з будь-якої позиції робити зйомки безперешкодно. На екрані, прилаштованому біля столу президії, один за одним з'являлися відео­фотознімки, які підкреслювали, що губернатор побував у всіх "точках" області, брав участь у різноманітних заходах та цікавився виробництвом у всіх галузях регіону, вивчав і реалізовував свої задуми у соці­альній сфері. Цього дня разом з очільником області на зустріч з представниками мас-медіа прибули і його заступники.

 

Підбиваючи підсумки 2009 року, М.І. Лаврик зауважив, що соціально-економічний розвиток області був тісно пов'язаний з негативними наслідками економічної кризи, які спостерігаються в державі.

 

Ще в серпні 2008 року обласна державна адміністрація наполягла на різкій акумуляції бюджетних коштів як резерву для можливих негативних наслідків, які обласна влада передбачала у бюджетному забезпеченні Сумщини і розвитку економіки. Тому було розподілено частково вільні залишки на райони і міста для підтримки їх бюджетної ста­більності й своєчасної виплати заробітних плат лікарям, учителям та іншим бюджетним працівникам. Таким чином, передбачаючи, що перший квартал 2009 року буде одним із найскладні­ших, в області було закумульовано 79 мільйонів гривень. Завдяки цьому ані працівники бюджетної сфери, ані пенсіонери жодного місяця не знали проблем із виплатою заробітних плат і пенсій.

 

Керівник області повідомив журналістам, що всі без винятку минулорічні бюджети області виконані: зведений місцевий бюджет - на 102%, обласний - на 103%. Досягти цього вдалося завдяки мобілізації місцевих ресурсів. Так, наприкінці 2008 року за ініціативи голови облдержадміністрації було започатковано принцип "Купуй власне", особливо для забезпечення бюджетних потреб. Протягом року бюджетні установи області придбали товарів та послуг у місцевого товаровиробника на суму близько 120 мільйонів гривень. Це дало можливість стабілізувати ситуацію на підприємствах, забезпечити роботою її жителів, виплату заробітної плати та надходження у місцевий бюджет.

 

За словами Миколи Лаврика, облдержадміністрація переорієнтувала роботу на співпрацю з реальним сектором економіки, з кожним промисловим підприємством. Саме це дозволило мати третій в Україні результат з недопущення спаду промислового виробництва, перше місце - за темпами зрос­тання інвестицій в область. Крім того, незважаючи на кризу, на Сумщині вдалося відновити й створити підприємства, зокрема, фармацевтичний завод "Кусум-Фарм", завод пакувальних матеріалів та поліграфічних виробів ЗАТ "Технологія", нову виробничу лінію на "Крафт Фудз Україна". На Угроїдський цукровий завод прийшов інвестор, який готовий вкладати мільйони гривень у відродження цукрової галузі області та вже уклав угоди з аграріями на вирощування буряків. Таким чином крок за кроком Сумщина буде відновлювати підприємства, які роками простоювали. Микола Лаврик переконаний: область не випадково посіла перше місце за темпами зростання інвестицій. Адже у регіоні проводилася прозора і відкрита робота з інвесторами, яка й дала такий результат минулого року.

 

Голова облдержадміністрації зауважив, що, незважаючи на зменшення фінансування державних програм аграрного сектора в 4 рази, селяни Сумщини добре спрацювали і область має високий урожай зернових другий рік поспіль. У 2009 році був найбільший валовий збір зернових за останні 20 років. Однак, на думку Миколи Лаврика, проблемою є те, що левова частка збіжжя селянина не йде на розвиток тваринництва, і тільки адміністративними важелями впливу обласній владі вдалося дещо збільшити поголів'я свиней і великої рогатої худоби. Але це не вирішує проб­леми, адже сьогодні, щоб підтримати місцевого виробника, потрібно дати йому ринок збуту.

 

Як зазначив голова обл­держ­адміністрації, торік в області започатковано розвиток кооперативного руху, і це залишається пріоритетним напрямком на 2010 рік. Для створення 22 кооперативів за нелегкої фінансово-економічної ситуації обласна влада віднайшла 3,3 млн. грн. з обласного бюджету. На Сумщині майже 50% корів знаходяться в приватному секторі, тому немає іншого шляху, як допомогти селянам, створивши такі кооперативи, причому в най­ближ­чі два роки цей процес має бути завершено.

 

Також минулого року роботу адміністрації було спрямовано на реалізацію власного потенціалу, насамперед максимальне використання природних ресурсів. Так, на Сумщині вперше в Україні започатковано розвиток пілотних проектів з енергозбереження та виробництва альтернативних джерел енергетики. В результаті Сум­ська область - єдина, якій вдалося забезпечити доведені показники з економії природного газу на 2009 рік.

 

У ході прес-конференції керівник області зазначив, що наразі облдержадміністрацією підготовлено проект соціально-економічного розвитку області на 2010 рік і визначено основні пріоритети. Серед них номер один - надати переваги місцевим товаровиробникам. Так, в області планується організувати додаткові виробництва на територіях з найбільшою незайнятістю людей. Цим самим буде забезпечено зростання індексу промислового виробництва, зайнятість людей і здешевлення продукції для бю­джетних установ.

 

Говорячи про розвиток інфраструктури, Микола Лаврик зауважив: ще в 2009 році обласною владою розроблено дві знакових для Сумщини програми, які наразі затвер­джені урядом. Це - реконструкція доріг Київ-Прилуки-Суми-Юнаківка з облаштуванням об'їзду в обласному центрі та Харків-Суми-Глухів-Шостка-Новгород-Сіверський. На жаль, минулого року фінансування цих проектів з державного бюджету не надійшло, однак вони залишаються пріоритетними для реалізації у 2010 році.

 

Ще одним важливим напрямком розвитку області є торфовидобуток. На сьогодні Сумщина посідає орієнтовно 5-6 місце за обсягами запасу цього палива: в області лише розвіданих запасів торфу близько 50 млн. тонн. А вже на наступний опалювальний період лише для Шосткинської ТЕЦ, де проводиться модернізація одного котла, необхідно більше 45 тисяч тонн торфу. Тому в 2010 році на теренах Сумщини заплановано виготовити близько 12 тисяч тонн паливних торфобрикетів. Крім того, всі котли бюджетних установ, які використовують неефективне паливо, буде переведено на брикети, дрова та інші альтернативні види палива, що дасть можливість економити кошти місцевих бюджетів.

 

Серед основних перспектив розвитку Сумщини в 2010 році голова ОДА також назвав залучення в економіку області близько 40 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, підтримку малого підприємництва: на фінансову підтримку інвестиційних проектів у цій сфері видатки обласного бю­джету буде збільшено до 6 млн. гривень, поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, освіти та культури. Так, цього року за­плановано придбати санітарні автомобілі для 17 закладів сільської мережі, 25 шкільних автобусів, відремонтувати ра­йонний будинок культури в селищі Ямпіль та технічно переоснастити 50 клубних закладів області.

 

Спілкуючись із журналістами, Микола Лаврик назвав неприйняття державного бюджету на 2010 рік неприпустимим. Однак, за його словами, на початок цього року область має достатні запаси бюджетних коштів, щоб прожити, як мінімум, один квартал. Тож голова облдержадміністрації гарантував: згідно з чинним законодавством заробітна плата бюджетним працівникам та інші соціальні виплати сплачуватимуться своєчасно.

 

За порівняно короткий час Микола Іванович розповів про численні здобутки і досягнення, які вдалося одержати внаслідок чіткої, злагодженої дії членів його команди, які є однодумцями голови облдержадміністрації, здібного організатора і талановитого керівника-господарника. Ну ось хоча б один штрих, який скромно навів Микола Лаврик:

 

- Більше трьох годин їхав з Києва через Прилуки до Харькового Чернігівської області. Далі легковичка домчала за годину до Сум по сухому асфальту. Коментар тут, як кажуть, зайвий.

 

Голова облдержадміністрації відповів на численні запитання журналістів.

 

- На якому місці знаходиться Сумщина в Україні за всіма головними показниками соціально-економічного розвитку?

 

- Якщо принципово - на одинадцятому за три попередні квартали. За повний рік немає даних.

 

Мова йшла також про наступні вибори, адмінресурс.

 

- Скажіть, будь ласка, як пересічна людина, за кого будете голосувати?

 

- Буду відвертим - за Ющен­ка.

 

Федір ОСИКА.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Художниці
Художниці