Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Професійне свято
Професійне свято
Погляд
Четвер, 29 вересня 2011, 07:38      Ромни, Сумська область

У першу суботу жовтня педагогічні працівники відзначають своє професійне свято. І саме на День вчителя вони відчувають себе як ніколи потрібними, адже школярі намагаються їм всіляко догодити і не псувати настрій, та й самі викладачі прагнуть з нагоди свята мінімально витрачати свої нервові клітини. А решту днів навчального року педагоги повинні стикатися із тими ж проблемами, що й більшість працюючого населення країни.

Сильно засмучує вчителів ставлення держави у питанні оплати їх праці. Наприклад, згідно із останніми новаціями, зараз для того, щоб отримувати не «голу» ставку, а дещо вищу зарплату, треба як мінімум 3 роки працювати лише із надією та вірою у солідніший заробіток.  Тільки через 3 або 4  роки молодий фахівець зможе пройти атестацію й отримати розряд спеціаліста, що дасть йому «велике» моральне задоволення і ледь відчутну добавку до зарплати. Але ж з урахуванням швидкості зростання цін це підвищення залишиться ефемерним. Також не стимулює молодих людей іти працювати у школи те, що зникло заохочення у вигляді перемог на вчительських конкурсах та учнівських олімпіадах: якщо раніше педагог із видатними досягненнями міг «перескакувати» категорії, то тепер цей привілей для талановитих вчителів скасували. Випливає логічне питання – навіщо намагатися працювати краще, якщо це ніхто не помітить? У наш меркантильний час такі «заохочення», як вручення почесних грамот вже мало кого тішить. Нині молодих педагогів практично нічим зацікавити, тому випускники педагогічних вузів намагаються в першу чергу реалізувати себе у тих сферах, де є достойніша оплата праці.

Зараз складається парадоксальна ситуація, коли держава оголошує 2011 рік роком освіти та інформаційного суспільства, але окрім декларацій не надто турбується про те, на що житимуть учителі і, відповідно, з яким настроєм вони приходитимуть до класу, аби сіяти «розумне, добре, вічне».

У багатьох батьків викликають нарікання деякі шкільні порядки, наприклад, благодійні внески. Звісно, коли доводиться витрачати свої кровно зароблені гроші, це рідко приносить приємні емоції. Та насправді – чи винні вчителі у тому, що держава окрім красивих лозунгів не поспішає більше ніяк допомагати навчальним закладам у питанні забезпечення матеріальними благами. І саме тому без спонсорів (якими найчастіше і виступають батьки учнів) школам не можливо нормально існувати. Трохи образливо, що колишні випускники, котрі у дорослому житті змогли отримати непогану роботу, повагу у суспільстві та авторитет у місті, не надто прагнуть віддячити школі, яка дала їм путівку у життя і як-не-як, але сприяла їх становленню як особистостей. Але, звісно, це особлива справа кожної людини, і все більше залежить від совісті та широти душі, а не широти гаманця. Тим більше, що все одно є у Ромнах люди, яким не байдужа освіта в принципі, і вони на кожне свято відзначають найдостойніших педагогів різними цінними речами. Добре було б, якби й наші депутати чи керівники підприємств не забували своїх витоків.

 

Роза Шилова

 

Погода. Ромни

Календар