Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Покупцеві на замітку
Покупцеві на замітку
Вісті Роменщини
П'ятниця, 11 грудня 2009, 08:31      Ромни, Сумська область

Якщо ви хочете придбати дорогу річ, скажімо, складно-побутову техніку, то краще це зробити у фірмовому спеціалізованому магазині. Перед оплатою ви повинні з'ясувати ціну й умови придбання товару, гарантійні зобов'язання виробника, правила та умови ефективного і безпечного використання товару, термін його служби (придатності) й відомості про необхідні дії споживача по його закінченні, а також можливі наслідки при невиконанні вказаних дій, адресу виробника (продавця) і підпри­ємств, які уповноважені приймати претензії від споживача та виконувати ремонт, а також технічне обслуговування.

 

Гарантійний строк - це строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з уведенням її в обіг. Гарантійні терміни обчислюються від дня продажу товару, якщо він потребує спеціальної установки (підключення) чи складання - від дня їх здійснення.

 

На сезонні товари гарантійні строки обчислюються від початку сезону: одяг, хутряні та інші вироби весняно-літнього асортименту - з 1 квітня, осінньо-зимового - з 1 жовтня; взуття зимового асортименту - з 15 листопада до 15 березня, весняно-осіннього - з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада, літнього - з 15 травня по 15 вересня.

 

Прослідкуйте, щоб при оформленні технічного паспорта на складно-побутові товари в ньому були проставлені дата продажу, підпис матеріально відповідальної особи, завірені штампом (печаткою) магазину.

 

На час гарантійного ремонту вам, за вимогою, надається аналогічний товар незалежно від моделі. У перелік товарів, з яких утворюється обмінний фонд, входять телевізори, морозильники, мікрохвильові печі, магнітоли, кухонні машини, магнітофони, в'язальні машини, радіоприймачі, пилососи, холодильники, електропраски, електроміксери, пральні машини, електросоковижималки, апарати телефонні (у т.ч. мобільного зв'язку), персональні комп'ютери та комплектуючі частини до них, апаратура для відеозапису та відтворення зображення і звуку, електрочайники, електрофени, електрокавоварки.

 

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків на підставі п. 1 ст. 8 Закону України "Про захист прав споживачів" ви маєте право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника: пропорційного зменшення ціни товару, безплатного усунення недоліків товару в розумний строк, відшкодування витрат на усунення недоліків.

 

Якщо істотний недолік, що робить неможливим використання товару, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому взагалі не може бути усунений чи його усунення потребує понад 14 календарних днів, споживач має право за своїм вибором вимагати: розірвати договір і повернути сплачені за товар гроші, замі­нити товар на такий же або аналогічний.

Споживач має право особисто брати участь у перевірці якості товару. Якщо споживач повертає продавцю товар для ремонту або проведення експертизи, продавець повинен видати йому документ, де зазначено, ким прийнято товар, описано його зовнішній вигляд, поставлено дату прийняття і штамп (печатку) магазину.

 

Якщо продавець (виконавець) відмовляється розглядати заяву споживача, можна звернутися в Сумське обласне управління у справах захисту прав споживачів (м. Суми, пл. Незалежності, 2, тел. 63-13-55, 63-13-52) або у міськвиконком тел.: 2-15-83.

 

Якщо немає письмових документів за наявності свідків споживачі мають право пред'явити претензії щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди до продавця в судовому порядку за місцем свого проживання або за місцезнаходженням відповідача.

 

Наталія БОНДАРЕНКО, 

начальник відділу підтримки підприємництва,

організації торгівлі та побутового

обслуговування населення міськвиконкому.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Процівка
Процівка