Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Епідемія куріння
Епідемія куріння
Вісті Роменщини
П'ятниця, 11 грудня 2009, 14:47      Ромни, Сумська область

Вона охопила третину населення земної кулі. Стратегія тютюнової індустрії, спрямована на поширення тютюнових виробів серед молодих жінок, створює особливу небезпеку.

 

Дослідження виявили, що у жінок-курців знижується здатність мати дітей. Куріння може стати причиною безпліддя жінок та на 3 роки наближує настання менопаузи. Для молодих представниць прекрасної статі цю шкідливу звичку можна порівняти з видаленням одного яєчника. Із вживанням тютюну під час вагітності пов'язана велика ймовірність затримки росту дитини до народження, спонтанні аборти, передчасний вихід навколоплідних вод, передчасні пологи.

 

Куріння під час вагітності у 20-30% є причиною народження дітей з недостатньою масою тіла, у 10% - дитячої смертності, збільшення частоти синдрому раптової смертності протягом першого року життя. Материнське куріння до і після пологів є причиною астми у дітей молодшого віку, зниження інтелектуального потенціалу дитини після народження. Підвищує ризик виникнення діабету й ожиріння, малюка часто турбують застудні захворювання, бронхіти, пневмонії, гострий отит, карієс.

 

Наслідки внутрішньоутробного впливу компонентів тютюнового диму позначаються на всіх системах органів дитини й можуть проявитися як структурними дефектами, так і проблемами поведінки та розвитку.

 

Вважається, що раннє припинення куріння зводить ризик до мінімуму. Але проведене у Швеції дослідження, ґрунтоване на матеріалах про 1413811 дітей, матері яких курили на початку вагітності, виявило збільшену ймовірність численних вад розвитку на 15%.

 

Ганна ІВАНЧЕНКО, 

лікар-санолог

райСЕС.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм