Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Стипендіатки Алфьоровського фонду
Стипендіатки Алфьоровського фонду
Вісті Роменщини
Вівторок, 12 січня 2010, 23:20      Ромни, Сумська область
Спеціалізована загальноосвітня школа № 2 ім. А.Ф. Йоффе відома співпрацею з науковими інституціями як України, так і зарубіжжя.

Рада шкільного музею листується з фізико-технічним інститутом імені нашого земляка А.Ф. Йоффе у Санкт-Петербурзі, інститутом термоелектрики у Чернівцях, Національним антарктичним науковим центром України в Києві, науково-дослідним судном "Академік Йоффе" в Калінінграді (Росія), "Роменським земляцтвом" у Санкт-Петербурзі та Києві, а також із багатьма відомими випускниками школи.

Австралійський фізик Джуліан Голдсміт, який побував у нашому навчальному закладі у 2005 році в ході міжнародної фізичної конференції, подарував німецьке видання своєї праці "Термоелектрика". Віце-президент Національної академії наук України А.Г. Наумовець, відвідавши школу в 2007 році, надіслав цікаві матеріали для юних фізиків. Дві посилки з книгами, науковими статтями, яскравими національними альбомами прибули з Таджикистану від академіка М.М. Мамедова.

Нещодавно надійшло ще одне радісне повідомлення. Фонд підтримки освіти і науки лауреата Нобелівської премії Ж.І. Алфьорова запропонував дві іменні стипендії для учнів нашої школи. Алфьоровський фонд існує з 2001 року й підтримує молодих учених, аспірантів, студентів, школярів, які проявили особливі здібності перш за все у галузі фізики. Завдячуючи йому втілюються науково-технічні програми і проекти з розробки і використання науковоємних технологій, що відповідають пріоритетним напрямкам розвитку науки й техніки. Серед стипендіатів - науковці Росії, України, Казахстану та інших країн.

Відтепер в Україні дві школи, де навчаються стипендіати видатного вченого сучасності - Комарівська ЗОШ Корсунь-Шевченківського району Черкащини, на землях якої у роки Великої Вітчизняної війни загинув брат академіка Маркс Алфьоров, а також Роменська СЗОШ № 2, яка носить ім'я керівника і наукового наставника Алфьорова А.Ф. Йоффе. Педагогічна рада нашої школи одноголосно вирішила надати стипендії кращим школярам, призерам олімпіад, творчих і художніх конкурсів, переможцям різноманітних змагань - ученицям 11А класу Вірі Грибовод і 9Б Вікторії Степаненко.

Сподіваємося, що співпраця з Алфьоровським фондом буде довготривалою і найрозумніші, найталановитіші діти отримуватимуть гідну винагороду за свою інтелектуальну працю, адже це майбутнє нашої науки, освіти і держави.

Лідія СКРИПКА,
директор школи.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop21
konotop21