Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Бюджетний "водограй"
Бюджетний "водограй"
Вісті Роменщини
Четвер, 10 грудня 2009, 09:08      Ромни, Сумська область

27 листопада відбулася прес-конференція для журналістів регіону, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Цупро.

- Бюджетна політика складна, але й зрозуміла, прозора, - зазначив Олександр Микола­йович. - Ми всі бачимо, що від­бувається в економічному процесі. Досить сумні дії. Якщо, скажімо, хочемо мати для нормального життя зростання бю­джетних надходжень хоча б на 50 відсотків, то фактично їх є 10. Щоб безпроблемно завершити рік, у державну казну має надійти понад 60 мільярдів гривень. Фактично місячний "навар" становить 10-15 мільярдів гривень. Отже, попереду бю­джетна "діра".

 

Оскільки проект бюджету на 2010 рік готувався без участі представників місцевої влади, потреби місцевих громад у бюджеті не враховані. Отже, говорячи про збільшення фінансування місцевих потреб, уряд фактично пропонує лояльним до нього місцевим депутатам, мерам та чиновникам взяти участь у розподілі державних коштів. Уряд не зміг реалізувати полі­тику, коли створюються умови для зростання економіки, натомість напряму фінансує конкретні галузі. Це означає, що кошти підуть на підтримку бізнесу, наближеного до Кабінету Міністрів.

 

Неадекватний бюджет-2009 загнав країну у замкнуте коло: "тіньова" економіка - скорочення внутрішнього ринку - безробіття - скорочення надхо­джень до державної скарбниці. Бюджет-2010 страждає на ті ж недоліки. Представники під­при­ємницької спільноти вже назвали цей бюджет "крахом української економіки" і  "зашморгом на шиї підприємців". Уряд розглядає державний бюджет як засіб для вилучення грошей з реальної економіки і передачі лояльному бізнесу в обмін на політичну підтримку.

 

 - Зовсім інша позиція Вік­тора Ющенка щодо державного бюджету, - говорить Олександр Цупро. - Президент вимагає підходів до держбюджету як до стратегічного плану розвитку (надто в сьогоднішніх умовах фінансово-економічної кризи), а не "годівнички" і полі­тичної передвиборної "палочки-виручалочки" популістського ґатунку. Практика, коли з бюджету "годуються" близькі до уряду бізнесмени та його оточення, має припинитися. Президент запропонував декілька необхідних кроків, які допоможуть подолати кризу. Віктор Ющенко пропонує зробити ставку на розвиток внутріш­нього ринку. Механізми: податкові стимули для підприємців, припинення практики стягнення податків наперед, неприпустимість запровадження нових податків та зборів. Завдання, які, на думку Президента, має виконувати держбюджет, - стабільний прибуток для громадянина, розвиток внутрішнього ринку, соціальна справедливість. Своїми думками з цього приводу поділився голова Білопільської райдержадміні­страції Сергій Дворник.

 

Журналісти одержали вичерпні відповіді на запитання.       

            

Яків Бузина.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

7
7