Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини У першу чергу – профілактика
У першу чергу – профілактика
Вісті Роменщини
Вівторок, 08 грудня 2009, 08:39      Ромни, Сумська область

Працівники виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворювань у м. Ромни надають всебічну допомогу підприємствам щодо організації належної роботи з охорони праці та профілактики нещасних випадків на виробництві. Так, представники відді­лення Фонду разом з органами місцевої виконавчої влади, нагляду за охороною праці, санітарно-епідеміологічною та пожежною службами систематично проводять комплексні перевірки, наради, семінари, учасниками яких є посадові особи підприємств. Постійно розповсюджуються зразки документів із розслідування нещасних випадків, інші нормативні документи з охорони праці й загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання як у друкованому, так і в електронному вигляді. З початку року розповсюджено понад 5000 екземплярів нормативних актів, журналів, плакатів, листівок та іншої спеціальної літератури з питань охорони праці більш як на 30 підприємствах міста на суму 7,5 тис. грн. Страхувальникам надано 58  консультацій за зверненнями посадових осіб та працівників підприємств з питань охорони праці.

 

Для пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці робочий орган Фонду організовує публікації в пресі, зокрема у міськра­йонній газеті "Вісті Роменщини" надруковано 4 статті.

 

Робочі органи Фонду разом з теруправлінням Держгірпромнагляду, місцевими органами влади розглянули питання щодо проведення спільних перевірок стану охорони праці на підприємствах міста, району, спільної роботи у плані притягнення до відповідальності осіб, які систематично порушують працеохоронне законодавство, та заборони експлуатації обладнання, що не відповідає вимогам безпеки.

 

У цьому році проведено 24 перевірки стану профілактичної роботи на підприємствах міста. Всім керівникам видані подання з переліком порушень законодавчих актів. Виявлено 124 порушення нормативно-правових актів з охорони праці. На деяких підприємствах були факти неякісного проведення повторного інструктажу з питань охорони праці. Чимало порушень допущено самими керівниками структурних підроз­ді­лів. Так, електричні щити технологічного обладнання не закривалися на запірні пристрої. Відкритий доступ до контактів струмоведучих елементів, на територіях і в приміщеннях підпри­ємств були несправні металеві й дерев'яні драбини та ін.

 

Кращий стан охорони праці на підприємствах Південної залізниці: завод "Буддеталь" та локомотивне депо. Гірший - у ДП "Роменський комбінат хлібопродуктів" ДАК "Хліб України".

 

У цьому році в м. Ромни травмовано 4 особи. Всі випадки пов'язані з виробництвом. За аналогічний період минулого року трапилось 13 нещасних випадків, з них 3 зі смертельними наслідками. Як бачимо, травматизм у місті зменшився на 70%. Вважаю, що це дасть позитивний результат.

 

Після ретельного проведення розслідування комісіями підпри­ємств виявлені винні особи, проведені відповідні заходи щодо усунення причин нещасних випадків.

 

Продовжується практика приховування нещасних випадків на виробництві. Так, у ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" (голова правління С.Є. Бережной) нещасний випадок трапився 30 березня, а повідомлення до від­ділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних за­хворю­вань України у м. Ромни надійшло 3 квітня. Згідно із законодавством,  керівник підприємства, де трапився нещасний випадок, повинен повідомити Фонд протягом доби. Це тільки призводить керів­ництво підприємства до неприємного клопоту та адміністративної відповідальності.

 

Володимир КУШНІРЕНКО, 

страховий експерт

з охорони праці.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

12
12